Blackmagic Design Video Assist 5” 3G - rozbaleno

Pouze rozbaleno.

Více informací

Speciální akce: -14%
8 952 Kč 7 699 Kč s DPH 6 363 Kč bez DPH
-+
Osobní odběr: zítra od 09:00
Odešleme: zítra
Skladem 1 ks
Praha 1 ks
Popis produktu

Popis produktu

Pouze rozbaleno.

HYPERD/AVIDA03/5

STX BAZAR

-----------------------------------------

 

Blackmagic Video Assist 5” 3G je profesionální kamerový monitor, videorekordér a také řešení pro měření video signálu! Dovoluje doplnit vaši kameru s SDI i HDMI výstupy o větší hledáček a také záznam do kvalitních kodeků. Nové varianty nabízejí vylepšené funkce po měření signálu a asistenci ostření, signalizační světlo a 3D LUT korekce. Model Video Assist 5” 3G podporuje standardní formáty videa až po 1080p60, navíc nabízí delší výdrž díky použití akumulátorů Sony L-Series.

Všechny modely kamerových monitorů a rekordérů Video Assist jsou vybaveny velkou dotykovou obrazovkou pro snadný náhled, záznam i přehrávání videí, měření signálu a zobrazení funkcí pro asistenci ostření. 7“ varianty jsou díky většímu tělu vybaveny také analogovými zvukovými vstupy a dvěma sloty pro SD karty dovolujícími realizovat kontinuální záznam. Veškeré modely jsou rovněž vybaveny zadním signalizačním světlem, reproduktorem a výstupem pro sluchátka. Nová generace produktů Video Assist využívá baterie typu Sony L-Series a díky dvěma slotům pro akumulátory umožňuje nepřetržitý provoz.

5“ i 7“ varianty s dotykovými displeji usnadňují kompozici záběrů i ostření a zobrazují podstatné informace a ovládací prvky vč. časového kódu, transportních tlačítek, audio metrů, či histogramu. K dispozici jsou také funkce pro asistenci ostření, zobrazení ve falešných barvách, 3D LUT korekce a další funkce. 3D LUT korekce dovolují realizovat náhled blízký finální podobě obrazu po postprodukci; korekce lze aplikovat přímo do zaznamenávaných souborů či aplikovat nedestruktivně.

Integrované rekordéry monitorů Video Assist využívají standardní, snadno dostupná SD média vč. rychlých variant UHS-II (jsou podporovány souborové systémy ExFAT a HFS+). Vetší 7“ verze jsou vybaveny dvojicí slotů pro SD karty pro možnost výměny zaplněných médií a tedy realizaci nekonečného záznamu. SD karty zosobňují cenovou dostupnost, malé rozměry a vysokou záznamovou rychlost.

Produkty Blackmagic Video Assist jsou ideálním doplňkem kamer, které ve většině případů nabízejí pouze malé displeje s nedostatečnou světelností, navíc mnohdy neposkytují kvalitní funkce pro asistenci ostření nebo kvalitní záznamové kodeky. Řada Video Assist rovněž může sloužit k upgradu starších modelů kamer, kterým prodlouží životnost díky moderním záznamovým formátům Apple ProRes a Avid DNx. HDMI a SDI vstupy dovolují monitory připojit prakticky k libovolné konzumní i profesionální kameře nebo DSLR/DSLM přístrojům.

Inovativní dotykové ovládání poskytuje rychlý přístup ke všem funkcím včetně virtuálních tlačítek pro přehrávání záznamu, miniaturní časové osy určené k rychlému procházení zaznamenaných videí a zobrazení časového kódu, video standardu nebo úrovní zvuku. Samozřejmostí je také možnost zrychleného přehrávání pomocí gest.

