Blackmagic Design uvádějí Blackmagic Cloud Pod – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

20. dubna 2022

Značka Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená společností Syntex, uvedla
produkt Blackmagic Cloud Pod dovolující využívat USB-C disky v režimu síťového úložiště. Nabízí rychlé síťové rozhraní 10G Ethernet, datovou synchronizaci pomocí služby Dropbox či HDMI výstup pro monitoring stavu úložiště pomocí externího monitoru/TV.

Blackmagic Cloud Pod je již v prodeji, za 8.670 Kč bez DPH.

Blackmagic Cloud Pod je ideálním pomocníkem v segmentu filmové i televizní produkce, protože dovoluje snadno sdílet videa natočená na USB-C disky s dalšími tvůrci, např. se střihači nebo koloristy. V závislosti na použitých USB-C flash discích si poradí i s náročnými 12K Blackmagic RAW médií digitálních filmových kamer – přestože jde o cenově dostupné řešení! USB-C flash disky jsou široce rozšířené, nabízejí často vysoké přenosové rychlosti, krátké přístupové doby a nízkou cenu.

Blackmagic Cloud Pod

Blackmagic Cloud Pod nemá interní sloty pro disky a je proto velmi skladný, snadno přenosný a tichý v provozu. Je vybaven dvojicí USB-C portů pro připojení dvou samostatných disků a 10G síťovým rozhraním pro maximální výkon. HDMI výstup dovoluje připojit externí TV nebo monitor pro monitoring grafické reprezentace vytížení úložiště a síťového rozhraní. Díky 10G Ethernetu a výkonné interní elektronice je Blackmagic Cloud Pod velice rychlým řešením i pro zpracování 12K RAW materiálu či multikamerových produkcí a dovoluje využít moderní USB-C flash disky naplno.

Vytváření lokálních záloh souborů uložených pomocí služby Dropbox je nyní snadnost sama! Soubory uložené na discích produktu Blackmagic Cloud Pod jsou tak okamžitě dostupné na lokálních sítích, bez nutnosti stahovat soubory uložené na serverech služby Dropbox. Navíc lze pomocí Dropboxu synchronizovat několik vzdálených jednotek Blackmagic Cloud Pod nebo Blackmagic Cloud Store, což zaručí snadnou spolupráci uživatelů na projektech, ať už jsou kdekoliv.

Monitorovací HDMI výstup umožňuje sledovat stav úložiště Blackmagic Cloud Pod pomocí externího monitoru nebo televizoru. Náhled zobrazuje grafickou reprezentaci disku vč. aktuálních instancí čtení/zápisů, v reálném čase. Nechybí ani graf vytíženosti ethernetového rozhraní a seznam připojení ke službě Dropbox.

Významnou výhodou zařízení Blackmagic Cloud Pod je možnost vytvářet privátní síťová úložiště, která mají uživatelé plně pod kontrolou. Není nutné platit měsíční předplatné. Nedochází k sledování dat nebo uživatelské aktivity. Není ani nutné přihlašovat se k webovým stránkám pro ukládání nastavení – Blackmagic Cloud Pod lze snadno ovládat pomocí bezplatně dodávané aplikace pro macOS a Windows. Díky tomu lze vytvářet privátní sítě mimo infrastrukturu internetu a pracovat s daty bezpečně, v rámci lokální sítě. Aplikace také zaručuje maximálně snadné použití úložiště vč. jeho konfigurace nebo nastavení adresářů pro synchronizaci se službou Dropbox.

Základní vlastnosti Blackmagic Cloud Pod

  • Dovoluje vytvářet síťové úložiště pomocí dvou externích USB-C disků
  • Hardwarová akcelerace pro maximální výkon
  • Synchronizace se službou Dropbox
  • HDMI monitorovací výstup pro sledování aktivity úložiště v reálném čase
  • Vysokorychlostní 10G ethernetové rozhraní
  • Žádné předplatné, poplatky nebo sledování uživatelské aktivity
  • Software pro platformy macOS a Windows

Dostupnost a cena
Blackmagic Cloud Pod je již v prodeji, za 8.670 Kč bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.