Čínská reality show „I Am A Singer” barevně upravena pomocí systému DaVinci Resolve – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

22. srpna 2013

Korporace Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že čínské postprodukční studio 8G Postproduction Workshop použilo k barevným úpravám oblíbeného televizního seriálu „I Am A Singer” systém DaVinci Resolve.

Populární reality show „I Am A Singer” vysílaná každý pátek televizním kanálem Hunan TV, je natáčena pomocí 38 různých kamer s rozdílnými nastaveními a záznamovými formáty. Díky týdennímu vysílacímu rozmezí mají tvůrci pořadu na zpracování více než 400 hodin natočených záběrů velmi málo času, z toho pouze 20 pracovních hodin je přiděleno pro barevné úpravy. Studio 8G Postproduction Workshop k tomuto účelů používá tři instalace produktu DaVinci Resolve.

Některé z pracovních úkonů jsou velice časově náročné. „
V některých případech museli naši koloristé rozdělit velké soubory na menší, samostatné záběry, ještě před barevným zpracováním. Naštěstí je software DaVinci Resolve vybaven funkcí pro automatickou detekci střihu, což velice šetří čas,“ uvedl Weida Xu ze studia 8G Postproduction Workshop. „A přestože štáb používá velké množství kamer a formátů, mohli jsme v aplikaci Resolve pracovat bez transkódování.

Blackmagic Design DaVinci Resolve

Na rozdíl od filmů nebo reklam, které jsou natáčeny podle scénáře na předem dokonale připravené lokaci, reality show se snaží zaznamenat dění i při nepříliš ideálních natáčecích podmínkách, což má za následek množství záběrů se špatným vyvážením bílé a barevnými závoji. Tyto problémy musely být odstraněny v produktu Resolve, záběr po záběru. „
Možnost práce v reálném čase je základem naší výkonnosti,“ uvedl Weida Xu. „Kromě globálních barevných úprav jsme používali také efektivní nástroje pro sekundární korekce. Potřebovali jsme například selektivně upravit rychle se pohybujícího herce. Díky funkci pro automatické sledování pohybu v aplikaci Resolve jsme jednoduše zvolili cílový objekt, vytvořili klíčové snímky a Resolve automaticky dokončil celý proces. Díky této funkci jsme schopni dodávat velice sofistikované efekty v krátkých termínech.

Po ukončení prací museli koloristé zkontrolovat, nebyl-li některý záběr přehlédnut. „
Software DaVinci Resolve disponuje funkcí 'Timeline Management', která nám mezi tisícovkami souborů pomáhala odhalit záběry, na které dosud nebyly aplikovány korekce. Jde o ideální funkci pro televizní pořady, které vznikají na základě mnoha záběrů,“ vysvětlil Weida Xu.

Většina nových operátorů začíná se systémem Resolve, protože je velice intuitivní. Jako příklad můžeme uvést YRGB zpracování, které dovoluje dokonale zpracovat tmavé, střední i světlé tóny. DaVinci Resolve je navíc založen na práci se stromovou strukturou dat, pro snadnou a dokonalou kontrolu nad celým projektem,“ dodal Weida Xu.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 22. 08. 2013, Kategorie: Novinky