Blackmagic Pocket Cinema Camera zaznamenala letní turné kapely Thirty Seconds to Mars – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

2. prosince 2014

Výrobce audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený společností Syntex, oznámil, že letní turné populární rockové skupiny Thirty Seconds to Mars bylo zaznamenáno pomocí digitálních filmových kamer
Pocket Cinema Camera. Kameraman kapely, K.C. Lauf, použil model Pocket Cinema Camera pro zachycení všech důležitých momentů – ať už se odehrávaly na jevišti nebo za ním – z 25 koncertů turné „Carnivores Tour“, které kapela absolvovala společně s uskupením Linkin Park.

Naším motem je: Pokud to není natočené, nestalo se to! Proto jsme natáčeli prakticky všechno. Od časného rána jsme natáčeli stavbu jeviště, přípravu nástrojů, plánování schůzek, příjezd kapely, setkání s fanoušky, VIP události, samotný koncert apod. Byli jsme na nohou celý den,“ prozradil K.C. Lauf. „Možnosti použití takových záběrů jsou prakticky neomezené. Od jejich publikace na sociálních médiích, až po jejich archivaci pro použití v pozdějších dokumentárních filmech, TV reklamách, reklamních materiálech atd.

Pro tento druh práce je důležitá snadnost použití videotechniky, její mobilita, spolehlivost a v neposlední řadě i perfektní obrazová kvalita. Nemůžeme si dovolit zabývat se pevnými disky, kabeláží, pomalou odezvou nebo složitou postprodukcí,“ dodal. „Proto jsme si vybrali kameru Pocket Cinema Camera. Není nic jednoduššího, než práce s ní a s jejími SD kartami. A to nemluvím o úžasném dynamickém rozsahu senzoru, který nám dovolil zaznamenat všechny záběry v celé jejich kráse.

K.C. Lauf většinou natáčel do kodeku ProRes pro maximální délku záznamu ale pro důležité záběry použil formát RAW pro maximální míru detailů: „
Jde o kvalitu i rychlost. Publikovali jsme některá videa i v průběhu dne, na sociálních médiích a webových stránkách kapely a vše muselo vypadat perfektně. Fanoušci se díky vysoké obrazové kvalitě videí mohou rázem ocitnout na jevišti spolu se svou oblíbenou kapelou. Toto virtuální spojení fanoušků se skupinou bylo velkou měrou umožněno právě filmovou obrazovou kvalitou záběrů.

Během vystoupení jsme chtěli zachytit jak intenzivně osvětlené pódium, tak fanoušky v zatemněném hledišti. Obě scény jsou jako noc a den. DSLR fotoaparát by vám dovolil exponovat jedno nebo druhé. Nikoliv ovšem Pocket Cinema Camera! Tmavé i světlé části scény jsme natáčeli v jediném záběru, což nám dovolilo zachytit nejen vystoupení kapely, ale i okamžité reakce fanoušků v hledišti,“ uvedl dále K.C. Lauf.

Kapela Thirty Seconds to Mars dává do koncertů vše: Její vystoupení jsou pro fanoušky nezapomenutelným zážitkem, jsou plné akce, světel a pohybu. Frontman kapely Jared Leto se snaží maximálně zapojit i publikum. A to vše se podařilo díky kameře Pocket Cinema Camera zaznamenat

Jsem rád, že kamera nabízí také indikaci zaostření. Díky tomu jsem mohl být neustále v pohybu a zaznamenávat akci, snadno a rychle. Využili jsme potenciál kamery na maximum a výsledné záběry vypadají prostě skvěle,“ dodal K.C. Lauf. „S kamerou často pracoval i Jared.

Kamera byla, spolu s audio rekordérem, umístěna v rigu značky Wooden Camera a osazena širokoúhlým objektivem firmy Panasonic. Při koncertním turné jste neustále na cestách a jednoduchost použití i skladnost kamery jsou opravdu důležité vlastnosti. Mohu ji hodit do kufru značky Pelican a vzít si ji na palubu letadla. Pocket Cinema Camera je jednou z nejmenších digitálních filmových kamer na světě, přesto zlepšila naši práci desetinásobně. Opravdu jsme si práci s ní užili.

Blackmagic Pocket Cinema Camera

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 02. 12. 2014, Kategorie: Novinky