Blackmagic Design uvádějí Fusion 8 a Fusion 8 Studio – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

1.
dubna 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil
vydání profesionálních aplikací Fusion 8 a Fusion 8 Studio pro kompozici videa a vizuální efekty. Obě verze jsou kompatibilní se systémy Mac OS X a Windows.

Fusion 8 je vůbec první verzí programu pro operační systém Mac OS X, původně byl nabízen pouze pro Windows. Placená edice Fusion 8 Studio je nově také v prodeji v podobě multilicencí pro 10, 20 a 50 uživatelů, které představují nižší náklady pro studia a velké pracovní skupiny. Multilicence využívá jeden hardwarový licenční klíč pro USB rozhraní připojený k počítači, na němž běží aplikace Fusion Server. Fusion Server spravuje licence v rámci sítě Ethernet. Licence tedy mohou být plovoucí a nejsou vázány na konkrétní pracovní stanice. Tento přístup značně usnadňuje administraci studií.

Díky nové verzi pro Mac OS X jsou profesionální kompoziční nástroje aplikace Fusion 8 dostupné podstatně většímu počtu uživatelů – milionům grafiků, střihačů, 3D animátorů a postprodukčních specialistů. Navíc lze projekty snadno přenášet mezi oběma verzemi; uživatelé si mohou svobodně vybrat, zda chtějí pracovat v prostředí Windows nebo Mac OS X. Špičkové efektové nástroje dříve dostupné pouze hollywoodským studiím jsou v podobě programu Fusion k dispozici všem uživatelům Mac OS X a Windows!

Verze 8 také přináší moderní, intuitivní uživatelské rozhraní, které je snáze přístupné novým uživatelům při zachování kontinuity pro uživatele dlouholeté. Součástí konverze pro Mac OS X byla i rozsáhlá modernizace architektury programu.

Software Fusion je nástrojem předních hollywoodských studií již 25 let a byl použit při výrobě tisíců filmových i televizních projektů, včetně hitů Thor, Live Die and Repeat, trilogie Hunger Games, White House Down, Battlestar Galactica a mnoha dalších.

Software nabízí výkonné nodální rozhraní, které dovoluje snadno vytvářet i extrémně sofistikované vizuální efekty. Jednotlivé stavební bloky projektu jsou reprezentovány ikonami a představují efekty, filtry nebo operátory, které lze navzájem spojovat a sestavovat tak komplexní hierarchie vizuálních efektů. Díky logickým vazbám a přehlednému uspořádání tento systém podstatně zjednodušuje orientaci v projektu a ostře kontrastuje s klasickými uživatelskými rozhraními, která jsou založena na zobrazení časové osy.

Díky obrovské nabídce integrovaných nástrojů mohou uživatelé vytvářet masky, sledovat objekty, retušovat jednotlivé snímky, animovat titulky, či vytvářet realistické částicové simulace – vše ve 3D prostoru! Fusion dokáže importovat 3D modely, mračna bodů, kamery i celé scény z aplikací Maya, 3ds Max nebo LightWave, integrovat je s dalšími obrazovými daty a samostatně renderovat takto vytvořené scény. Nechybí ani nástroje pro bleskový rendering volumetrické mlhy a modifikaci osvětlení nebo reflexní mapování u již vyrenderovaných záběrů, importovaných včetně hloubkových a dalších dodatečných dat.


"
Jedni z nejlepších umělců v oboru počítačové animace a vizuálních efektů preferují systém Mac OS X, ale mají omezené možnosti pokud jde o výběr nebo cenu softwaru,” uvedl ředitel společnosti Blackmagic Design, Grant Petty. „Aplikace Fusion 8 je skutečně profesionální software pro animaci a vizuální efekty pro Mac! Znašně optimalizovaný kód programu navíc přináší podstatně vyšší výkon i pro uživatele Windows! A nejlepší je, že bezplatná verze přibližuje špičkové postprodukční nástroje na dosah všem uživatelům. Projekty vytvořené v bezplatné verzi Fusion 8 jsou plně kompatibilní s komerční edicí Fusion 8 Studio, což značně usnadní případný upgrade.

Blackmagic Design Fusion 8 Studio

Verze programu Fusion
Blackmagic Fusion 8 pro Mac OS X a Windows je bezplatná edice programu. Obsahuje profesionální nástroje pro 3D vizuální efekty a je vhodná pro nezávislé kompoziční operátory a samostatně pracující tvůrce televizní, reklamní nebo filmové grafiky. Fusion 8 nabízí 2D a 3D kompoziční nástroje a funkce pro malbu, rotoscoping, titulkování, animaci, barevné klíčování, 3D částicový systém, GPU akceleraci a podporu pro import i rendering 3D modelů a scén z jiných aplikací.


Edice Fusion 8 Studio pro systémy Mac OS X a Windows stojí cca 915 EUR / 25.300 Kč bez DPH. Fusion Studio obsahuje navíc pokročilé stereoskopické, zpomalovací a stabilizační nástroje založené na algoritmech optického toku, podporu pro OpenFX plug-iny, funkce pro distribuovaný rendering a software Generation pro spolupráci a správu projektů v rámci postprodukčních studií.

Dostupnost a cena
Software
Fusion 8 je k dispozici zdarma na webu společnosti Blackmagic Design. Profesionální edice Fusion 8 Studio pro Mac OS X a Windows stojí 915 EUR bez DPH, v prodeji jsou také cenově výhodné multilicence pro 10, 20 a 50 uživatelů.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.