Blackmagic Design uvádějí novou verzi produktu ATEM Studio Converter - Tisková zpráva

Blackmagic Design uvádějí novou verzi produktu ATEM Studio Converter

TISKOVÁ ZPRÁVA


13. dubna, 2013

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, představila ATEM Studio Converter 2, nový model svého populárního produktu ATEM Studio Converter s vylepšenými komunikačními funkcemi, novým vzhledem a podporou standardu 6G-SDI pro budoucí podporu Ultra HD videa, která je vázána na dostupnost optických 6G modulů. ATEM Studio Converter bude prodáván za stejnou cenu jako předchozí model, tedy za 44800 Kč resp. 1675 EUR.

ATEM Studio Converter je ideálním řešením pro živé přenosy, obsahuje totiž čtyři konvertory pro optické rozhraní instalované v jediném šasi o výšce 1U, a také komunikační funkce. Produkt ATEM Studio Converter v součinnosti s moduly ATEM Camera Converter umožňuje připojit kamery k přepínačům prostřednictvím dlouhé a levné optické kabeláže. ATEM Studio Converter podporuje jak světelnou signalizaci, tak komunikační funkce prostřednictvím kanálů číslo 15 a 16 SDI signálu.
Tato nová verze přináší vylepšený vzhled celého zařízení, s elegantním kovovým čelním panelem, který nabízí funkce pro připojení a správu komunikačního rozhraní. Novinkou je rovněž integrovaný zdroj, který odstraňuje nutnost použití externího napáječe. Nový model používá běžné konektory, např. XLR nebo BNC, běžně používané u systémů pro živé vysílání. Dodatečný vstup pro 12V stejnosměrné napájení nabízí možnost redundantního napájení.

Blackmagic ATEM Studio Converter 2 4K Ultra HD 6G

Díky novým komunikačním funkcím je model ATEM Studio Converter 2 snáze použitelný v situacích, kdy je pro přenos použito více kamer. Čelní panel nového modelu je osazen integrovaným reproduktorem a mikrofonním vstupem vyvedeným na XLR konektoru. Režie tak může monitorovat komunikaci přímo z čelního panelu, bez použití sluchátek, které byly nutností u předchozí verze přístroje. Čelní panel rovněž hostí tlačítko pro umlčení reproduktoru a otočný ovladač hlasitosti, přední mikrofonní vstup navíc dovoluje použít mikrofony na flexibilním „husím krku“.

ATEM Studio Converter 2 nabízí také tlačítka pro ovládání komunikačních funkcí – komunikace ke kamerám může být zcela umlčena, případně aktivována selektivně ve chvíli, kdy si režisér přeje komunikovat s konkrétním kameramanem. Navíc je možné používat robustní sluchátkové sady pro letecký provoz, které jsou často levnější a také robustnější v porovnání s výrobky pro televizní trh. Letecké sluchátkové sady poskytují vynikající útlum okolního hluku a jsou dostupné od mnoha výrobců. Díky své robustnosti se výborně hodí i pro použití v televizních aplikacích!

Nový model produktu ATEM Studio Converter přináší také kompatibilitu se standardem 6G-SDI pro budoucí podporu Ultra HD rozlišení. Podpora standardu 6G-SDI prozatím u optického rozhraní chybí, hardware tohoto nového modelu je ovšem pro budoucí provoz v Ultra HD normách plně připraven. ATEM Studio Converter 2 disponuje 6G-SDI výstupy konvertovanými z optických vstupů, záznam z kamery může být proto připojen k přepínačům (např. z řady ATEM) přímo. Pro každý z optických modulů je navíc k dispozici pár audio výstupů s konektory XLR, takže audio signál původně embedovaný v kamerovém signálu lze zapojit přímo do mixážních pultů.

ATEM Studio Converter dále nabízí globální SDI vstup pro přenos výstupního signálu z přepínače ke kamerovým stanovištím prostřednictvím optické linky. Tento signál navíc přenáší i hlasovou komunikaci mezi režií a kameramany.

Klíčové funkce produktu ATEM Studio Converter

  • 4 integrované konvertory SDI signálu na optickou linku. Délka optické kabeláže může být až 40 km.

  • Konvertory pro zpětnou konverzi na SDI signál včetně výstupu embedovaného audia na pár konektorů XLR.

  • Globální SDI vstup pro přenos výstupu z přepínače ke kamerovým stanovištím.

  • Mikrofonní a sluchátkové konektory kompatibilní s běžnými sluchátkovými sadami pro letecký provoz.

  • Integrované komunikační funkce zahrnují i průchozí AES/EBU rozhraní pro připojení dalších zařízení ATEM Studio Converter.

  • Elegantní a robustní provedení v šasi o výšce 1U.

  • Čelní panel obsahuje port pro připojení mikrofonu, reproduktor, zdířky pro připojení sluchátkové sady a tlačítka pro ovládání komunikačních funkcí.

  • Plně kompatibilní s produkty ATEM Camera Converter nebo jinými typy konvertorů.

  • Podpora 6G-SDI umožní budoucí podporu Ultra HD signálu výměnou optických SFP modulů.

Dostupnost
Produkt ATEM Studio Converter 2 bude v prodeji na českém a slovenském trhu
od dubna letošního roku za cenu přibližně 44800 Kč resp. 1675 EUR.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design

Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex

Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.


Datum: 13. 04. 2013, Kategorie: Novinky