Brazilské studio O2 Filmes vytvořilo videa pro Letní olympijské hry 2016 v Riu pomocí aplikací DaVinci Resolve a Fusion Studio – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

2
9. srpna 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil,
že brazilské studio O2 Filmes vytvořilo několik videípro Letní olympijské hry 2016 – včetně videí pro úvodní zahajovací ceremoniál – pomocí aplikací DaVinci Resolve 12.5 Studio (střih, barevné korekce) a Fusion 8 Studio (vizuální efekty).

Úvodní videosekvence Letních olympijských her 2016, která využívala také scény natočené kamerou
Blackmagic Production Camera 4K, oslavovala olympijské atlety z celého světa a také brazilskou kulturu a historii. Slavnostní zahajovací ceremoniál režírovali zakladatel O2 Filmes, filmový režisér Fernando Meirelles („City of God”, „The Constant Gardener”), režisérka Daniela Thomas („Paris, je t'aime”, „Midnight”), režisér Andrucha Waddington („House of Sand”, „Me, You, Them”) a scénografka Rosa Magalh?es.

Studio O2 Filmes je velice hrdé na to, že mohlo být součástí olympijského kreativního týmu a mohlo spolu s ostatními vdechnout do této události dávku brazilských emocí a originality,prohlásil ředitel O2 Post, Paulo Barcellos.

Tým pracoval s přibližně desetinovým rozpočtem v porovnání s londýnskými olympijskými hrami v roce 2012 a v zahajovacím ceremoniálu využíval zejména kreativitu spolu s lidskými dovednostmi a méně se spoléhal na technický exhibicionismus.

Olympiáda je jednou z nejsledovanějších událostí na světě a každý zahajovací ceremoniál v historii byl prostě úžasný. S každými dalšími hrami se laťka vizuální stránky vždy posune o něco výš a Rio nebylo výjimkou, neboť využilo vizuálního mistrovství legendárních režisérů a ducha brazilského lidu,dodal Barcellos.

Videa ze zahajovacího ceremoniálu byla promítána na obrazovkách olympijského stadionu a vysílána televizními stanicemi celého světa. Některá z videí vytvořených studiem O2 Filmes budou také vystavována v muzeu Mezinárodního olympijského výboru ve švýcarském Lausanne. Tým společnosti O2 Filmes pracoval na videích dlouhé čtyři měsíce: „Všechno je o načasování,” doplnil Barcellos. „Ačkoliv jsme na projektu začali pracovat před čtyřmi měsíci, každou chvíli jsme museli odevzdávat videa v horizontu dní a v těchto případech byly produkty Blackmagic Design k nezaplacení. Fernando trávil hodně času v Riu a museli jsme proto dělit práci mezi pracoviště O2 Post v Riu a v S?o Paulu. Funkce pro vzdálenou spolupráci uživatelů programu DaVinci Resolve Studio přišly velice vhod.

Většinu retušování natočených videí obstaral software Fusion Studio, data byla zasílána zpět pomocí přemostění Fusion Connect. To nám umožnilo pracovat podstatně rychleji, než kdybychom museli klipy exporovat do jiné kompoziční aplikace. Bez takové úrovně integrace obou programů by bylo velice těžké stíhat uzávěrky,doplnil Paulo Barcellos.

Programy DaVinci Resolve a Fusion Studio pomohly vytvořit videa pro LOH v Riu

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 29. 08. 2016, Kategorie: Novinky