Blackmagic Design vydají ATEM Camera Control v květnu 2014 – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

14. dubna 2014

Výrobce profesionální audiovizuální techniky
Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil novou aktualizaci „ATEM Camera Control“ pro režie řady ATEM. Nový software umožní ovládat kamery prostřednictvím režií a bude dostupný bezplatně, během května letošního roku.

Až doposud byla možnost dálkového ovládání kamer z režií doménou největších televizních studií. S novou aktualizací ATEM Camera Control budou moci režie řady ATEM ovládat kamery prostřednictvím nového otevřeného protokolu a standardní video kabeláže. Nový software ATEM Camera Control je aktuálně kompatibilní s kamerou
Blackmagic Studio Camera, u níž byl aktualizován firmware. Kamera Blackmagic Studio Camera je vybavena SDI i optickými vstupy, které lze využít pro příjem ovládacích příkazů z režií.

Přístroj Blackmagic Studio Camera může být ovládán nejen prostřednictvím standardu CCU, ale také pomocí integrovaných funkcí pro primární YRGB barevné korekce převzatých z aplikace DaVinci Resolve! Operátor režie má tedy kontrolu nejen nad klasickými nastaveními kamer, např. zaostřením nebo clonou, ale i nad barevným podáním obrazu díky funkcím pro nastavení gammy nebo zisku v barevném prostoru YRGB ve stylu tradičních barevných korektorů. Uživatelé zběhlí v ovládání profesionálního software DaVinci Resolve pro barevné úpravy videa tak mohou využít svých schopností i při zpracování živých přenosů.

Nový software ATEM Camera Control s barevnými korekcemi dovolí nejen dokonale sladit barevnost jednotlivých kamer na stanovištích, ale i včas reagovat na změny v okolním osvětlení, což je častý problém u přenosů z exteriérů. Funkcí pro barevné korekce v reálném čase lze samozřejmě využít i kreativně, např. při natáčení hudebních klipů.

Ovládací softwarový panel ATEM Software Control umožní běžný provoz režie, nové funkce pro ovládání kamer jsou skryté v okně Camera. Okno nabízí klasické rozhraní známé z hardwarové CCU techniky včetně funkcí pro nastavení černé, clony nebo zaostření. Obraz z aktuálně ovládané kamery je přítomný na jednom z pomocných Aux. výstupů režie pro lokální monitoring. Pokročilé funkce pro barevné korekce jsou dostupné po stisku jediného tlačítka. Rozhraní pro barevné úpravy videa vychází z oblíbené aplikace DaVinci Resolve, stejně tak i použité korekční algoritmy. Díky tomu, že jsou funkce pro barevné korekce integrovány přímo v kamerách, je zachována vysoká obrazová kvalita výstupu obrazových snímačů.

Při návrhu nové kamery Blackmagic Studio Camera jsme chtěli plně využít moderních technologií, včetně integrovaných barevných korekcí a dálkového ovládání z režií ATEM,“ uvedl Grant Petty, ředitel společnosti Blackmagic Design. „Tento nový protokol pro rozhraní SDI umožňuje převzít kontrolu nad kameru bez nutnosti instalace další kabeláže. A právě prostřednictvím tenké optické nebo SDI kabeláže mohou pracovníci režií využívat řadu kreativních funkcí, které byly dříve doménou výhradně postprodukčních studií. Navíc jsme tento standard koncipovali jako otevřený, plně dokumentovaný v manuálech k režiím ATEM.

Klíčové funkce ATEM Camera Control
Možnost ovládání až 20 kamer.
Barevné YRGB korekce převzaté z aplikace DaVinci, včetně funkcí pro nastavení gammy nebo zisku.
Klasické ovládání kamer ve stylu CCU ovladačů.
Dálkové ovládání zisku.
Dálkové ovládání rychlosti závěrky.
Hrubé nastavení clony.
Dálkové nastavení vyvážení bílé.
Dálkové ovládání zaostření.
Dálkové ovládání clony.
Zobrazení výstupu ovládané kamery na Aux. linkách režií pro lokální monitoring prováděných barevných korekcí.
Indikace „On Air“ přímo v uživatelském rozhraní.
Možnost uzamčení funkcí pro maximální spolehlivost provozu.

ATEM 2/ME Production Studio 4K

Dostupnost
Aktualizace ATEM Camera Control bude uvedena v průběhu května 2014, bezplatně pro všechny uživatele režií řady ATEM. Pro použití software ATEM Camera Control v součinnosti s kamerami Blackmagic Studio Camera bude nutná aplikace aktualizované verze firmware pro tyto kamery, která bude rovněž dostupná zdarma.

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz
www.syntex.cz.

Datum: 14. 04. 2014, Kategorie: Novinky