Blackmagic Production Camera 4K uvedena na trh, za sníženou cenu! – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

10. února, 2014

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila zahájení prodeje digitální filmové kamery
Blackmagic Production Camera 4K, navíc za nižší cenu 64.700 Kč bez DPH.

Ohlas kreativní komunity na kamery Blackmagic Cinema Camera a Production Camera 4K byl prostě ohromující,“ oznámil ředitel společnosti Blackmagic Design, Grant Petty. „A jako u všech našich produktů jsme se i v tomto případě snažili snížit cenu produktu oproti původně plánované. Kamera Blackmagic Production Camera 4K je ideálním společníkem pro režie ATEM Production 4K a doufáme, že i díky její nižší ceně budou moci naší zákazníci nabízet komplexní zpracování živých přenosů v Ultra HD rozlišení!

O produktu Blackmagic Production Camera 4K
Blackmagic Production Camera 4K je digitální filmová kamera s vysokým rozlišením 4K pro televizní a filmovou produkci v Ultra HD. Přístroj je osazen senzorem velikosti Super 35, globální závěrkou a bajonetem kompatibilním s objektivy EF a ZE. Kamera zaznamenává do souborů typu ProRes s vysokou obrazovou kvalitou a je ideálním nástrojem pro natáčení hudebních klipů, televizních seriálů, reklam, sportovních utkání či dokumentárních pořadů.

Blackmagic Production Camera 4K je plně vybavenou kamerou včetně integrovaného SSD rekordéru, interního akumulátoru a velkého 5“ LCD displeje s dotykovým ovládáním. Krom ostření nebo náhledu videa lze dotykový displej využít ke vkládání metadat nebo ke změně nastavení přístroje. Součástí balení je také plná verze špičkového barevného korektoru DaVinci Resolve pro systémy Mac OS X a Windows.

Hlavní funkce

Rozlišení Ultra HD 3840 x 2160

Záznam do souborů ProRes 422 (HQ)

Senzor velikosti Super 35

Globální závěrka

Bajonet kompatibilní s objektivy EF a ZE

Integrovaný rekordér pro záznam videa na SSD disky

5” LCD dotykový displej

Vkládání metadat

6G-SDI výstup 10-bit HD a Ultra HD video signálu

Blackmagic Production Camera 4K


Dostupnost
Produkt Blackmagic Production Camera 4K je v prodeji za 64.700 bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 10. 02. 2014, Kategorie: Novinky