Blackmagic Design uvádějí novou řadu miniaturních převodníků Micro Converter – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

20. dubna 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, představil
produkty Blackmagic Micro Converter SDI to HDMI a Blackmagic Micro Converter HDMI to SDI, dva miniaturní, profesionální video převodníky. Modely Blackmagic Micro Converter jsoujiž v prodeji za 79 EUR bez DPH a jsou aktuálně vystavovány na NAB 2016, u stánku společnosti Blackmagic Design (#SL217).

Model Blackmagic Micro Converter SDI to HDMI převádí signál z profesionální techniky, např. z kamer, videí, režií nebo routerů, na normu HDMI pro náhled videa na televizních obrazovkách nebo pomocí projektorů. Verze Blackmagic Micro Converter HDMI to SDI dovoluje naopak připojit HDMI techniku – laptopy, herní konzole nebo konzumní videokamery – k profesionálním zařízením s SDI vstupy.

Oba modely jsou vybaveny HDMI konektorem plné velikosti a profesionálním
3G-SDI rozhraním a pracují se všemi běžnými SD i HD video normami až do 1080p60. Na rozdíl od jiných převodníků srovnatelné velikosti, jsou modely Micro Converter osazeny špičkovou elektronikou splňující nároky profesionálů z oboru videoprodukce. Uživatelé mohou těžit ze stejně kvalitního 10bitového zpracování, jaké nabízejí konvertory standardní velikosti. Navíc je u 3G-SDI vstupu implementována resynchronizace pro redukci jitteru, což umožňuje použít delší kabeláž při zachování vysoké provozní spolehlivosti.

Převodníky řady
Blackmagic Micro Converter jsou nabájeny pomocí konektoru Micro USB a lze je tedy napájet nejen pomocí přiloženého adaptéru, ale i pomocí USB rozhraní nebo nabíječek pro telefony. Obsažený napájecí adaptér podporuje síťová napětí 110 – 240 V a jeho součástí jsou i adaptéry pro různé světové normy síťových konektorů.

Modely
Blackmagic Micro Converter jsou součástí podstatně širší rodiny profesionální techniky pro konverzi videa značky Blackmagic Design, která obsahuje 3G, 6G a 12G-SDI modely kompatibilní s SD, HD i Ultra HD normami a vysokými snímkovými frekvencemi až do 2160p60. Produkty Blackmagic Mini Converter a Teranex Mini také nabízejí také široké spektrum konektivity, včetně symetrického analogového a digitálního AES/EBU zvuku, redundantních vstupů, analogového videa, optiky apod.

Funkce převodníků Blackmagic Micro Converter

  • V prodeji ve variantách SDI -> HDMI nebo HDMI -> SDI.
  • Konektory HDMI plné velikosti a 3G-SDI rozhraní s podporou všech SD a HD formátů až do 1080p60.
  • Odolné kovové tělo.
  • Vysoká 10bitová kvalita zpracování videa.
  • Resynchronizace signálu u 3G-SDI vstupu pro redukci jitteru.
  • Napájení pomocí Micro USB rozhraní, např. z laptopů, televizí, nabíječek pro telefony nebo prostřednictvím přiloženého síťového adaptéru pro 110V - 240V.


Blackmagic Micro Converter

Dostupnost a cena
Převodníky
Blackmagic Micro Converter jsou již v prodeji za 79 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 20. 04. 2016, Kategorie: Novinky