Blackmagic Design uvádějí nový Web Presenter 4K – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

29. července 2021

Blackmagic Design představují nový přírůstek do rodiny streamovacích zařízení Blackmagic Web Presenter. Nový model Blackmagic Web Presenter 4K nabízí streaming H.264 videa v rozlišení až Ultra HD při zachování možnosti konverze a streamování videa také v HD rozlišení 1080p. Streamování 1080p HD nebo 2160p Ultra HD videa lze realizovat také pomocí USB výstrupu v režimu webové kamery.

Blackmagic Web Presenter je hardwarové streamovací řešení se síťovým rozhraním Ethernet pro přímý streaming na YouTube, Facebook, Twitter a další platformy. Je nástupcem televizních vysílačů pro moderní publikum internetového věku! Navíc nabízí USB rozhraní dovolující použít jej v režimu webové kamery s libovolnou streamovací aplikací vč. komunikačních platforem Skype nebo Zoom. Streamovat lze prostřednictvím rozhraní Ethernet nebo pomocí 5G a 4G mobilních telefonů. Web Presenter také disponuje monitorovacím výstupem zobrazujícím video, audio metry, a řadu informací o SDI datech apod.

Blackmagic Web Presenter 4K

Blackmagic Web Presenter podporuje všechny běžné streamovací platformy; jeho hardware byl navržen pro streamování v profesionální, vysílací kvalitě, bez vypadlých snímků. Nastavení zařízení je jednoduchost sama: stačí jej připojit k internetu a pomocí aplikace Web Presenter Utility vybrat cílovou platformu a aktualizovat streamovací klíč. K provozu tedy nevyžaduje dodatečný počítač nebo komplikovaný streamovací software. Po připojení k zdroji videa s rozhraním SDI – např. k režii nebo kameře – se připojí k internetu přímo, prostřednictvím zabudovaného síťového portu či datového přípojení mobilního telefonu. Simultánně lze využít také USB výstup v režimu webové kamery.

Pro streamování z lokací mimo studio je možné využít zálohu hlavního ethernetového připojení v podobě mobilního datového spojení 4G/5G telefonů se systémy iOS či Android. K tomuto účelu slouží USB porty na čelním i zadním panelu: Blackmagic Web Presenter automaticky detekuje mobilní připojení a může jej využít pro hlavní streaming či jako automatickou zálohu ethernetového připojení. Toto nastavení je plně v gesci uživatele.

Pro maximální kompatibilitu je Blackmagic Web Presenter vybaven dvojicí USB portů dovolujících streamovat 1080 HD či až 2160p Ultra HD (u varianty 4K) video v režimu webové kamery. Lze jej tedy připojit prakticky k jakémukoliv počítači a využít libovolný software, např. Zoom, Microsoft Teams, Skype, Open Broadcaster, XSplit Broadcaster a řadu dalších.

Tradiční televizní vysílače jsou kritickou součástí každé televizní stanice, streamovací servery jsou dnes ale stejně důležitým článkem celého produkčního řetězce. Proto je Blackmagic Web Presenter vybaven monitorovacím výstupem se zobrazením úrovní zvuku, datového toku, aktuálního nastavení streamu či informací o SDI datech. Monitorovací výstup s rozlišením 1080 HD je přítomen na SDI i HDMI rozhraních a lze jej tedy využít např. v součinnosti s SDI routerem (pro monitoring několika jednotek) i s běžným HDMI televizorem. Dodávaný software Blackmagic Web Presenter Utility pro macOS a Windows slouží k nastavení několika zařízení Web Presenter i k aktualizaci firmwaru. Připojení k počítačům zajišťují rozhraní USB a Ethernet a k nastavení zařízení lze využít také čelní LCD displej.

Díky 12G-SDI vstupu podporuje Blackmagic Web Presenter veškeré HD a Ultra HD formáty až po 2160p60. Nechybí také 12G-SDI výstup pro řetězení několika Web Presenterů a snadný streaming na několik platforem. Produkt využívá technologii Teranex pro konverzi HD či Ultra HD videa, které je dále zpracováno hardwarovým H.264 enkodérem v rozlišeních 1080p nebo až 2160p – dle modelu. Krom streamování lze Blackmagic Web Presenter využít i jako privátní, globální SDI spojení mezi pracovišti: volitelný produkt ATEM Streaming Bridge převádí H.264 stream zpět na SDI!

Redundance funkcí zajišťuje vysokou provozní spolehlivost zařízení: krom možnosti streamovat prostřednictvím ethernetového rozhraní i mobilního připojení jde o napájecí vstupy pro střídavý i stejnosměrný proud. Díky tomu je možné napájet jej nejen ze sítě, ale i pomocí akumulátorů.

Produkt Blackmagic Web Presenter vychází z modulární řady Teranex Mini. S šířkou pouhých 5,5“ je velice snadno přenosný, stejně jednoduše jej lze nainstalovat do volitelného racku, který pojme až tři zařízení, případně další produkty, například režii ATEM Television Studio HD!

Hlavní vlastnosti Blackmagic Web Presenter HD

  • Kompletní streamovací řešení pro YouTube, Facebook, Twitter a další platformy
  • Streaming pomocí rozhraní Etheret příp. 4G/5G telefonů připojených k rozhraní USB
  • Hardwarový H.264 enkodér
  • USB výstup v režimu webové kamery pro maximální kompatibilitu
  • Monitorovací výstup vč. zobrazení audio úrovní, datového toku a SDI metadat
  • Konfigurační software Web Presenter Utility pro macOS i Windows
  • 12G-SDI vstup s konverzí rozlišení podporující HD i Ultra HD techniku
  • Napájecí vstupy pro střídavý i stejnosměrný proud

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 02. 08. 2021, Kategorie: Novinky