Produkty Video Assist disponují širokou podporou rozhraní a video standardů vč. SD/HD u všech modelů až po Ultra HD u 12G-SDI variant. 7“ verze jsou navíc vybaveny Mini XLR vstupy pro připojení profesionálních mikrofonů nebo externích mixážních pultů. Všechny modely jsou rovněž osazeny 12V= napájecím vstupem, u 12G modelů navíc s pojistnou matici proti nechtěnému odpojení napájecího kabelu.

Záznam využívá standardní otevřené formáty videa, odpadá tedy nutnost následné konverze: zaznamenaná videa lze okamžitě zpracovávat pomocí standardních programů (např. DaVinci Resolve Studio) na všech běžných operačních systémech. Monitory zaznamenávají standardní 10bitové ProRes a DNx soubory, a také – v případě 12G-SDI HDR variant a podporovaných kamer – 12bitový formát Blackmagic RAW.

Součástí softwarové výbavy jsou rovněž funkce pro měření signálu zajišťující např. kompatibilitu záznamu s vysílacími standardy. K dispozici je nástroj pro náhled vlnového průběhu signálu, vektorskop, zobrazení RGB složek a histogram. Výstup měřících funkcí lze zobrazit také jako součást náhledu videa v reálném čase či jako miniaturu v pravém horním rohu displeje.

Digitální filmové kamery zachovávají široký dynamický rozsah obrazu, jejich výstup se ale díky tomu značně liší od finálního vzhledu pořadu. Tento problém řeší 3D LUT korekce dovolující bezeztrátově korigovat vzhled materiálu během jeho náhledu. Modely Video Assist podporují import standardních 17 a 33bodových 3D LUT tabulek příp. nabízejí několik vlastních presetů, např. Extended Video, Film to Video apod.

Funkce virtuální klapky a možnosti vkládání metadat značně usnadňují správu natáčeného materiálu. Stačí gestem (tažením zleva doprava) vyvolat panel digitální klapky a informace zadat manuálně či se spolehnout na automatické inkrementální číslování záběrů. Metadata jsou ukládána jako součást videosouborů a jsou následně k dispozici během postprodukce, např. v DaVinci Resolve. Software DaVinci Resolve nabízí díky funkci Sync Bin v sekci Cut automatické vyhledání a synchronizaci záběrů!

SDI i HDMI rozhraní podporují standardní SD a HD normy, varianty 12G navíc též Ultra HD standardy. Nechybí podpora PAL i NTSC SD rozlišení, 720p HD standardy vč. 720p50 a 59,94p, 1080i HD normy 1080i50 a 59i94, 1080p HD rozlišení 1080p23,98, 24, 25, 29,97, 30, 50, 59,94 a 60p. Navíc jsou podporovány též 1080 PsF formáty.

Monitory Blackmagic Video Assist také díky kvalitnímu záznamu zvuku eliminují potřebu využívat specializované audio rekordéry. Při záznamu SDI signálu je možné ukládat 2, 4, 8 nebo 16 zvukových kanálů v reálném čase. 7” modely jsou navíc vybaveny dvojicí analogových audio vstupů s konektory Mini XLR, fantomovým napájením kondenzátorových mikrofonů a záznamem 16 i 24bitového zvuku při vzorkovací frekvenci až 192 kHz! Úrovně lze monitorovat pomocí na displeji zobrazených metrů s VU nebo PPM balistikou.


Blackmagic Video Assist 3.3 (11/2020)
Aktualizace Blackmagic Video Assist 3.3 – pro modely Blackmagic Video Assist 3G a Blackmagic Video Assist 12G HDR – implementuje podporu režimu webové kamery u USB‑C rozhraní. Díky tomu lze monitory/rekordéry Video Assist využít i pro streaming videa až do rozlišení 1080p na všechny běžné platformy vč. Open Broadcaster, YouTube Live, Facebook Live, Skype, Zoom, Twitch a další. Aktualizace 3.3 přináší též možnost volby audio kanálu pro poslech u modelů Blackmagic Video Assist 3G a mapování zvuku a podporu externího časového kódu u XLR rozhraní varianty Blackmagic Video Assist 7" 3G.

