Blackmagic Design vydávají DaVinci Resolve 12.5.5, nově i pro Linux – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

7
. března 2017

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
uvedl aktualizovanou verzi 12.5.5 aplikace DaVinci Resolve pro barevné korekce a střih videa, která je nově kompatibilní i s operačními systémy Linux Red Hat a CentOS. Nyní mohou uživatelé systémů Red Hat nebo CentoOS 6.8 a 7.2 používat bezplatnou verzi programu DaVinci Resolve i komerční edici DaVinci Resolve Studio. Nová podpora systému Linux přináší uživatelům možnost konfigurovat podstatně výkonnější pracovní stanice pro editaci a barevné úpravy videa. Dříve byl software DaVinci Resolve Studio nabízen pro Linux pouze v podobě specializované edice operačního systému, profesionálním uživatelům high-end pultů DaVinci Resolve Advanced Control Panel.

Stejně jako verze pro Mac OS X a Windows, i nová verze pro Linux je k dispozici také v podobě bezplatné edice DaVinci Resolve. Plná verze DaVinci Resolve Studio je v prodeji za 25.437 bez DPH a její součástí je i hardwarový klíč dovolující využívat program na počítačích se systémy Mac OS, Windows nebo Linux.

Komunita uživatelů programu DaVinci Resolve jej pomohla učinit jedním z nejpopulárnějších nástrojů pro střih videa a barevné korekce na světě. Spolu se stoupající popularitou rostlo také množství požadavků na verzi, která by dovolila vytvářet výkonnější hardwarové konfigurace pracovních stanic. Nová verze pro Linux nabízí stejnou sadu výkonných nástrojů jako edice pro Windows a Mac OS X, nově ale dovoluje vytvářet sestavy s větším množstvím GPU akcelerátorů.

Uživatelé mohou konfigurovat pracovní stanice s levnými základními deskami s osmi PCIe sloty, extrémně výkonnými procesory, obrovským množstvím RAM a až 8 GPU kartami, což na jiných operačních systémech není možné. Nová generace programu pro Linux podporuje až dva GPU akcelerátory ve verzi DaVinci Resolve a max. 8 GPU ve verzi DaVinci Resolve Studio. Díky tomu mohou uživatelé začít pracovat s levnou konfigurací a postupně přejít na výkonnější sestavu s 8 GPU akcelerátory. Nejvýkonnější konfigurace dovolí pracovat na velice komplexních projektech s RAW daty o vysokém rozlišení. Existence nové verze pro Linux dává uživatelům možnost využívat nejrobustnější, nejstabilnější a také nejvíce rozšiřitelnou platformu na světě! Novinkou verze 12.5.5 je rovněž podpora ovládacích nových pultů DaVinci Resolve Micro a DaVinci Resolve Mini.

Komerční edice DaVinci Resolve Studio obsahuje navíc výkonné technologie pro redukci šumu, fotorealistické efekty pro simulaci pohybového rozostření, stereoskopické nástroje, větší množství ResolveFX plug-inů, možnost využívat více GPU jednotek apod. Verze DaVinci Resolve Studio také dovoluje spolupracovat na projektu v rámci pracovních skupin sdílejících síťová SAN zařízení.

Blackmagic Design DaVinci Resolve 12.5.5

Dostupnost a cena
DaVinci Resolve 12.5.5
pro Mac OS, Windows a Linux je k dispozici zdarma, na stránkách společnosti Blackmagic Design. Aktualizace DaVinci Resolve Studio 12.5.5 pro Mac OS, Windows a Linux je stávajícím uživatelům nabízena také zdarma, nová licence přijde na 25.437 bez DPH. Již v prodeji!

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.