Blackmagic Pocket Cinema Camera natočila reklamní videa pro Vacheron Constantin – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

5. března 2015

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil, že kamera
Blackmagic Pocket Cinema Camera byla použita pro natáčení reklamních videí „Watches & Wonders“ švýcarského výrobce luxusních hodinek Vacheron Constantin. Produkce se ujala šanghajská společnost Verawom.

Čtveřice videí obsahuje rozhovory a představení nových produktů na výstavě Watches & Wonders 2014 v Hongkongu a byla vytvořena během dvou dnů režisérem a kameramanem v jedné osobě, Jü Kangem.

Jü Kang natáčel videa z výstavní plochy pro značku Vacheron Constantin již potřetí a byl tedy na celý projekt velice dobře připraven: „
Vybavení cestovalo do Hongkongu až z provincie Ťiang-su a vše proto muselo proběhnout hladce,“ uvedl Jü Kang. „Na předchozích dvou výstavách jsem natáčel pomocí DSLR kamery, která sice byla dobře přenosná, ale obrazová kvalita nebyla dostačující. Blackmagic Pocket Cinema Camera v sobě spojuje kompaktnost s vynikající obrazovou kvalitou, proto padla volba právě na tento model.

Jü Kang vytvořil speciální dvojitý rig pro natáčení dvěma kamerami Blackmagic Pocket Cinema Camera najednou. První kamera byla vybavena adaptérem
Metabones Speed Booster a objektivem Canon 24-70mm f/2,8, druhá Pocket Cinema Camera byla osazena transfokátorem Panasonic 7-14mm f/4 s MFT bajonetem. Celý rig doplňoval 12V 9800mAh akumulátor, který dovoloval natáčet bez přerušení po dobu deseti hodin.

Kamery Blackmagic Pocket Cinema Cameras jsou tak lehké, že mi nečinilo žádné problémy nosit rig po celou dobu výstavy,“ uvedl dále Jü Kang. „Čím více jste mobilní, tím větší máte šanci pořídit dobré záběry."

Večer se Jü Kang proměnil z kameramana a režiséra ve střihače a postprodukčního operátora. Následující ráno bylo reklamní video prezentováno klientům přímo na výstavní ploše a po zapracování připomínek umístěno na webové stránky výrobce. Všechna čtyři videa byla vytvořena za dobu neuvěřitelných dvou dnů. Natáčelo se ve filmovém režimu, v rozlišení 1080p25 a do kodeku Apple ProRes LT.

Pro maximálně efektivní zpracování natočeného materiálu probíhalo kolorování pomocí 3D LUT tabulky vytvořené v aplikaci
DaVinci Resolve. „Importoval jsem reprezentativní scény do DaVinci Resolve, provedl barevné úpravy tak, aby barevné tóny ladily s logem Vacheron Constantin a následně exportoval 3D LUT tabulku. Po sestřihu videa jsem na celou časovou osu aplikoval takto vytvořenou LUT tabulku a doladil detaily. Klient byl velice spokojen a počítá s námi i pro výstavu Geneva Time Exhibition 2015,“ dodal Jü Kang.

Blackmagic Pocket Cinema Camera Vacheron Constantin promo

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.