Blackmagic Design vydávají aktualizaci DaVinci Resolve 12.5.1 – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

11
. srpna 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
uvedl aktualizaci 12.5.1 aplikace DaVinci Resolve pro střih a barevné korekce videa. Nová verze obsahuje především nativní dekódování formátu Apple ProRes na platformě Windows, vylepšené efekty ResolveFX a další novinky v oblasti střihu i barevných úprav videa. Aktualizace DaVinci Resolve 12.5.1 je nabízena zdarma všem uživatelům produktů DaVinci Resolve 12.5 a DaVinci Resolve 12.5 Studio.

Software DaVinci Resolve 12.5.1 přináší podporu kodeku ProRes v systému Windows, bez nutnosti instalace balíku Apple QuickTime 7. Díky novému, nativnímu 64bitovému kódu pro načítání a zápis souborů .mov bylo zrychleno i trimování videí a práce s multikamerovými projekty. Uživatelé systémů Windows a Linux zaznamenají také efektivnější přehrávání materiálu s kodekem H.264.

Nově lze vytvářet selekce na základě značek
nebo barevného kódování klipů, vylepšena byla i práce se soupiskami nebo střih v celoobrazovkovém režimu. DaVinci Resolve 12.5.1 dále nabízí rychlejší redukci šumu (Spatial Noise) v režimu vyšší kvality („Better”), přehlednější zobrazení masek v nodálním rozhraní, lepší uspořádání panelů 3D a Qualifier v režimu dvou monitorů apod. Další drobná vylepšení rozhraní cílí zejména na rychlejší provádění rutinních pracovních úkonů.

Paleta efektů ResolveFX byla v nové verzi rozšířena o filtry Generate Color (s GPU akcelerací) a Tilt-shift Blur. Vylepšena byla též podpora GPU akcelerace u mnoha stávajících efektů (např. Lens Flare, Emboss, Waviness, Vortex, Ripples, Dent, Mirror), ale i možnosti jejich ovládání (Prism Blur, Lens Blur) nebo kvalita jejich výstupu (Gaussian Blur, Directional Blur, Mosaic Blur, Radial Blur a Zoom Blur).

Edice DaVinci Resolve Studio podporuje separátní korekce pro levé a pravé oko u stereoskopického materiálu v nodálním grafu, přináší možnost konverze videí a časových os do stereoskopického režimu, podporuje přesun videí v 3D projektech do vyrovnávací paměti a dovoluje kopírovat barevné korekce Dolby Vision pomocí statických snímků a prostředního tlačítka myši.

Navíc DaVinci Resolve 12.5.1 obsahuje podporu pro rendering Ultra HD sekvencí do kodeku H.264 na platformě Windows, dekódování formátu HEVC (H.265) v systému Linux, kompatibilitu s alfa kanály u formátu DNxHR 444, podporu pro formát Sony X-OCN, vylepšené enkódování do AAC, lepší práci se soubory AVCHD .mts a řadu dalších novinek!

Blackmagic DaVinci Resolve 12.5.1

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.