Blackmagic Design vydávají aktualizaci DaVinci Resolve 12.5.4 – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

14. prosince 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, uvedl aktualizaci 12.5.4 pro videoeditační software a profesionální barevný korektor DaVinci Resolve. Nová verze DaVinci Resolve 12.5.4 přináší podporu pro ovládací prvek Touch Bar nových laptopů MacBook Pro, rozšířenou podporu standardů Rec. 2100 a 2020 pro video s širokým dynamickým rozsahem a další nové funkce. Aktualizace DaVinci Resolve 12.5.4 je k dispozici pro edice DaVinci Resolve i DaVinci Resolve Studio, bezplatně na webových stránkách společnosti Blackmagic Design.

DaVinci Resolve 12.5.4
přináší kompatibilitu s ovládacím prvkem Touch Bar nové generace přenosných počítačů spol. Apple. Touch Bar je dotykový displej typu Retina umístěný nad klávesnicí nových laptopů MacBook Pro poskytující snadný přístup k často používaným funkcím. DaVinci Resolve 12.5.4 využívá Touch Bar k zobrazení kontextových ovládacích prvků v závislosti na aktuálně prováděných operacích. Například v rozhraní Media mohou uživatelé přidat aktuální video do binu, přepnout mezi zobrazením ikon nebo seznamu, zobrazit atributy klipu, prohledávat média, případně zobrazit metadata – to vše dotykem!

Při střihu videa se na
Touch Baruzobrazují ovládací prvky rovněž kontextově, v závislosti na volbě panelů Media Pool, Source Viewer čiTimeline. Uživatelé mohou snadno přepínat mezi trimovacími režimy, pohybovat se na časové ose a provádět různé druhy střihu bez nutnosti použít myš nebo procházet menu. Koloristé mohou využít Touch Bar k realizaci primárních barevných korekcí – ke změně saturace, barevného nádechu, detailů ve středních tónech apod. Touch Bar je možné použít i k přepínání módů zobrazení, práci v režimu rozdělené obrazovky, či k nastavení různých barevných parametrů najednou prostřednictvím multi-touch gest.

Verze 12.5.4 obsahuje také podporu normy Rec. 2100 v systému správy barev. Standard Rec. 2100 je součástí normy Rec. 2020 definující high dynamic range (HDR) formáty, např. SMPTE ST. 2084 (PQ) a Hybrid Log-Gamma (HLG). Novinkou je též vylepšená podpora normy Dolby Vision a nové IDT/ODT presety pro barevný prostor P3-D65, resp. nový ODT preset Rec. 2020 ST. 2084 (1000 nitů)používající barevný prostor P3.

Aktualizace 12.5.4 obsahuje dále podporu pro kodeky Grass Valley HQ a HQX na platformách Mac OS, Windows a Linux, zdokonalenou podporu kodeku ProRes 4:4:4:4, dekódování MP3 audia na platformě Windows, vylepšenou podporu pro soubory CR2 z kamer Canon 5D Mark IV a vyšší výkon při dekódování/přehrávání formátu EXR.

Blackmagic DaVinci Resolve 12.5.4

Nové funkce DaVinci Resolve 12.5.4

 • Podpora pro MacBook Pro Touch Bar
 • Dekódování MP3 souborů v systému Windows
 • Zachování „super-bílých/černých” dat u souborů s kodekem ProRes 4444
 • Podpora pro kodek Grass Valley HQ a HQX v systémech Mac, Windows a Linux
 • Podpora normy Rec. 2100 v systému správy barev
 • Nové ovládací prvky pro analytická data Dolby Vision
 • IDT/ODT presety pro barevný prostor P3-D65 v režimu ACES
 • ODT preset Rec.2020 ST.2084 1000 nitůpro barevný prostor P3 v režimu ACES
 • Podpora pro nastavení orientace obrazu v souborech DPX
 • Vylepšená podpora pro soubory CR2 kamer Canon 5D Mark IV
 • Rychlejší barevné úpravy a přehrávání videí u projektů se složitou strukturou


Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 14. 12. 2016, Kategorie: Novinky