Blackmagic URSA Studio Viewfinder přemění URSA Mini ve studiovou kameru – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

2
6. dubna 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, představil
produkt Blackmagic URSA Studio Viewfinder, 7” studiový hledáček, který přemění digitální filmové kamery Blackmagic URSA Mini ve studiové přístroje. Monitor je vybaven 7” displejem s vysokým rozlišením, montáží s jemným chodem pro nastavení polohy monitoru i během přenosu, signalizačním světlem a snadno přístupnými ovládacími prvky.

Monitor
Blackmagic URSA Studio Viewfinder je díky velkému displeji ideálním nástrojem pro operátory kamer, kteří zaznamenávají živé přenosy často trvající i několik hodin. Pevná kovová konstrukce a precizní montážní mechanika s polohovatelným ramenem zajistí pohodlné nastavení monitoru do optimální pozice. Montážní mechanika dovoluje nastavit také tuhost chodu a monitor lze proto jednoduše polohovat nezávisle na pohybu kamery.

Velké signalizační RGB světlo na zadní straně monitoru svítí červeně, pokud je záběr režií použit během přenosu, respektive oranžově, pokud je spuštěn ISO záznam. Navíc lze na světlo připnout číselné označení identifikující kameru viditelné ze vzdálenosti až 6 metrů.

Při natáčení živého vysílání je velice důležité mít snadný přístup k ovládacím prvkům. Monitor
Blackmagic URSA Studio Viewfinder je vybaven ovládacími prvky pro rychlé nastavení jasu a kontrastu i uživatelsky konfigurovatelnými tlačítky pro ovládání zoomu, falešných barev, asistence ostření, aplikaci 3D LUT korekcí apod., aniž by bylo nutné procházet menu.

Model
Blackmagic URSA Studio Viewfinder zobrazuje vodítka indikující umístění informačního pruhu a další grafiky pořadu, usnadňující optimální kompozici záběru. Krom zabudovaných nastavení vodítek (HDTV, 4:3, 2,4:1, 2,39:1, 1,85:1, třetiny) lze totiž použít až tři vlastní černobílá vodítka definující polohu grafických elementů dodaných do pořadu později, na režijním pracovišti. Kamera URSA Mini zasílá do hledáčku také informace o stavu záznamu, nastavení přístroje nebo stavu nabití akumulátorů, přímo po SDI rozhraní.

Monitor Blackmagic URSA Studio Viewfinder je založen na tradičním ovládání studiových kamer a je snadno použitelný pro všechny kamerové operátory zvyklé na tradiční studiovou techniku. Základna hledáčku je vybavena standardní montáží V-Lock dovolující velice jednoduchou instalaci na držadlo kamery URSA Mini. Díky tomu lze kameru rychle připravit pro stabilní instalaci a stejně snadno i odstrojit pro ramenní použití.

Softwarová aktualizace Camera Update 3.2 přemění model URSA Mini v plně profesionální digitální filmovou kameru. Update obsahuje podporu pro komunikační a signalizační funkce, barevné korekce a ovládání objektivů z režií Blackmagic ATEM. Nově lze také nastavit ID kamery, SDI výstup a další funkce pro kompatibilitu modelu URSA Mini s režijními pracovišti. Pro komunikaci s režií lze využít sluchátkový konektor kamery.

V kombinaci s monitorem URSA Studio Viewfinder představuje URSA Mini nejpokročilejší Ultra HD kameru pro živou produkci. Na rozdíl od tradičních kamer nabízí URSA Mini nejmodernější technologie, včetně primárních (YRGB) barevných korekcí DaVinci Resolve! Výsledkem je špičková obrazová kvalita s vysokou úrovní detailů, fantastickým barevným podáním a širokým dynamickým rozsahem, které překonávají výkon tradičních studiových přístrojů. Volitelně lze kameru vybavit i bajonetem B4 pro použití tradičních HD objektivů na modelu URSA Mini PL, včetně dálkového ovládání.

Blackmagic URSA Studio Viewfinder

Klíčové funkce monitoru
Blackmagic URSA Studio Viewfinder

  • Vysoce světelný 7” displej s vysokým rozlišením a odnímatelnou sluneční clonou.
  • Velká madla s možností nastavení tuhosti montáže pro plynulé polohování displeje.
  • Ovládací prvky pro rychlé nastavení parametrů.
  • Velký světelný indikátor z RGB LED diod s možností připnutí číselného identifikátoru kamery.
  • Integrovaná montáž V-Lock pro rychlé připevnění displeje na horní madlo kamery URSA Mini.
  • Signál a napájení přímo z kamery. Není třeba instalovat externí napájení ani dodatečnou kabeláž.
  • Kompatibilní s protokolem Blackmagic Video Device Embedded Control Protocol pro podporu komunikačních a signalizačních funkcí, barevné korekce, nastavení zisku, ovládání objektivu apod.


Dostupnost a cena
Monitor
Blackmagic URSA Studio Viewfinder bude v prodeji za 1655 EUR bez DPH ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.