Blackmagic Design vydávají software ATEM Camera Control – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

4. srpna 2014

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, vydala aktualizaci 6.0 pro své režie
řady ATEM. Nová verze software přináší možnost dálkového ovládání kamer pomocí standardní video kabeláže. Aktualizace ATEM Switchers Update 6.0 je dostupná bezplatně, na webu společnosti Blackmagic Design.

Až doposud byla možnost dálkového ovládání kamer z režií doménou největších televizních studií. S novou aktualizací ATEM Camera Control mohou režie řady ATEM ovládat kamery prostřednictvím nového otevřeného protokolu a standardní video kabeláže. Nový software ATEM Camera Control je aktuálně kompatibilní s kamerou
Blackmagic Studio Camera. Kamera Blackmagic Studio Camera je vybavena SDI i optickými vstupy, které lze využít pro příjem ovládacích příkazů z režií.

Přístroj Blackmagic Studio Camera může být ovládán nejen prostřednictvím standardu CCU, ale také pomocí integrovaných funkcí pro primární YRGB barevné korekce převzatých z aplikace DaVinci Resolve! Operátor režie má tedy kontrolu nejen nad klasickými nastaveními kamer, např. zaostřením nebo clonou, ale i nad barevným podáním obrazu díky funkcím pro nastavení gammy nebo zisku v barevném prostoru YRGB ve stylu tradičních barevných korektorů. Uživatelé zběhlí v ovládání profesionálního programu DaVinci Resolve pro barevné úpravy videa tak mohou využít svých schopností i při zpracování živých přenosů.

Nový software ATEM Camera Control s barevnými korekcemi dovolí nejen dokonale sladit barevnost jednotlivých kamer na stanovištích, ale i včas reagovat na změny v okolním osvětlení, což je častý problém u přenosů z exteriérů. Funkcí pro barevné korekce v reálném čase lze samozřejmě využít i kreativně, např. během natáčení hudebních klipů.

Ovládací softwarový panel ATEM Software Control umožňuje běžný provoz režie, nové funkce pro ovládání kamer jsou skryté v okně Camera. Okno nabízí klasické rozhraní známé z hardwarové CCU techniky včetně funkcí pro nastavení černé, clony nebo zaostření. Obraz z aktuálně ovládané kamery je přítomný na jednom z pomocných Aux. výstupů režie pro lokální monitoring. Pokročilé funkce pro barevné korekce jsou dostupné po stisku jediného tlačítka. Rozhraní pro barevné úpravy videa vychází z oblíbené aplikace DaVinci Resolve, stejně tak i použité korekční algoritmy. Díky tomu, že jsou funkce pro barevné korekce integrovány přímo v kamerách, je zachována vysoká obrazová kvalita výstupu obrazových snímačů.

Od momentu, kdy byl nový software ATEM Camera Control představen, jsme obdrželi obrovské množství pozitivních ohlasů. Uživatelé si plně uvědomují nové možnosti kamer Blackmagic Studio Camera, včetně úžasného barevného korektoru, a také výhody plynoucí z jejich interoperability s režiemi řady ATEM,“ prohlásil ředitel spol. Blackmagic Design, Grant Petty. „Nyní mají uživatelé kamery plně pod kontrolou, aniž by museli pořizovat další kabeláž. Navíc nejde jen o jednoduchý systém barevných korekcí ve stylu běžných CCU ovladačů, ale o plně integrovaný systém DaVinci Resolve! To přináší pokročilé kreativní možnosti do produkce živých pořadů dříve dostupné pouze postprodukčním studiím.

ATEM Production Studio 4K

Klíčové funkce ATEM Camera Control
Možnost ovládání až 20 kamer.
Barevné YRGB korekce převzaté z aplikace DaVinci, včetně funkcí pro nastavení gammy nebo zisku.
Klasické ovládání kamer ve stylu CCU ovladačů.
Dálkové ovládání zisku.
Dálkové ovládání rychlosti závěrky.
Hrubé nastavení clony.
Dálkové nastavení vyvážení bílé.
Dálkové ovládání zaostření.
Dálkové ovládání clony.
Zobrazení výstupu ovládané kamery na Aux. linkách režií pro lokální monitoring prováděných barevných korekcí.
Indikace „On Air“ přímo v uživatelském rozhraní.
Možnost uzamčení funkcí pro maximální spolehlivost provozu.

Dostupnost
Aktualizace ATEM Switchers Update 6.0 s novými funkcemi pro dálkové ovládání kamer je k dispozici zcela zdarma všem uživatelům režií ATEM. Použití nového software v součinnosti s kamerami Blackmagic Studio Camera vyžaduje aplikaci firmware verze 1.8.2 nebo novější.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 04. 08. 2014, Kategorie: Novinky