DaVinci Resolve 9.1 - Tisková zpráva

Blackmagic Design uvádějí DaVinci Resolve 9.1 s podporou displejů Retina

18. ledna, 2013
Společnosti Blackmagic Design a Syntex uvedly na český trh DaVinci Resolve 9.1, nejnovější verzi profesionálního nástroje pro barevné korekce. DaVinci Resolve 9.1 umožňuje použití programu na počítačích Apple Macbook vybavených displeji Retina s vysokým rozlišením. Notebooky založené na technologii Retina se v postprodukční branži staly populárním nástrojem, uživatele proto jistě potěší možnost provozovat DaVinci Resolve také na modelech MacBook Pro s 15” Retina displejem, a to v nejvyšším nastavení obrazové kvality.

DaVinci Resolve 9.1 dále obsahuje podporu pro funkci Auditions aplikace Final Cut Pro X u výměnného formátu XML. Jde o populární funkci produktu FCP X dovolující skládat na jediné místo v časové ose více klipů, pro snazší výběr nejlepšího záběru. Uživatelé aplikace Resolve tak budou moci snáze přenášet soubory z jednoho systému do druhého pro efektivnější práci. Interoperabilitu mezi programy Resolve, FCP X a Final Cut Pro 7 dále zvýší vylepšená podpora různých snímkových frekvencí u XML souborů. Program DaVinci Resolve 9.1 přináší rovněž dokonalejší podporu formátů AAF, Sony XAVC a AVC-Intra, jakož i řadu vylepšení v oblasti zvuku a výkonu programu.

Nový DaVinci Resolve 9.1 nabízí také značně vylepšenou podporu souborového formátu CinemaDNG používaného u filmových kamer, např. firemního modelu Blackmagic Cinema Camera. DaVinci Resolve nyní obsahuje funkci CinemaDNG Input Device Transform (IDT) pro barevné úpravy RAW dat v souladu se standardem ACES (Academy Color Encoding systém).

DaVinci Resolve 9.1 mohou uživatelé používat také spolu s produktem DeckLink 4K Extreme, nejnovější videoeditační PCI Express kartou z řady Blackmagic Design DeckLink. DeckLink 4K Extreme nabízí všechny funkce populárního produktu DeckLink HD Extreme 3D, navíc ovšem přidává možnost přehrávání UltraHD 4K materiálu se čtyřnásobným rozlišením v porovnání s HD standardem 1080.

DaVinci Resolve 9.1 je nejnovější aktualizací nedávno uvedené verze DaVinci Resolve 9, která představila zcela přepracované uživatelské rozhraní pro zvýšení uživatelského komfortu a efektivity. Toto signifikantně přepracované GUI bylo šito na míru řadě nových funkcí, které byly do programu implementovány v průběhu několika předchozích let, včetně automatické obrazové synchronizace u stereoskopického materiálu, vícevrstvých časových os, podpory XML, kompatibility s novými obrazovými formáty i kamerami atd. Nové rozhraní je snadno použitelné a eliminuje zbytečné uživatelské úkony. Nový projekt lze vytvořit trojím kliknutím: volbou médií, jejich přetažením do projektu a zahájením barevných úprav...

DaVinci Resolve 9.1 obsahuje:

    podporu technologie Apple MacBook Retina
    podporu funkce FCP X Auditions u XML formátu
    vylepšenou integraci (XML) s aplikacemi FCP X a Final Cut Pro 7
    integraci s kartou DeckLink 4K Extreme
    funkci CinemaDNG Input Device Transform (IDT) pro úpravu RAW dat v souladu s ACES
    schopnost vytvářet nové AAF soubory z MXF audio dat
    možnost specifikace snímků nebo sekund u doprovodné audio stopy
    podporu zvuku z časové osy při renderingu do několika formátů zároveň (funkce PowerMastering)
    podporu přehrávání RAW souborů z kamer Sony F55/F5
    sníženou dobu renderingu do formátu Sony CineAlta SStP
    podporu přehrávání dat z monochromatických senzorů RED MYSTERIUM-X (softwarové dekódování)
    podporu přehrávání a renderingu formátu DNxHD 100
    schopnost extrahovat ASC CDL metadata z hlaviček souborů ARRIRAW
    klipy s alfa kanály mohou být přiřazeny několika klipům v okně Media Pool
    možnost deaktivace karty Red Rocket v okně Preferences
    možnost přehrávání NTSC DV formátu s poměrem stran 4x3 i 16x9

Dostupnost
DaVinci Resolve 9.1 pro Mac OS, Windows a Linux systémy si mohou všichni registrovaní uživatelé stáhnout zdarma, z webu společnosti Blackmagic Design. Cena nové licence software Blackmagic Design DaVinci Resolve 9.1 činí 22.580 Kč bez PDH. Verze DaVinci Resolve Lite 9.1 se aktuálně nachází ve fázi veřejného beta testování a je nabízena bezplatně, všem uživatelům systémů Mac OS X a Windows.

O produktu DaVinci Resolve
DaVinci Resolve společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro barevné korekce videa na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Software DaVinci Resolve podporuje více funkcí pro barevné korekce v reálném čase, než jakýkoliv jiný systém, protože není limitován výkonem počítače na kterém je spuštěn. Tuto výkonnostní bariéru překonává pomocí akcelerace výpočtů prostřednictvím GPU pro výpočty v reálném čase, a to i u velmi komplexních projektů. DaVinci Resolve nabízí fantastický výkon při nízkých nákladech, výkon je navíc škálovatelný přidáním dalších GPU jednotek pro práci se 4K rozlišením, stereoskopickým videem, či real-time práci s RAW soubory kamer Blackmagic Cinema Camera, ARRI, RED a Sony F65, F55 či F5. DaVinci Resolve je kompatibilní se systémy Mac, Windows a Linux. Bezplatná verze DaVinci Resolve Lite běží na platformách Mac OS X a Windows.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 18. 01. 2013, Kategorie: Novinky