Blackmagic Design vydávají aktualizaci Cintel 2.1 – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

5.
dubna 2018

Společnost Blackmagic Design
uvedla novou bezplatnou aktualizaci 2.1 pro filmový skener Cintel. Nová verze obsahuje množství nových, výkonných funkcí vč. záznamu do komprimovaného RAW formátu, okamžitého poslechu zvukové stopy, podpory pro malé filmové kotouče, vylepšené stabilizace obrazu a dalších novinek! Aktualizaci Cintel 2.1 lze zdarma stáhnout na webových stránkách výrobce.

Aktualizace Cintel 2.1 přináší inovovanou funkci pro stabilizaci obrazu se sub-pixel přesností. Nové stabilizační funkce fungují dokonce i u velice poškozeného materiálu s poničenou nebo chybějící perforací. Další dvojice nově představených funkcí cílí na výrazné zmenšení velikosti vytvářených souborů: obraz lze nově oříznout a ukládat tak pouze jeho užitečnou část, navíc mohou uživatelé obrazová data ukládat do RAW souborů s vizuálně bezeztrátovou kompresí.

Pokud je skener vybaven příslušenstvím
Cintel Audio and KeyKode Reader, nabídne nově možnost živého poslechu zvuku během skenování. Práci lze přirovnat k tradičním páskovým rekordérům s možností zrychlení nebo zpomalení posunu a tedy i ke změně rychlosti přehrávání zvuku. Navíc nová verze obsahuje i ekvalizaci zvuku optických stop pro vyrovnanější kmitočtovou charakteristiku, a také možnost zpomalení posunu podržením tlačítek pro pohyb pásu.

Cintel 2.1 rovněž vylepšuje práci s obrazovými artefakty ve světlých partiích negativů, podporuje malé filmové kotouče, nabízí zdokonalenou funkci pro vyrovnání Keykode značek a možnost převrácení obrazu při skenování zvuku z negativů.


Blackmagic Cintel Film Scanner

Dostupnost a cena
Aktualizace Cintel 2.1 je dostupná zdarma na webu výrobce.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.