Blackmagic Design umožňují záznam RAW souborů u kamer Blackmagic Pocket Cinema Camera! – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

12. listopadu, 2013

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, představila firmware Blackmagic Camera 1.5, který obohacuje populární digitální filmovou kameru Pocket Cinema Camera o možnost záznamu ve 12bitovém logaritmickém CinemaDNG RAW formátu. Aktualizace Blackmagic Camera 1.5 je dostupná bezplatně, na stránkách společnosti Blackmagic Design.

Nová aktualizace Blackmagic Camera 1.5 přidává podporu CinemaDNG RAW formátu, uživatelé tak mohou zaznamenávat video s širokým dynamickým rozsahem do jediného souboru. Záznam RAW souborů s širokým dynamickým rozsahem dovoluje kameramanům zachytit více detailů ve světlých i tmavých partiích obrazu a zaznamenat tak podstatně více informací, než je možné s běžnou videokamerou. Video v podobě CinemaDNG RAW dat také zajistí kreativní svobodu při manuálním nastavení expozice během tvorby barevných korekcí v aplikaci Davinci Resolve.

Přístroj Blackmagic Pocket Cinema Camera využívá bezeztrátově komprimovanou verzi otevřeného formátu CinemaDNG RAW. Tato komprese, podobně jako například populární standard ZIP, nedegraduje archivovaná obrazová data. Uživatelé tedy po dekomprimování pracují s nezměněnými RAW soubory, v původní obrazové kvalitě. Vytvořené CinemaDNG soubory jsou plně kompatibilní s aplikací DaVinci Resolve 10 pro bezproblémovou editaci videa a barevné korekce. Fakt, že je CinemaDNG otevřeným standardem, ovšem nezaručuje kompatibilitu se všemi aplikacemi pro zpracování videa. Pro tyto případy si mohou uživatelé kamery stáhnout zdarma nabízenou edici programu Davinci Resolve Lite a zkonvertovat video soubory například do formátů ProRes nebo DNxHD a dále s nimi pracovat v programech Final Cut Pro 7®, Final Cut Pro X®, Avid® Media Composer® nebo Adobe Premiere Pro®.

S novou aktualizací Blackmagic Camera 1.5 mají uživatelé kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera možnost zaznamenávat do souborů CinemaDNG RAW nebo ProRes 422 (HQ). Po ukončení natáčení mohou jednoduše vyjmout SD kartu z přístroje, vložit ji do laptopu nebo jiného počítače a okamžitě začít pracovat se soubory, ať už půjde o střih nebo barevné korekce videa. Možnost přímé práce s SD kartami eliminuje nutnost zdlouhavého kopírování dat a zrychluje celý proces postprodukce.

Blackmagic Pocket Cinema Camera nabízí 1080HD Super 16mm senzor, široký dynamický rozsah 13 clonových čísel, kompatibilitu s bajonetem MFT, standardní konektory a LCD obrazovku se systémem nabídek pro ovládání přístroje, vkládání metadat nebo monitoring videa. Díky své malé velikosti se hodí pro natáčení vysoce kvalitních záběrů i ve stísněných lokacích.

CinemaDNG RAW záznam u kamer Blackmagic Pocket Cinema Camera je fantastická funkce,“ uvedl ředitel Blackmagic Design, Grant Petty. „Je neuvěřitelné, že lze nyní zaznamenávat ty nejkvalitnější RAW záběry na miniaturní SD karty! Uživatelé jistě uvítají nové postprodukční možnosti, které záznam RAW videa s širokým dynamickým rozsahem přináší.

Klíčové vlastnosti kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera:

  • Senzor s velikostí Super 16 a rozlišením 1080 HD pro maximálně detailní záběry.

  • Extrémně široký rozsah 13 clonových čísel pro záznam videa ve filmové kvalitě.

  • Kompatibilní s velmi kvalitními objektivy standardu Micro Four Thirds. Kompatibilní s jinými standardy, např. PL, prostřednictvím adaptérů od třetích výrobců.

  • Integrovaný rekordér zaznamenává video na standardní SD karty.

  • Používá pouze otevřené souborové standardy ProRes 422 (HQ) a bezeztrátově komprimovaný 12bitový CinemaDNG RAW formát. Žádné proprietární kodeky.

  • Pouze standardní rozhraní – TRS pro připojení audio techniky, micro HDMI výstup pro monitoring videa včetně grafického zobrazení stavových informací, výstup na sluchátka, LANC konektor pro dálkové ovládání a standardní napájecí konektor.

  • Integrovaný LCD displej zobrazující nastavení kamery.

  • Podporuje 1080 HD rozlišení a snímkovací frekvence 23,98, 24, 25, 29,97 a 30 fps.

  • Kompatibilní s programem DaVinci Resolve Lite pro barevné korekce.

Dostupnost
Blackmagic Pocket Cinema Camera je na českém trhu v prodeji za cenu 21.313 Kč bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.