Blackmagic Design vydávají aktualizaci Teranex 3.2 – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

Teranex Express nyní obsahuje 1089 funkcí pro konverzi SD, HD a Ultra HD formátů!

27. března 2015

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
uvedl aktualizaci Teranex 3.2 obsahující významná zlepšení pro model Teranex Express. Aktualizace přináší nové funkce pro konverzi SD, HD a Ultra HD formátů v reálném čase; celkem lze provést až 1089 konverzí! S touto novou softwarovou aktualizací a 12G-SDI technologií mohou uživatelé provádět formátové konverze až do rozlišení 2160p60.

Aktualizace Teranex 3.2 je nabízena k bezplatnému stažení ze stránek společnosti Blackmagic Design.

Nová verze software Teranex 3.2 znamená obrovské zvýšení počtu proveditelných formátových konverzí u produktu Teranex Express. Po instalaci aktualizace nabídne přístroj 862 nových konverzních možností, např. nové formáty, snímkové frekvence, funkce pro Telecine proces a další. Uživatelé tak mohou konvertovat prakticky jakýkoliv formát videa na libovolný jiný, v reálném čase.

Aktualizace řeší téměř všechny konverzní požadavky uživatelů. SD video může být konvertováno do HD rozlišení, včetně změny snímkové frekvence v jediném kroku. Konvertor také dokáže detekovat a měnit kadenci půlsnímků a je tedy vhodný i ke konverzi starých videí do moderních HD videí vhodných pro internetovou distribuci.

Teranex Express je též ideálním nástrojem pro přechod na Ultra HD normu. Díky pokročilému rozhraní 12G-SDI dokáže automaticky přepínat mezi normami SD SDI, HD-SDI, 3G-SDI, 6G-SDI a 12G-SDI v závislosti na nastavení konverzních funkcí. Díky tomu mohou uživatelé konvertovat zdrojový materiál v rozlišeních 720p nebo 1080p do Ultra HD v reálném čase. Stejně snadno si zařízení dokáže poradit s konverzí snímkových frekvencí, např. při konverzi 6G-SDI 2160p30 formátu do normy 12G-SDI 2160p60. Do normy 2160p60 lze konvertovat i z SD nebo HD zdrojů videa, Teranex Express tedy dovolí připojit k Ultra HD režiím prakticky libovolný zdroj videa.

Funkce pro konverzi velikosti snímků i jejich frekvence využívají stejné, patentované algoritmy jako další modely v řadě Teranex pro maximálně transparentní konverzi mezi formáty. Uživatelé si mohou být jisti maximální kvalitou konverze při změně velikosti snímků, při odstraňování půlsnímků, konverzi SD, HD a Ultra HD formátů, Telecine operacích, konverzi poměru stran videa, zpracování časového kódu či vícekanálového zvuku apod.

Když společnost Blackmagic Design představila Teranex Express na výstavě NAB 2014, nabízel produkt 178 různých konverzních možností, navíc držel prvenství v implementaci 12G-SDI rozhraní,” uvedl ředitel společnosti Blackmagic Design, Grant Petty. „Přestože šlo ve své době o velice dobrý produkt, měli jsme s ním do budoucna další plány. Tato nová aktualizace přináší velké množství konverzních funkcí, nově lze tedy konvertovat prakticky libovolný SD, HD a Ultra HD formát. Je to jako získat zcela nový převodník zdarma!

Blackmagic Design Teranex Express

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.