Blackmagic Design snižují cenu kamery Blackmagic Cinema Camera! – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

6. srpna, 2013

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila snížení ceny své oblíbené digitální filmové kamery
Blackmagic Cinema Camera, na 40.900 Kč.

Kamera Blackmagic Cinema Camera je používána tisícovkami filmařů po celém světě pro svou vynikající obrazovou kvalitu zaručenou 2,5K senzorem a 13 clonovými čísly dynamického rozsahu. Přístroj umožňuje RAW záznam i ukládání videí ve formátech ProRes a DNxHD pro pozdější snadný import do střihového software, bez konverze. Kamera získala mnohá ocenění pro svůj rychlý interní SSD rekordér, vysokokapacitní akumulátor, a také 5“ dotykový LCD displej. LCD dovoluje snadno monitorovat natáčené video, vkládat metadata, měnit parametry přístroje či rychle a přesně nastavovat zaostření.

Kamera je dodávána ve dvou verzích, s bajonetem EF nebo pasivním bajonetem MFT, a je kompatibilní s objektivy předních světových výrobců, např. společností Canon, Zeiss a dalších. Pro maximální obrazovou kvalitu mohou uživatelé natáčet do 12bitového formátu CinemaDNG RAW. Fantastické rozlišení a dynamický rozsah zaručují uložení maxima obrazových informací o natáčené scéně, a tedy i maximální kreativní kontrolu při barevných korekcích v přiložené aplikaci
DaVinci Resolve.

Ohlas na kameru Blackmagic Cinema Camera byl naprosto neuvěřitelný,“ uvedl ředitel spol. Blackmagic Design, Grant Petty. „Takto pozitivní reakce nás motivovaly k tomu, abychom se pokusili zpřístupnit kameru ještě většímu počtu filmařů. Všechny dokončené projekty, kterým kamera pomohla k životu, nám dělají radost a nemůžeme se dočkat, co kreativní komunita přinese v budoucnu!

Blackmagic Cinema Camera

Klíčové vlastnosti kamery Blackmagic Cinema Camera:

  • 2,5K snímač pro dokonalý obraz a snadnou postprodukci.

  • Dynamický rozsah 13 clonových čísel umožňuje pořizovat dokonalé záběry ve filmové kvalitě.

  • Integrovaný SSD port dovoluje zaznamenávat RAW sekvence s vysokým datovým tokem nebo dlouhé komprimované video záběry.

  • Otevřené souborové formáty kompatibilní s populárním střihovým software. Např. 12bitové RAW soubory CinemaDNG, Apple ProRes a Avid DNxHD. Žádné proprietární kodeky.

  • Žádná speciální rozhraní. Standardní 1/4“ TRS mikrofonní/linkové vstupy, 3Gb/s HD-SDI BNC konektory, sluchátkový výstup, Thunderbolt rozhraní, dálkové ovládání LANC a standardní konektor pro napájení 12-30VDC.

  • Kapacitní dotykový LCD displej pro nastavení parametrů kamery a zadávání metadat.

  • Dvě verze. Model EF kompatibilní s EF nebo ZE objektivy a model MFT pro použití s objektivy typu Micro Four Thirds nebo s jinými (např. PL) prostřednictvím adaptérů.

  • Podporuje 2,5K a 1080 HD rozlišení při snímkovacích frekvencích 24, 25, 29,97 a 30 fps.

  • Thunderbolt port umožňuje přímý záznam z kamery do pracovní stanice pomocí přiloženého programu Media Express a živé sledování vlnových průběhů signálu díky aplikaci Blackmagic UltraScope.

  • Balení obsahuje plnou verzi software DaVinci Resolve pro barevné korekce.

Dostupnost
Kamera Blackmagic Cinema Camera ve verzích EF i MFT je již dostupná na českém i slovenském trhu, nově za sníženou cenu 40.900 Kč bez DPH.

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images. Fotografie z natáčení naleznete zde.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.