Blackmagic Design vydávají aktualizaci 3.1 pro konvertory Teranex – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

29. prosince 2014

Aktualizace 3.1 obsahuje nové významné funkce pro konvertory formátů Teranex, včetně možnosti centrálního ovládání všech funkcí a konverze 12G-SDI na 4x 3G-SDI a podpory režimů až 2160p60 u modelu Teranex Express!

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, vydal významnou softwarovou aktualizaci pro své produkty
Teranex 2D, Teranex 3D a Teranex Express. Aktualizace 3.1 obsahuje novou aplikaci dovolující vzdáleně nastavovat parametry přístrojů z centrálního pracoviště, navíc přináší podporu konverze 12G-SDI na 4x HD-SDI u modelu Teranex Express.

Aktualizace Teranex 3.1 je nabízena zdarma ke stažení na webových stránkách společnosti Blackmagic Design.

Software Teranex 3.1 obsahuje novou aplikaci Teranex Setup pro dálkové nastavení a ovládání parametrů přístrojů. Software Teranex Setup běží na systémech Mac OS X i Windows, umožňuje automatické vyhledání konvertorů Teranex v lokální síti a jejich následné ovládání.

Teranex Setup je vybaven elegantním a snadno použitelným rozhraním pro jednoduché nastavení všech funkcí produktů Teranex, včetně barevných korekcí, volby vstupů a výstupů, nastavení poměru stran, mapování zvukových kanálů apod. Provedená nastavení jsou okamžitě realizována v cílovém zařízení Teranex pro maximální flexibilitu obsluhy při živém vysílání.

Teranex Setup je ideální nástroj jak pro malá postprodukční studia, tak pro velké televizní společnosti. Menší firmy mohou využít funkce dálkového ovládání pro snazší sdílení konvertorů mezi různými uživateli, zatímco velké stanice uvítají možnost centralizované kontroly nad větším počtem produktů Teranex. Software je velice snadno použitelný a podporuje nejnovější technologie, včetně displejů „Retina“.

Aktualizace Teranex 3.1 obsahuje také nové konverzní funkce pro majitele modelů Teranex Express, mimo jiné i možnost konvertovat video vstup 12G-SDI na čtyřnásobný výstup 3G-SDI. Režim „Quad Link 3G-SDI“ je používaný například na Ultra HD monitorech. Ultra HD obraz je rozdělen na čtveřici 1080 HD-SDI signálů, které jsou v cílovém zařízení opět složeny v jeden Ultra HD snímek. Každý z Quad Link 3G-SDI výstupů lze také nezávisle připojit k samostatným monitorům a vytvořit tak video stěnu ze čtyř HD monitorů.

Aktualizace rovněž obsahuje podporu široké škály snímkových frekvencí v režimu Ultra HD, od 23,98 až po 60 fps. Díky tomu je Teranex Express kompatibilní s velkým množstvím zobrazovačů, včetně video stěn, velkých LED obrazovek nebo starší 3G-SDI techniky. S vylepšenou podporou snímkových frekvencí mají uživatelé produktu Teranex Express k dispozici až 227 typů konverze!

V televizní branži je jméno Teranex pojmem, který je spojen s nejkvalitnější konverzí video formátů a standardů,“ uvedl ředitel společnosti Blackmagic Design, Grant Petty. „Nový software Teranex Setup usnadňuje nastavení konvertorů Teranex v rámci studií a režií, zatímco nový Quad Link režim u modelu Teranex Express zjednoduší integraci nové 12G-SDI Ultra HD 2160p60 techniky do stávající infrastruktury HD studií!
Blackmagic Design Teranex
Dostupnost a cena
Teranex 3.1 pro konvertory Teranex 2D, 3D a Teranex Express je nabízen zdarma ke stažení na webových stránkách společnosti Blackmagic Design.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 28. 12. 2014, Kategorie: Novinky