Blackmagic Design uvolňují ke stažení veřejnou beta verzi programu Fusion 8 – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

2
7. srpna 2015

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
uvolnil ke stažení veřejnou beta verzi špičkové videokompoziční aplikace Fusion 8. Beta verze bezplatné edice programu je k dispozici pro Windows a nově také pro Mac OS X. Beta verze placené edice Fusion 8 Studio – která obsahuje navíc např. stereoskopické nástroje a je navržena pro studiovou práci – bude uvedena v dohledné době.

Fusion 8 je první verzí v historii programu kompatibilní s operačním systémem Mac OS X; verze minulé byly výhradně pro Windows. Vydáním veřejné beta verze pro Mac se aplikace zpřístupňuje podstatně větší uživatelské základně: milionům 3D animátorů, tvůrcům televizní grafiky, specialistům na vizuální efekty a střihačům. Navíc jsou projekty aplikace Fusion kompatibilní napříč platformami a uživatelé si tedy mohou svobodně zvolit cílový operační systém. Fusion, nástroj elitních hollywoodských studií, je ve verzi 8 dostupný prakticky komukoliv!

Dlouholetým uživatelům jistě neunikne řada dalších nových funkcí implementovaných za posledních šest měsíců, které uplynuly od původního oznámení osmé verze programu na veletrhu NAB 2015. Značně modernizováno bylo například uživatelské rozhraní programu.

Software Fusion je nástrojem předních hollywoodských studií již 25 let a byl použit při výrobě tisíců filmových i televizních projektů, včetně hitů
Thor, Live Die and Repeat, trilogie Hunger Games, White House Down, Battlestar Galactica a mnoha dalších.

Software nabízí výkonné nodální rozhraní, které dovoluje snadno vytvářet i extrémně sofistikované vizuální efekty. Jednotlivé stavební bloky projektu jsou reprezentovány ikonami a představují efekty, filtry nebo operátory, které lze navzájem spojovat a sestavovat tak komplexní hierarchie vizuálních efektů. Díky logickým vazbám a přehlednému uspořádání tento systém podstatně zjednodušuje orientaci v projektu a ostře kontrastuje s klasickými uživatelskými rozhraními, která jsou založena na zobrazení časové osy.

Díky obrovské nabídce integrovaných nástrojů mohou uživatelé vytvářet masky, sledovat objekty, retušovat jednotlivé snímky, animovat titulky, či vytvářet realistické částicové simulace – vše ve 3D prostoru! Fusion dokáže importovat 3D modely, mračna bodů, kamery i celé scény z aplikací Maya, 3ds Max nebo LightWave, integrovat je s dalšími obrazovými daty a samostatně renderovat takto vytvořené scény. Nechybí ani nástroje pro bleskový rendering volumetrické mlhy a modifikaci osvětlení nebo reflexní mapování u již vyrenderovaných záběrů, importovaných včetně hloubkových a dalších dodatečných dat.

Verze programu Fusion
Blackmagic
Fusion 8 pro Mac OS X a Windows je bezplatná edice programu. Obsahuje profesionální nástroje pro 3D vizuální efekty a je vhodná pro nezávislé kompoziční operátory a samostatně pracující tvůrce televizní, reklamní nebo filmové grafiky. Fusion 8 nabízí 2D a 3D kompoziční nástroje a funkce pro malbu, rotoscoping, titulkování, animaci, barevné klíčování, 3D částicový systém, GPU akceleraci a podporu pro import i rendering 3D modelů a scén z jiných aplikací.

Edice Fusion 8 Studio bude nabízena pro systémy Mac OS, Windows a Linux a bude stát 26.495 Kč bez DPH. Fusion Studio obsahuje navíc pokročilé stereoskopické, zpomalovací a stabilizační nástroje založené na algoritmech optického toku, podporu pro OpenFX plug-iny, funkce pro distribuovaný rendering a software Generation pro spolupráci a správu projektů v rámci postprodukčních studií.

Blackmagic Fusion 8

Dostupnost a cena
Veřejná beta verze bezplatné edice
Fusion 8 je již ke stažení, beta verze programu Fusion 8 Studio bude následovat v dohledné době a bude k dispozici zdarma všem uživatelům produktu Fusion 7 Studio.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.