Blackmagic Video Assist 3.4 (3/2021)
Implementuje lepší barevnou kalibraci a plynulé procházení jednotlivých videí u monitorů/rekordérů Video Assist 3G a Video Assist 12G HDR. U 12G HDR variant přidává navíc také Blackmagic RAW záznam z fotoaparátů Nikon Z6 II a Z7 II, u modelů Video Assist 3G pak podporu 2K DCI rozlišení. Vylepšená podpora Blackmagic RAW vyžaduje rovněž instalaci nových verzí Blackmagic RAW 2.1 Beta 3 a DaVinci Resolve 17.1.

Blackmagic Video Assist 3.4.3 (7/2021)
Aktualizace 3.4.3 přináší záznam Blackmagic RAW materiálu z kamer Panasonic LUMIX S1/S1H/S5 a Nikon Z6 II/Z7 II u modelů Video Assist 12G HDR (vyžaduje také instalaci Blackmagic RAW 2.1 a DaVinci Resolve 17.2.2), podporu režimu 2K DCI u modelů 3G a možnost snáze procházet jednotlivá videa. Stahujte zde.

Nové funkce Blackmagic Video Assist 3.4.3
Blackmagic Video Assist 5" 12G HDR a 7" 12G HDR

  • Možnost procházet jednotlivá videa
  • Vylepšená kalibrace barev LCD displeje
  • Záznam Blackmagic RAW z kamer Nikon Z6 II a Z7 II
  • Záznam Blackmagic RAW z kamer Panasonic S1H, S1 a S5

Blackmagic Video Assist 5" 3G a 7" 3G

  • Možnost procházet jednotlivá videa
  • Vylepšená kalibrace barev LCD displeje
  • Podpora režimu 2K DCI

Blackmagic Video Assist 3.5 (10/2021)
...implementuje kalibraci LCD u modelů Blackmagic Video Assist 3G i 12G HDR a funkci HDR Override u variant 12G HDR. Nová je rovněž podpora Blackmagic RAW záznamu z kamer Fujifilm GFX100 a GFX100S a také Panasonic LUMIX GH5S, BGH1 a BS1H u produktů Blackmagic Video Assist 12G HDR! Ta rovněž vyžaduje instalaci aktualizací Blackmagic RAW 2.2 a DaVinci Resolve 17.3.2.

 

Parametry

Parametry

Výrobce: Blackmagic Design
Kategorie: Monitory na kameru

Hlavní parametry

Velikost5"
Uhlopříčka5"
Vstupy monitoruHDMI
Vstupy monitoruSDI
Vstupy monitoru3G-SDI
Formát/KodekDNxHD
Formát/KodekProRes
Podporované rozlišení1080/50p, 60p
Podporované rozlišení1080/24p, 25p, 30p
Podporované rozlišení1080/50i, 60i
Podporované rozlišení720/50p, 60p
Podporované rozlišení480i/576i
Napájení monitoruSony NP-F
VstupHDMI
Vstup3G SDI
Záznamové mediumSD karta
Svítivost300cd/m2
Rozlišení panelu1920x1080

Ostatní parametry

Další funkceTally
Další funkceSDI Loop
Další funkceHDMI Loop
Rozlišení displeje1920x1080px
TallyAno
Další funkceTouchscreen
Další funkceHDR
Další funkceTally
Další funkce3D LUT korekce
Další funkcerekordér
Dotykový displejAno
Typ displejeLCD
High BrightnessNe
SDR/HDRSDR
Typ napájeníbaterie
Typ baterieSony NP-F
PŘÍSLUŠENSTVÍ (1)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (1)

Blackmagic Design Video Assist 5” 3G

  • -10 %
Blackmagic Video Assist 5” 3G je profesionální kamerový monitor, videorekordér a
8 090 Kč
K odeslání 2 ks