Blackmagic Production Camera 4K natočila nový videoklip „Ultraviolet“ skupiny Pseudo Echo – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

14. ledna 2015

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený společností Syntex, oznámil, že nový videoklip „Ultraviolet“ australské new wave kapely Pseudo Echo byl natočen pomocí kamery
Blackmagic Production Camera 4K. Produkční společnost Final Focus z australského Melbourne natáčela celý klip s klíčovacím pozadím a vyžadovala proto cenově dostupnou a kvalitní kameru s rozlišením 4K.

Potřebovali jsme 4K kameru především proto, že byl celý klip natáčen proti zelenému klíčovacímu pozadí. Nejen pro vyšší kvalitu masek, ale i pro možnost vytvářet během postprodukce výřezy bez ztráty obrazové kvality, cílovým rozlišením bylo totiž HD,“ vysvětlil Adam Haywood, kameraman a spolumajitel studia Final Focus. „Obrazová kvalita kamery Blackmagic Production Camera 4K je fantastická! Ani během finálního sestřihu materiálu jsem nemohl uvěřit, jak skvěle záběry vypadaly.

Blackmagic Production Camera 4K Pseudo Echo Ultraviolet promo

Obrazová stránka videoklipu byla inspirována retrofuturistickými filmy a uměním, které obdivují zpěvák skupiny Brian Canham i režisér klipu Stuart Stanton. Ten je rovněž spolumajitelem studia Final Focus. Videoklip proto zobrazuje přechody mezi dimenzemi a další retro sci-fi tématiku.

Natáčelo se ve 4K do kodeku ProRes pro snadnou postprodukci materiálu. „
Záznam do rozlišení 4K je velice výhodný zejména pro ořez materiálu nebo změnu kompozice záběrů během postprodukce, bez ztráty obrazové kvality. Další výhodou bylo použití kodeku ProRes, který velice šetřil čas při sestřihu natočených záběrů.“ „Přístroj Blackmagic Production Camera 4K splňoval všechny naše požadavky po funkční stránce, navíc je i velice cenově dostupný a nemuseli jsme si jej proto pronajímat,“ dodal kameraman Adam Haywood.

Chtěli jsme obrazovou stránku klipu sladit s grafickou podobou našeho alba, požadovali jsme stejný futuristický vzhled,“ prohlásil Brian Canham z kapely Pseudo Echo. „Výsledek je skvělý, s prací studia Final Focus jsme opravdu spokojeni.

Během postprodukce realizoval Adam Haywood barevné korekce v aplikaci DaVinci Resolve; používal především funkce křivek a nástroje pro úpravu saturace obrazu. „
Jakmile se kamera Blackmagic Production Camera 4K objevila na trhu, ihned jsme ji zakoupili a ani na moment nelitovali vynaložených prostředků. Obrazová kvalita je prostě skvělá,“ dodal Haywood.Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 14. 01. 2015, Kategorie: Novinky