Blackmagic Design uvádějí HyperDeck Extreme 4K HDR – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

25. dubna 2022

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená společností Syntex, uvedla nový studiový videorekordér HyperDeck Extreme 4K HDR se záznamem 4K materiálu do kodeku H.265, dotykovým HDR displejem a integrovanými funkcemi pro měření signálu. HyperDeck Extreme 4K HDR bude v prodeji od konce dubna 2022 za 68.254 Kč bez DPH.

Videorekordér HyperDeck Extreme 4K HDR kombinuje spolehlivost řady HyperDeck s novými funkcemi vč. kodeku H.265, volitelné vyrovnávací paměti, 3D LUT korekcí a nativní podpory 4K a HDR videa. Díky záznamu 4K materiálu do kodeku H.265 zaručuje skvělou obrazovou kvalitu při snížených nárocích na úložný prostor. Velký dotykový displej poskytuje nejen náhled videa, ale i možnost ovládání přístroje, videorekordér je ale možné doplnit o volitelný modul HyperDeck Extreme Control, který jej přemění v tradiční studiový rekordér. HyperDeck Extreme zosobňuje novou generaci produktů pro televizní aplikace, živou produkci i digital signage aplikace v rozlišeních SD/HD, 2K i 4K.

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 4K HDR

HyperDeck Extreme disponuje dotykovým displejem pro ovládání všech funkcí, ale i náhled záznamu. Dále nabízí dva sloty pro záznamová média CFast, rozhraní 12G-SDI, analogové rozhraní pro archivaci starých pořadů, možnost záznamu na externí USB-C disky, integrovaný reproduktor i sluchátkový výstup. Zajímavostí je též instalace volitelné vyrovnávací paměti pro eliminaci vypadlých snímků při zaplnění nebo poruše záznamového média. Zařízení lze napájet ze střídavých i stejnosměrných zdrojů napětí pro studiové použití resp. práci v terénu.

Všestrannost zařízení jej dovoluje použít také jako master rekordér živých produkcí, přehrávač projekcí či pro ISO záznam z jednotlivých kamer. Díky analogovým vstupům lze archivovat materiál ze starých páskových zařízení. Digital signage aplikace budou těžit z přítomnosti rychlého 10G ethernetového rozhraní pro rychlý upload médií nebo jednoduché dálkové ovládání. Díky HDMI, SDI a analogovým vstupů s možností měření signálu a aplikace 3D LUT korekcí bude rekordér doma také v terénu, např. v rámci výbavy přenosových vozů. Měřící funkce lze využít k ověření souladu s vysílacími normami před zahájením streamování nebo vysílání.

Inovativní dotykové rozhraní LCD displeje usnadňuje nastavování všech parametrů přístroje. Zobrazuje ovládací prvky pro přehrávání nebo spouštění záznamu i miniaturní časovou osu dovolující procházet zaznamenaný materiál. Samozřejmostí je zobrazení časového kódu, standardu videa, stavu médií nebo audio metrů. Luxusem je možnost aktivovat funkce pro měření signálu nebo pro asistenci ostření či import/export LUT korekcí.

Díky formátu H.265 dovoluje rekordér zaznamenávat na standardní karty typu CFast. Integruje dva sloty pro CFast karty a dovoluje tedy realizovat nekonečný záznam. CFast karty jsou kompaktní, dostupné a nabízejí vysoké přenosové rychlosti. Pro vyšší provozní bezpečnost je možné instalovat také volitelný PCIe flash disk jako vyrovnávací paměť pro případ zaplnění hlavních záznamových médií nebo jejich poruchy způsobující vypadnutí snímků.

Videorekordér je dokonale vybaven i pro zpracování HDR videa díky podpoře nejnovějších HDR standardů a použití vysoce světelného displeje s širokým barevným gamutem. S HDR standardy jsou plně kompatibilní i nástroje pro měření signálu. Integrovaný LCD displej zobrazuje nejen videa s barevnými prostory Rec. 2020 a Rec. 709, ale zobrazuje i 100 % standardu DCI-P3.

HyperDeck Extreme nabízí širokou paletu funkcí pro měření signálu vč. zobrazení vlnového průběhu, vektorskopu a RGB/YUV složek, které mohou sloužit k ověření barevných korekcí a slučitelnosti záznamu s vysílacími normami. Nechybí též zobrazení histogramu pro kontrolu distribuce úrovní jasu a přepalů nebo podpalů.

Vytvářené video soubory jsou díky kompresi 60:1 – 285:1 velice malé a vysoce kompatibilní s operačními systémy a aplikacemi vč. DaVinci Resolve, Media Composer, Premiere Pro nebo Final Cut Pro X. HyperDeck Extreme podporuje také formáty Apple ProRes 422 HQ, ProRes 422, ProRes 422 LT pro záznam u přehrávání a ProRes 4444 pro přehrávání souborů vč. masky.

Díky 10G síťovému rozhraní je produkt HyperDeck Extreme 4K HDR vhodný i pro digital signage aplikace. Dálkové ovládání je umožněno jednoduchým textovým protokolem, zkoušení příkazů lze provádět i pomocí rozhraní Telnet. Upload médií je realizován pomocí protokolu FTP. V kombinací s velkými diskovými poli připojenými k portu USB-C lze HyperDeck Extreme využívat i jako server pro nabírání a správu médií nebo playout.

Hlavní vlastnosti HyperDeck Extreme 4K HDR

  • Záznam i přehrávání 4K videa
  • Dotykový displej pro snadné ovládání
  • Vhodný pro živou produkci, archivaci i digital signage
  • Dva sloty pro CFast karty s podporou kontinuálního záznamu
  • Volitelný interní flash disk pro vyšší provozní bezpečnost
  • Podpora HDR vč. zobrazení na interním LCD
  • Široká nabídka měřících funkcí
  • 10G Ethernet rozhraní pro extrémně rychlý upload

Dostupnost a cena
Blackmagic HyperDeck Extreme 4K HDR bude v prodeji od konce dubna 2022 za 68.254 Kč bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 25. 04. 2022, Kategorie: Novinky