Blackmagic Design uvádějí nové PCIe karty DeckLink Mini 4K – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

9
. září 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
uvedl na trh nové nabírací/náhledové PCIe karty DeckLink Mini Monitor 4K a DeckLink Mini Recorder 4K. Nové karty nabízejí stejné funkce, jako stávájící HD modely, navíc ovšem přinášejí podporu pro Ultra HD normy a HDR (high dynamic range) video.Oba modely, DeckLink Mini Monitor 4K i DeckLink Mini Recorder 4K, podporují všechny běžné SD, HD a UHD standardy až do rozlišení 2160p30 a jsou již v prodeji za 179 EUR bez DPH.

Produkty DeckLink Mini Monitor 4K a DeckLink Mini Recorder 4K jsou demonstrovány na veletrhu IBC 2016 u stánku H.20 společnosti Blackmagic Design v hale 7.

Nové modely DeckLink Mini 4K jsou nízkoprofilové PCI Express 2.0 x4 karty osazené rozhraními 6G-SDI a HDMI 2.0a. Díky tomu podporují vysoce kvalitní 10bitové YUV a 12bitové RGB video, normu Rec. 2020 a high dynamic range (HDR) formáty včetně HDR metadat. Oba modely jsou také plně kompatibilní s vývojářskými nástroji Blackmagic Desktop Video SDK a jsou tedy vhodné nejen pro koncové uživatele, ale i pro vývojáře video aplikací a systémů.

Karta DeckLink Mini Monitor 4K slouží k vysoce kvalitnímu náhledu videa z SDI a HDMI zdrojů a k přehrávání všech formátů až do rozlišení 2160p30, což ji předurčuje pro použití na střihových pracovištích nebo v postprodukčních studiích, které provádějí např. barevné úpravy videa pomocí aplikace DaVinci Resolve. Přepínání výstupů v závislosti na aktuálním video formátu je plně automatické a karta je tedy snadno použitelná s televizemi, profesionálními displeji i nejnovějšími HDMI projektory. Implementace podpory pro HDR formáty činí z modelu DeckLink Mini Monitor 4K cenově nejdostupnější řešení pro přehrávání HDR materiálu!

Karta DeckLink Mini Recorder 4K umožňuje zaznamenávat video z SDI a HDMI zdrojů -- např. z videorekordérů nebo kamer -- ve vysoké kvalitě. Díky nízkoprofilové konstrukci lze kartu snadno instalovat nejen do běžných pracovních stanic, ale i do miniaturních počítačů používaných v přenosových vozech nebo v režiích.

Modely DeckLink Mini 4K pracují s nekomprimovaným i komprimovaným videem, podporují běžně používané formáty -- včetně QuickTime a DPX -- a jsou tedy kompatibilní s prakticky všemi profesionálními programy pro editaci, barevné korekce a vizuální efekty. Uživatelé mohou karty DeckLink Mini 4K používat s aplikacemi DaVinci Resolve, Fusion, Media Composer, Final Cut Pro, Premiere Pro a s mnoha dalšími!

Karty DeckLink Mini 4K jsou navíc dodávány s montážními PCI rámečky plné velikosti i velikosti poloviční. Uživatelé mohou karty snadno instalovat jak do standardních PCIe slotů, tak do počítačů s nízkým profilem, např. do serverů určených k montáži do přístrojových skříní.

Blackmagic Design DeckLink Mini Recorder Monitor 4K

Dostupnost a cena
Produkty DeckLink Mini Monitor 4K a DeckLink Mini Recorder 4K jsou již v prodeji, za 179 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 09. 09. 2016, Kategorie: Novinky