Blackmagic Design uvádějí bezplatnou aktualizaci DaVinci Resolve 12.1 – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

1
2. listopadu 2015

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
oznámil vydání aktualizace DaVinci Resolve 12.1, která obsahuje desítky nových funkcí, včetně 10bitového náhledu, vzdáleného renderingu a nových editačních i korekčních funkcí. Verze 12.1 je nabízena uživatelům bezplatné verze DaVinci Resolve 12 i majitelům profesionální licence DaVinci Resolve 12 Studio.

DaVinci Resolve 12
je nejúspěšnější verze v historii tohoto barevného korektoru, který se nově dostává do povědomí postprodukčních specialistů i jako výkonný nástroj pro střih videa. Ohlasy uživatelů byly velice pozitivní a vývojáři i nadále pokračují v implementaci funkcí vyžádaných koloristy i střihači videa

Aktualizace DaVinci Resolve 12.1 dovoluje editorům selektovat videa s aktivním nástrojem Blade, používat fadery na generátory i titulky, zadávat negativní posunutí časového kódu, lépe spravovat média, vytvářet sofistikované filtry pro Smart Biny apod. Vylepšena byla také podpora vnořených klipů u XML soupisek z aplikace Final Cut Pro 7 nebo výpočet audio prolínaček. Koloristům nabídne verze 12.1 možnost aplikovat korekce na časovou osu obsahující vnořené klipy, manuálně zadávat animační klíče u efektů Power Window, schopnost přenášet značky při kopírování nastavení pomocí funkce ColorTrace a další novinky. Navíc přináší DaVinci Resolve 12.1 podporu pro nativní profily displejů v systému Mac OS X El Capitan a možnost aktivovat 10bitové zobrazení náhledů. Majitelé nových iMaců s displejem Retina P3 si budou nyní moci vychutnat více barev, detailů a širší dynamický rozsah.

S rychle rostoucím počtem uživatelů, kteří používají DaVinci Resolve pro střih videa, roste i počet vývojářů kompatibilních OpenFX plug-inů: GenArts spolupracovali s firmou Blackmagic Design na implementaci podpory nového nástroje Sapphire Builder. Nová verze, kompatibilní s aplikací DaVinci Resolve 12, bude dostupná v aktualizaci Sapphire 9.0.1 a dovolí vzájemně kombinovat plug-iny Sapphire do nových, unikátních efektů a prolínaček. DaVinci Resolve bude první OpenFX software na trhu plně podporující novou generaci efektů Sapphire.

Blackmagic Design DaVinci Resolve 12.1

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 12. 11. 2015, Kategorie: Novinky