Boris FX Sapphire a Continuum 2020 na IBC

Na letošním ročníku IBC v Amsterdamu (13.–17. 9.) představí tvůrce plug-inů Boris FX verze 2020 svých sad Sapphire a Continuum pro Adobe After Effects a Premiere Pro, Avid a rozhraní OpenFX (Blackmagic Design DaVinci Resolve, Nuke, Autodesk a VEGAS Pro). Nové verze by měly vyjít do konce roku a krom nových plug-inů nabídnou podporu systému pro správu barev OpenColorIO (OCIO).

Sada high-end plug-inů Sapphire 2020 nabídne podporu OCIO jako první, navíc přidá i širší implementaci systému Mocha pro sledování pohybu, efekt S_FreeLens napodobující obrazové artefakty vznikající při natáčení pomocí demontovaného objektivu, prolínací efekt S_WhipPush zoomující z jednoho záběru do jiného a nové presety u efektu S_LensFlare.

Balík Continuum 2020 implementuje čtyři nové efekty a dvanáct prolínaček vč. 50 presetů. Nové plug-iny simulují zrcadlení (BCC_ReflectImage), stíny (BCC_CastShadow) a deformace (BCC_Curl) a usnadňují kompozici záběrů prostřednictvím technologie Mocha (BCC_CornerPin, BCC_PowerPin). Novinkou bude také samostatná verze částicového generátoru Particle Illusion.

Boris FX Sapphire 2020

Datum: 27. 08. 2019, Kategorie: Novinky