Blackmagic Duplicator 4K nyní s podporou kodeku H.264 – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

2
6. dubna 2017

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
uvedl aktualizaci zařízení Blackmagic Duplicator 4K obsahující podporu záznamu do formátu H.264 v reálném čase. Nyní mají uživatelé na výběr: lze zaznamenávat do formátu H.264 pro maximální kompatibilitu se stávajícími HD televizory a počítači, či do moderního formátu H.265 pro distribuci Ultra HD materiálu. Aktualizace Blackmagic Duplicator 1.1 je k dispozici zdarma.

Blackmagic Duplicator 4K
je duplikátor SD karet s integrovaným záznamem videa ve formátu H.264 a H.265. Standard H.264 je ideálním nástrojem pro sledování pořadů pomocí stávající projekční techniky, zatímco H.265 je nový standard pro distribuci Ultra HD obsahu. Blackmagic Duplicator 4K dovoluje producentům kulturních a sportovních akcí zvýšit ziskovost živých přenosů prodejem záznamů přímo na místě, všem návštěvníkům akce. Uživatelé mohou prodávat záznamy koncertů, divadelních představení, sportovních utkání, konferencí, seminářů apod. Díky rozhraní 12G-SDI lze zaznamenávat SD, HD i Ultra HD video až do formátu 2160p60.

Díky 25 integrovaným slotům pro SD karty dovoluje Blackmagic Duplicator 4K distribuovat videa prostřednictvím běžně dostupných, malých, levných a rychlých médií. Na karty lze zaznamenávat video v SD, HD a Ultra HD normách až do rozlišení 2160p60 a snadno je číst na počítačích se systémem Windows 10 nebo v Ultra HD televizích, prostřednictvím USB adaptéru.

Vysoce efektivní H.265 enkodér je schopen zaznamenat hodinový Ultra HD pořad na levnou 8GB SD kartu. Karty lze také snadno opatřovat vlastními potisky, neprodané karty lze samozřejmě stejně snadno smazat a použít pro další akci. Na rozdíl od diskových formátů á la Blu-ray si diváci nemusí pořizovat nákladné vybavení pro přehrávání pořadů. Blackmagic Duplicator 4K představuje snadnou, vysoce kompatibilní a nenákladnou cestu, jak distribuovat Ultra HD obsah k divákům, již dnes!

Ovládací prvky na čelním panelu slouží k maximálně snadné obsluze: šest velkých, podsvícených tlačítek je určených ke spuštění/zastavení záznamu, procházení menu apod. Tlačítko „Lock” chrání probíhající záznam před nechtěným přerušením, zatímco tlačítko „Append” sloučí různé záznamy do jednoho souboru. Tlačítko Append usnadní záznam akcí, které mají přestávky a v konečném důsledku také zjednoduší přehrávání záznamu díky nutnosti přehrát pouze jediný soubor.

Model Blackmagic Duplicator 4K je vybaven 12G-SDI rozhraním a je kompatibilní se všemi SD, HD, a Ultra HD normami až do formátu 2160p60. Pro distribuci záznamu z velkých akcí lze zřetězit několik Duplicatorů pomocí průchozího SDI vstupu a funkcí pro dálkové ovládání prostřednictvím rozhraní RS-422. Uživatelé tak mohou vytvářet velké množství kopií SD karet najednou, v reálném čase. Jakmile je záznam spuštěn nebo přerušen na prvním Duplicatoru, ostatní zařízení v řetězci jej následují. Produkt je rovněž vybaven slotem typu SFP pro volitelný optický SDI modul, který dovolí provozovat podstatně delší kabeláž.

Blackmagic Design Duplicator 4K 1.1 H.264 H.265

Klíčové funkce produktu Blackmagic Duplicator 4K

  • Simultánní záznam videa na 25 SD karet najednou.
  • Enkódování videa do formátů H.265 a H.264 v reálném čase.
  • 12G-SDI průchozí vstup a rozhraní RS-422 pro dálkové ovládání.
  • Používá standardní formáty kompatibilní s počítači a Ultra HD televizory.
  • Zaznamenává formáty SD, HD a Ultra HD až do 2160p60.
  • Možnost řetězení Duplicatorů 4K pro simultánní tvorbu velkého množství kopií.
  • Snadné ovládání díky přehlednému čelnímu panelu.
  • Univerzální napájení ze strojů střídavého napětí 110V – 240V.


Dostupnost a cena
Aktualizace Blackmagic Duplicator 1.1 je k dispozici zdarma na webových stránkách společnosti Blackmagic Design.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 26. 04. 2017, Kategorie: Novinky