Blackmagic Design uvádějí HyperDeck Shuttle HD – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

21. dubna 2022

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená společností Syntex, představila nový rekordér/přehráváč videa HyperDeck Shuttle HD ve stolním provedení. Nový model podporuje záznam a přehrávání kodeků ProRes, DNx a H.264 a také PCM nebo AAC zvuku. Unikátnímu provedení dominuje velký otočný ovladač přetáčení a tradiční transportní tlačítka pro rychlé procházení videí. Mezi nadstandardní výbavu patří též integrovaná funkce čtecího zařízení. HyperDeck Shuttle je vybaven HDMI rozhraním a je proto ideálním doplňkem režií řady ATEM Mini.

HyperDeck Shuttle HD je již v prodeji, za 11.698 Kč bez DPH.

Nový HyperDeck Shuttle HD je rekordér a přehrávač videa ve stolním provedení a hodí se proto nejen pro záznam videa, ale také jako vysoce ergonomický přehrávač médií např. v kombinaci s režií ATEM Mini Extreme, s níž sdílí vzhled a provedení. Velký otočný ovladač je ideálním pomocníkem při vyhledávání videí. ATEM Mini Extreme podporuje ProRes, DNx a H.264 soubory a NTSC, PAL, 720p i 1080p rozlišení a jeho HDMI rozhraní lze využít k připojení režií, kamer a monitorů. Pro záznam i přehrávání médií – či import textu pro integrovanou funkci čtecího zařízení – lze využít SD/UHS-II karty nebo externí USB-C disky.

HyperDeck Shuttle HD byl navržen pro stolní provoz: jeho horní panel hostí veškeré ovládací prvky pro snadné ovládání jednou rukou. Tělo přístroje nabízí stejnou výšku i sklon horního panelu jako režie ATEM Mini Extreme pro jejich perfektní souhru – režie ATEM mohou HyperDeck Shuttle HD také dálkově ovládat po rozhraní Ethernet!

Blackmagic Design HyperDeck Shuttle HD

Transportní tlačítka jsou vyvedena ve stylu tradičních profesionálních videorekordérů a značně usnadňují spouštění záznamu i přehrávání. Stiskem tlačítka Record dojde ihned k zahájení záznamu video vstupu do souboru ve zvoleném formátu. Samozřejmostí jsou dedikovaná tlačítka pro start přehrávání, přetočení na začátek klipu nebo přeskočení na další soubor. Velký otočný ovladač lze využít k procházení knihovny médií v režimech Shuttle, Jog a Scroll. Veškeré transportní funkce lze navíc aktivovat také vzdáleně, po síťovém rozhraní Ethernet. Zadní panel hostí video, napájecí, síťové i ovládací rozhraní.

Díky podpoře videí H.264, ProRes a DNx, a také zvukových standardů PCM i AAC, je HyperDeck Shuttle HD ideálním nástrojem např. pro záznam pořadů vytvářených režiemi ATEM Mini. Záznam je realizován na běžně dostupné SD/UHS-II karty či na externí USB disky, navíc lze využít i USB hub nebo Blackmagic MultiDock pro kontinuální záznam na více disků. Na 1TB SD kartu lze zaznamenat až 157 hodin H.264 materiálu v rozlišení 1080p59,94, tedy více než 6 dní kontinuálního videa! Volitelný Blackmagic MultiDock 10G nabízí čtyři sloty pro SSD disky a doplní tedy HyperDeck Shuttle HD o kompatibilitu s SSD médii.

HyperDeck Shuttle HD podporuje moderní, populární kodeky – vč. profesionálních DNx a ProRes i H.264 s vyšším kompresním poměrem – a NTSC, PAL, 720p (vč. 720p50 a 720p59,94), 1080p (1080p23,98, 24, 25, 29,97, 30, 50, 59,94, 60p a 1080 PsF) rozlišení i prokládané formáty 1080i (vč. 1080i50 a 1080i59,94). V případě potřeby lze volit kompresní poměry 60:1 – 285:1 pro záznam malých souborů s plnou vysílací kvalitou a zaznamenávat nekomprimovaný PCM zvuk nebo AAC např. pro upload videí na platformu YouTube. Zařízení podporuje formáty disků ExFAT (používaný na platformě Windows) a HFS+ (macOS).

Přes své malé rozměry nabízí HyperDeck Shuttle HD širokou paletu vstupně/výstupních rozhraní. HDMI vstup lze využít k připojení kamer nebo režií – např. řady ATEM Mini – a HDMI výstup může sloužit k připojení monitorů pro realizaci prezentací nebo režií ATEM Mini, u kterých může sloužit jako přehrávač médií, např. reklamních znělek. Nechybí též 12V= napájecí vstup (napájecí zdroj je součástí dodávky), 1G Ethernet port pro dálkové ovládání nebo upload souborů, a také USB-C rozhraní umožňující záznam na externí disky, výstup v režimu webové kamery nebo aktualizace firmware. Slot pro SD karty je kompatibilní se specifikací UHS-II. Soubory lze uploadovat i pomocí rozhraní Ethernet a protokolu FTP; k dálkovému ovládání slouží jednoduchý textový protokol, jehož příkazy lze snadno testovat prostřednictvím terminálu Telnet.

HyperDeck Shuttle HD dále nabízí funkci čtecího zařízení: text se importuje ve standardním formátu RTF vč. nastavení velikosti, barvy, řezu a formátování písma. K ovládání zobrazování se využívá otočný ovladač (rolování po simultánním stisknutí tlačítek Jog a Scroll...) i transportní tlačítka (přeskakování mezi různými texty pomocí tlačítek Previous a Next Clip...). Díky podpoře RTF není nutné vytvářet texty pomocí specializovaného software – lze použít libovolný textový editor, např. TextEdit! Možnost automatického zvětšení písma během zobrazení je samozřejmostí.

Operační systém videorekordéru, Blackmagic OS, nabízí velice rychlou odezvu a řadu profesionálních funkcí včetně podpory časového kódu, správy disků a zobrazení menu na video výstupu (ve světlém nebo tmavém režimu).

Základní vlastnosti HyperDeck Shuttle HD

  • Kompaktní stolní provedení
  • Klasické ovládací prvky vč. velkého otočného Jog/Shuttle ovladače
  • Záznam na SD/UHS-II karty a externí USB-C disky
  • USB-C rozhraní funkční také v režimu webové kamery
  • Podpora standardních H.264, ProRes a DNx formátů
  • 1G Ethernet rozhraní pro rychlý upload souborů a dálkové ovládání
  • Výkonný operační systém vč. menu zobrazovaných na video výstupu
  • Podpora běžných vysílacích standardů

Dostupnost a cena
HyperDeck Shuttle HD je již v prodeji, za 11.698 Kč bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

 

Datum: 21. 04. 2022, Kategorie: Novinky