Blackmagic Design uvádějí kamery URSA Mini 4.6K a Micro Cinema Camera, mění specifikace – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

18.
března 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
zahájil prodej nových digitálních filmových kamer Blackmagic URSA Mini 4.6K a Blackmagic Micro Cinema Camera. Kamery mají v porovnání s dříve oznámenými specifikacemi změněné parametry.

Společnost Blackmagic Design oznámila také uvedení nového krátkého filmu demonstrujícího možnosti modelu URSA Mini 4.6K, spolu s dokumentem o natáčení. Tento film je k dispozici na oficiálním webu kamery URSA Mini, na adrese www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicursamini.

Od oznámení obou produktů URSA Mini 4.6K a Micro Cinema Camera, pracovala společnost Blackmagic Design na jejich rychlém uvedení na trh a včasném vyřízení objednávek. Obě kamery jsou nyní v prodeji. Bohužel se během vývoje obou modelů vyskytly problémy s implementací globální závěrky, což se projevilo i na značném zdržení sériové výroby. Během uplynulých šesti měsíců se vývojáři kamer pokoušeli výše uvedené nedostatky odstranit, výsledky jejich snažení ovšem v tuto chvíli neodpovídají vysokým požadavkům na kvalitu společnosti Blackmagic Design. Z tohoto důvodu se firma Blackmagic Design rozhodla uvést obě kamery na trh bez funkce globální závěrky.

Jedním z hlavních důvodů vedoucích k tomuto kroku byla velice kladná odezva od beta testerů kamer, profesionálních kameramanů, kteří vysoce hodnotili obrazovou kvalitu nového snímače. Jejich přáním bylo včasné uvedení kamer i za cenu neexistující možnosti přepínat mezi globální a pohyblivou závěrkou. Extrémně široký dynamický rozsah snímače, který byl uživateli v rámci testování nových modelů tolik vychvalován, je možný pouze v režimu pohyblivé závěrky. Tito uživatelé, především z oblasti digitálního filmu a televizní seriálové produkce, chtěli využít 15 clonových čísel a vysoké snímkové frekvence modelu URSA Mini 4.6K co nejdříve.

V době uvedení nového modelu URSA Mini 4.6K mají uživatelé na výběr ze dvou velice odlišných modelů kamery URSA Mini. Původně měla být kamera URSA Mini 4K nabízena jako základní model a verze URSA Mini 4.6K měla plnit roli vyššího modelu s lepšími funkcemi. Nyní jsou ale obě kamery díky odlišnostem snímačů určeny pro jiné účely: varianta URSA Mini 4K s globální závěrkou se hodí pro natáčení rychlé akce, např. sportovních videí, zatímco verze URSA Mini 4.6K se díky extrémně širokému dynamickému rozsahu hodí především pro digitální filmovou práci.

Kamera URSA Mini 4K si od svého uvedení na trh získala značnou popularitu. V režimu globální závěrky dokáže natáčet 4K materiál se snímkovou frekvencí až 60 fps a je tedy ideálním nástrojem pro natáčení akčních záběrů. Verze URSA Mini 4.6K poskytuje velice široký dynamický rozsah 15 clonových čísel a je určena především pro natáčení filmů a televizních seriálů.

Uživatelé, kteří testovali variantu s novým snímačem byli doslova šokování filmovým vzhledem natočeného materiálu. Za tímto úspěchem stojí především široký dynamický rozsah snímače a použité algoritmy pro barevné zpracování dat ze snímače.

V minulosti jsem pracoval s pětkrát dražšími kamerami a jsem ohromen možnostmi nového 4,6K snímače,” prohlásil kameraman Jody Eldred, laureát ceny Emmy, který v minulosti pracoval např. na projektech JAG, NCIS, NCIS: Los Angeles, Good Morning America nebo National Geographic. „Proklamovaných 15 clonových čísel dynamického rozsahu je realita. Velice kontrastní RAW materiál, který jsem s kamerou natočil a upravil v DaVinci Resolve 12, je toho dokonalým důkazem. Krásně čisté vykreslení nejtmavších odstínů. Já i můj kolorista jsme byli velice příjemně překvapeni. Myslím, že s kamerou URSA Mini 4.6K se výrobce Blackmagic Design trefil do černého!

Společnost Blackmagic Design si uvědomuje, že někteří uživatelé, kteří si kameru předobjednali, nemusí být s touto změnou spokojeni a mohou pozměnit svou objednávku.

Blackmagic URSA Mini

Je nám velice líto zdržení, které provázelo uvedení kamer Blackmagic URSA Mini 4.6K a Blackmagic Micro Cinema Camera na trh, a také změny původních specifikací” prohlásil Grant Petty, ředitel společnosti Blackmagic Design. „Kamera je to ovšem fantastická, obrazová kvalita je velice filmová. Testovací kamery byly použity i při natáčení celovečerních filmů. Výsledná obrazová kvalita daleko překonává naše původní představy!

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 18. 03. 2016, Kategorie: Novinky