Blackmagic Design vydávají beta verzi programu Fusion 8.2 s podporou systému Linux – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

3
. srpna 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, uvedl
beta verzi 8.2 aplikace Fusion pro vizuální efekty, která nově podporuje operační systém Linux. Linux je ve světě digitální postprodukce velice oblíbenou platformou, jeho podpora u produktu Fusion je proto skvělou zprávou pro celý obor tvorby vizuálních efektů.

Nové verze programů Fusion a Fusion Studio dávají uživatelům maximum volnosti při výběru platformy: jsou k dispozici ve verzích pro Mac OS X, Windows i Linux!Veškeré soubory projektů jsou univerzálně kompatibilní a není tedy problém používat různé verze programu pro rozdílné systémy v rámci studia i pracovních skupin.

Veřejná beta verze programu Fusion 8.2 je k dispozici zcela zdarma, uživatelé si ji tedy mohou stáhnout již dnes a začít ihned pracovat, bez jakýchkoliv omezení. Bezplatnou verzi Fusionu lze používat i pro komerční zakázky! Placená edice, Fusion 8.2 Studio, nabízí více funkcí a je v prodeji za velice dostupných 895 EUR bez DPH. Součástí licence programu Fusion Studio je také neomezené množství renderovacích klientů a další funkce pro síťovou spolupráci uživatelů. Navíc není po uživatelích vyžadováno placení předplatného, ani žádné další skryté poplatky související s používáním programu nebo renderovacích klientů.

S plnou nativní podporou Linuxu, Mac OS X i Windows, mají uživatelé a systémoví integrátoři méně práce se začleněním programu do pracovních řetězců studií, např. pomocí skriptovacích jazyků Python a Lua. Projekty lze mezi jednotlivými verzemi přenášet bez omezení, což podstatně zvyšuje svobodu volby operačního systému pro jednotlivé uživatelé i v rámci jednoho studia.

Software Fusion je nástrojem předních hollywoodských studií již přes 25 let a byl použit při výrobě tisíců filmových i televizních projektů, včetně hitů Thor, Live Die and Repeat, trilogie Hunger Games, The Martian a mnoha dalších.

Software nabízí výkonné nodální rozhraní, které dovoluje snadno vytvářet i extrémně sofistikované vizuální efekty. Díky obrovské nabídce integrovaných nástrojů mohou uživatelé vytvářet masky, sledovat objekty, retušovat jednotlivé snímky, animovat titulky, či vytvářet realistické částicové simulace – vše ve 3D prostoru! Fusion dokáže importovat 3D modely, mračna bodů, kamery i celé scény z aplikací Maya, 3ds Max nebo LightWave, integrovat je s dalšími obrazovými daty a samostatně renderovat takto vytvořené scény. Nechybí ani nástroje pro bleskový rendering volumetrické mlhy a modifikaci osvětlení nebo reflexní mapování u již vyrenderovaných záběrů, importovaných včetně hloubkových a dalších dodatečných dat.


Od koupě technologie Fusion před dvěma lety se výrobce Blackmagic Design významně zasadil o modernizaci zdrojového kódu, což se odrazilo i ve snazším použití programu pro nové uživatele při zachování hlavních rysů uživatelského rozhraní, na které jsou zvyklí uživatelé dlouholetí. Díky tomu je program přístupnější i pro uživatele jiných kompozičních programů.

Součástí edice Fusion 8.2 Studio pro Linux je také neomezená licence pro síťový rendering. Díky tomu mohou studia vytvářet extrémně výkonné renderovací farmy bez dodatečných nákladů za síťové licence, což velice ocení zvláště firmy zabývající se tvorbou vizuálních efektů pro vysokorozpočtové filmy a televizní seriály.Na rozdíl od konkurenčních high-end kompozičních produktů lze zvýšit výkon farmy zakoupením dodatečného hardware bez dalších poplatků za jednotlivé výpočetní licence!

Verze programu Fusion
Blackmagic Fusion 8.2 je bezplatná edice programu. Obsahuje profesionální nástroje pro 3D vizuální efekty a je vhodná pro nezávislé kompoziční operátory a samostatně pracující tvůrce televizní, reklamní nebo filmové grafiky. Fusion 8.2 nabízí 2D a 3D kompoziční nástroje a funkce pro malbu, rotoscoping, titulkování, animaci, barevné klíčování, 3D částicový systém, GPU akceleraci a podporu pro import i rendering 3D modelů a scén z jiných aplikací.


Placená edice Fusion 8.2 Studio pro systémy Mac OS X, Windows a Linux, obsahuje navíc pokročilé stereoskopické, zpomalovací a stabilizační nástroje založené na algoritmech optického toku, podporu pro OpenFX plug-iny, funkce pro distribuovaný rendering a software Generation pro spolupráci a správu projektů v rámci postprodukčních studií. Software Fusion 8 Studio je nabízen také jako balík licencí s výhodnější cenou: licence pro 10 uživatelů stojí cca 8.955 USD, verze pro 20 uživatelů 17.895 USD a sada 50 licencí přijde na 44.495 USD bez DPH.

Blackmagic Fusion 8.2 Linux

Dostupnost a cena
Veřejná beta programu
Fusion 8.2 pro systémy Windows, Mac OS X a Linux je nabízena zdarma, na stránkách společnosti Blackmagic Design.

Beta verze
Fusion 8.2 Studio je k dispozici rovněž zdarma, všem majitelům hardwarového klíče s licencí 7.7 nebo novější.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 03. 08. 2016, Kategorie: Novinky