Blackmagic Design vydávají novou aktualizaci pro model Blackmagic Production Camera 4K – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

25. července 2014

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil vydání aktualizace 1.9 pro kameru
Blackmagic Production Camera 4K. Nová verze software přináší nové audio metry, zobrazení histogramu a indikaci zbývajícího času pro záznam.

Aktualizace Blackmagic Camera 1.9 je dostupná zdarma na webu společnosti Blackmagic Design.

Nové možnosti zobrazení, které přináší tato aktualizace přístroje Blackmagic Production Camera 4K, usnadní nastavení důležitých funkcí kamery, např. expozice, úrovní zvuku nebo kodeku v závislosti na zbývajícím prostoru záznamového média.

Zobrazení histogramu značně zjednoduší nastavení expozičních parametrů. Histogram indikuje rozložení jasové složky signálu a tedy i případnou redukci světlých nebo tmavých tónů obrazu. Záběry s ořezanou jasovou informací znesnadňují následnou postprodukci, zobrazení histogramu tedy značně zjednoduší práci kameramanů. Histogram je zobrazován v reálném čase pro maximálně interaktivní nastavení expozice a zaručuje zachování maximálního množství detailů v jasové složce obrazu.

Aktualizace 1.9 rovněž přináší nové zobrazení úrovní zvuku s funkcí indikace špiček pro nastavení korektního zisku integrovaného mikrofonu nebo externích zdrojů signálu připojených ke zvukovým vstupům kamery. Korektní zobrazení úrovně signálu zaručuje správné nastavení zisku, což zamezí zkreslenému nebo přebuzenému záznamu zvuku.

Další novinkou je indikátor délky záznamu, který zobrazuje zbývající místo na záznamovém médiu. Indikátor je automaticky zkalibrován po každé změně snímkové frekvence nebo záznamového kodeku, nedostatek místa na disku je navíc signalizován červenou barvou.

Aktualizace je nabízena všem majitelům kamer Blackmagic Production Camera 4K bezplatně. Uživatelé si mohou novou verzi nainstalovat pomocí počítače se systémy Mac OS nebo Windows a běžného USB kabelu, kterým je kamera k tomuto počítači připojena. Po aplikaci aktualizace jsou nové funkce okamžitě dostupné prostřednictvím nabídky kamery. Tyto nové funkce jsou do budoucna plánovány i pro další modely kamer značky Blackmagic Design.

Jsme rádi, že jsme mohli vydat další aktualizaci pro uživatele našich kamer,“ uvedl Grant Petty, ředitel společnosti Blackmagic Design. „Nové funkce zobrazující důležité parametry přístroje zaručí větší kontrolu během natáčení a snazší postprodukci.

Blackmagic Production Camera 4K

Klíčové vlastnosti kamery Blackmagic Production Camera 4K:

 • Rozměrný senzor o velikosti Super 35 a rozlišení 4K pro maximálně detailní záběry.

 • Profesionální globální závěrka pro bezchybné pohyblivé záběry.

 • Široký dynamický rozsah 12 clonových čísel dovoluje pořizovat video filmové kvality.

 • Kompatibilní s kvalitními objektivy standardu EF.

 • Integrovaný SSD rekordér pro přímý záznam dlouhých záběrů na SSD disky.

 • Využívá otevřené souborové formáty kompatibilní s běžnými programy pro zpracování videa, např. Apple ProRes a komprimované CinemaDNG 12bitové RAW soubory. Žádné proprietární formáty.

 • Kamera používá standardní připojení, např. TRS pro mikrofonní/linkový vstup, 6G-SDI výstup pro monitoring videa včetně grafického zobrazení stavových informací, výstup na sluchátka, rozhraní Thunderbolt a standardní konektor pro připojení externího napájení.

 • Integrovaný dotykový LCD displej pro ovládání kamery a vkládání metadat kompatibilních s populárním střihovým software, např. Final Cut Pro X.

 • Podporuje Ultra HD a 1080 HD rozlišení a snímkovací frekvence 23,98, 24, 25, 29,97 a 30 fps.

 • Součástí dodávky je také software UltraScope pro monitoring signálu v reálném čase prostřednictvím Thunderbolt rozhraní.

 • Výrobce s kamerou dodává také profesionální software DaVinci Resolve pro barevné úpravy videa.


Dostupnost
Aktualizace Blackmagic Camera 1.9 je dostupná zdarma na stránkách společnosti Blackmagic Design.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 25. 07. 2014, Kategorie: Novinky