Blackmagic Design vydali aktualizaci DaVinci Resolve 12.2 – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

4
. ledna 2016

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, vydal další bezplatnou aktualizaci pro DaVinci Resolve 12. Verze 12.2 této světoznámé aplikace pro barevné korekce a střih videa přináší podporu nejnovějších technologií pro správu barev, dekódování souborů QuickTime s kodekem HEVC/H.265 na platformě Mac OS X nebo nové funkce pro zpravování HDR dat. Aktualizace DaVinci Resolve 12.2 je k dispozici zdarma pro uživatele produktů DaVinci Resolve 12 a DaVinci Resolve 12 Studio, a to na stránkách blackmagicdesign.com/uk/support.

Nová verze vychází velice krátce po uvedení předchozí aktualizace 12.1 a opět obsahuje řadu nových funkcí určených koloristům i střihačům, včetně podpory pro nejnovější formáty s širokým dynamických a barevným rozsahem. DaVinci Resolve 12.2 upevňuje pozici programu na špičce mezi editory a barevnými korektory videa.

Nová verze DaVinci Resolve 12.2 přináší podporu pro nové kamery od Blackmagic Design i jiných výrobců, a také výrazná vylepšení systému pro správu barev. Uživatelé mohou nově těžit z podpory standardu HDR Hybrid Log Gamma (včetně odpovídajících konverzních LUT tabulek), ACES IDT data pro kamery Canon C300 Mk II nebo vylepšenou podporu HDR normy ST 2084. Koloristům se tak dostávají do rukou nástroje pro zpracování projektů s širokým dynamickým rozsahem určených k projekci pomocí moderních systémů IMAX Laser a Dolby Vision nebo budoucích HDR 4K televizorů. Verze 12.2 dále obsahuje podporu pro titulky plug-inu NewBlue Titler Pro u AAF sekvencí vytvořených v Media Composeru, či vylepšenou práci s alfa kanálem u videí ve formátu ProRes 4444 a další novinky.

Jsme velice potěšeni kladnou odezvou uživatelů na novou verzi DaVinci Resolve 12,” uvedl ředitel Blackmagic Design, Grant Petty. „Program si mezi hollywoodskými střihači získává stále větší oblibu, navíc je zodpovědný za barevné korekce prakticky všech významných filmů, televizních seriálů i reklam. Pozorně nasloucháme všem koloristům i střihačům a snažíme se co nejlépe a nejrychleji implementovat nové funkce a udržet tak náš software na samé špičce v oblasti střihu videa a barevných úprav videa.

Nové funkce DaVinci Resolve 12.2
Dekódování QuickTime videí s kodekem HEVC/H.265 na platformě Mac OS X.
Podpora standardu HDR Hybrid Log Gamma ve správě barev.
Konverzní LUT tabulky pro Hybrid Log Gamma.
Vylepšená podpora HDR normy ST 2084.
ACES IDT data pro videa natočená kamerami Canon C300 Mk II.
Možnost importu AAF sekvencí z programu Media Composer obsahujících titulky plug-inu NewBlue Titler Pro.
Funkce Reveal v sekci Media Storage nyní podporuje transparenci.
Videa ProRes 4444 s alfa kanálem jsou v základní konfiguraci zobrazena v režimu „Straight”.
Nastavení „Opacity” a „Invert” u efektů Power Window jsou nyní při konverzi do režimu Power Curve Window zachována.
Rychlejší rendering QuickTime videí na platformě Linux.

DaVinci Resolve 12.2

Edice aplikace DaVinci Resolve
DaVinci Resolve 12 je spustitelný na systémech Mac OS, Windows nebo Linux a je nabízen ve třech edicích:

DaVinci Resolve 12 je nabízen zdarma a jde o plně vybavený software pro střih a barevné úpravy SD, HD a Ultra HD videa vhodný pro samostatně pracující uživatele. Bezplatná verze podporuje stejné typy souborových formátů a poskytuje stejně vysokou obrazovou kvalitu, jako placená edice Studio. Jde o ideální nástroj např. pro začínající uživatele a menší studia.

Edice
DaVinci Resolve 12 Studio přijde na 915 EUR bez DPH a přináší navíc podporu několika GPU karet pro vyšší výkon, 4K výstup, efekt pohybového rozostření, nástroje pro redukci šumu, 3D stereoskopické funkce, vzdálený rendering, verzi pro Linux či technologie pro spolupráci více uživatelů na jednom projektu. Verze DaVinci Resolve 12 Studio je určena zejména profesionálním studiím a pracovním skupinám.

Součástí produktu
DaVinci Resolve Advanced Control Surface (27.425 EUR bez DPH) je také oceňovaný hardwarový pult DaVinci určený k podstatnému zvýšení efektivity práce. Ovládací pult zvýší nejen rychlost práce, ale i kreativitu profesionálních uživatelů. V porovnání s běžným ovládáním prostřednictvím myši a klávesnice dovoluje upravovat několik parametrů najednou a představuje maximální úroveň ergonomie.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.