Blackmagic Design představují novou digitální filmovou kameru URSA Mini Pro 4.6K – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

3
. března 2017

Nová verze oblíbeného modelu URSA Mini přináší integrované ND filtry, výměnné moduly bajonetů pro objektivy a velké množství ovládacích prvků na těle přístroje.

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, představil novou digitální filmovou kameru URSA Mini Pro 4.6K, která kombinuje obrazovou kvalitu digitálních filmových kamer s ergonomií tradičních kamkordérů. Model URSA Mini Pro nabízí velké množství fyzických ovládacích prvků na těle kamery pro snazší a rychlejší ovládání přístroje, integrované ND filtry, nové výměnné bajonety objektivů a duální rekordéry pro záznam na CFAST 2.0 i na SD/UHS-II média!

Digitální filmová kamera URSA Mini Pro 4.6K je již v prodeji za 153.873 Kč bez DPH.

Nový produkt
URSA Mini Pro kombinuje to nejlepší ze světa digitálních filmových kamer i zpravodajských a studiových přístrojů: kameru lze bez omezení použít pro natáčení filmů, televizních pořadů, reklam, nezávislých snímků, ale i zpravodajských relací nebo studiových pořadů!

URSA Mini Pro je nejen vysoce odolná, ale i všestranně vybavená kamera -- nabízí vše, co si může uživatel přát od kompaktního a lehkého digitálního přístroje. Tělo je vyrobeno z pevné magnéziové slitiny, stavový LCD displej je snadno čitelný a zobrazuje shrnutí všech podstatných informací o natáčeném materiálu. Nechybí ani výklopný dotykový barevný displej pro náhled videa, profesionální rozhraní včetně 12G-SDI výstupu nebo XLR konektorů pro audio, či integrovaný stereofonní mikrofon. Navíc má každá funkce a ovládací prvek redundantní varianty, včetně napájení, což zaručuje vysokou míru spolehlivosti při natáčení v terénu.

Na poli obrazové kvality je kamera URSA Mini Pro také skvěle vybavena: je osazena proprietárním obrazovým snímačem s rozlišením 4,6K pro záznam materiálu s rozlišením až 4608 x 2592 a 15 clonovými čísly dynamického rozsahu! Třetí generace algoritmů Blackmagic Design pro zpracování obrazových dat ze senzoru zaručuje plné pleťové tóny, přirozené barevné podání a velice široký dynamický rozsah. URSA Mini Pro si poradí se záznamem HD materiálu s barevným prostorem Rec. 709 i se záznamem filmového materiálu s širokým dynamickým rozsahem dle HDR normy Rec. 2020.

Kamera URSA Mini Pro je vybavena ND filtry s infračervenou kompenzací pro omezení světla dopadajícího na snímač. Filtry poskytují redukci o 2, 4 resp. 6 clonových čísel a jsou optimalizovány pro snímač kamery URSA Mini, díky čemuž zaručují optimální podání barev a široký dynamický rozsah i v nepříznivých světelných podmínkách. Uživatelé kamery mohou díky ND filtrům použít různé kombinace nastavení clony a úhlu závěrky pro ovlivnění hloubky ostrosti a vzhledu pohybového rozostření. IR filtry minimalizují kontaminaci záběrů infračerveným světlem. Integrované ND filtry jsou reálné, kvalitní optické prvky, které se přepínají fyzickým ovladačem na těle přístroje.

Díky novým ovládacím prvkům na těle kamery -- včetně tlačítek, páčkových přepínačů a otočných ovladačů -- nabízí model URSA Mini Pro vysokou ergonomii ve stylu klasických kamkordérů a poskytuje rychlý přístup ke všem důležitým funkcím. Ovládací prvky jsou logicky rozloženy a jejich pozice jsou snadno zapamatovatelné: lze je ovládat poslepu, aniž by kameraman musel odhlédnout od natáčené akce a lovit funkce v menu přístroje.
URSA Mini Pro je osazena také speciálním, černobílým stavovým displejem, který je čitelný i v ostrém světle a zobrazuje důležité informace, např. časový kód, nastavení clony a objektivu, stav akumulátoru, záznamový režim nebo úrovně zvuku. Displej je vybaven podsvícením a je tedy čitelný nejen na slunci, ale i v šeru studií.

Model
URSA Mini Pro je vybaven revolučním systémem výměnných objektivů a je kompatibilní prakticky s libovolným objektivem pro filmové, televizní nebo fotografické přístroje. Součástí základního vybavení je bajonet pro normu EF, který lze snadno vyměnit za volitelné montáže pro filmové objektivy standardu PL nebo za bajonet B4 pro televizní HD objektivy. Nechybí ani standardní 12pinový konektor Hirose pro dálkové ovládání objektivů! Bajonet EF je dodáván spolu s kamerou, lze jej ale dokoupit i jako náhradní díl, stejně jako volitelné bajonety PL a B4.

Tělo přístroje hostí dva rekordéry využívající média
C-Fast 2.0, a navíc i dva rekordéry kompatibilní se standardními kartami typu SD/UHS-II! Výběr vhodných médií je tak na samotných uživatelích: média C-Fast jsou ideální pro záznam RAW dat v plném rozlišení, zatímco dostupnější a levnější SD karty splňující rychlostní normu UHS-II jsou vhodné pro záznam ProRes Ultra HD nebo RAW HD materiálu. Stačí jednoduše zvolit typ média, vložit karty a začít natáčet! Každý typ médií má k dispozici dva sloty pro kontinuální záznam -- jakmile je jedna z karet zaplněna, záznam automaticky pokračuje na další. Zaplněné karty lze měnit za bčhu, aniž by bylo nutné přístroj vypnout. Kamera URSA Mini Pro je schopna zaznamenávat širokou škálu dat, od bezeztrátových 12bitových CinemaDNG RAW souborů s nejvyšší možnou kvalitou, až po 10bitový ProRes materiál s malými nároky na diskový prostor a postprodukci.

Součástí dodávky je také plná verze aplikace DaVinci Resolve Studio představující komplexní postprodukční a editační řešení. Tento výkonný software kombinuje funkce pro nelineární střih videa s nejvýkonnějším barevným korektorem na trhu pro kompletní zpracování natočeného materiálu, od importu a střihu až po finalizaci a export. DaVinci Resolve Studio podporuje RAW a ProRes soubory nativně, není tedy nutné provádět zdlouhavou konverzi natočeného materiálu. Samozřejmostí je naprosto bezeztrátová kvalita zpracování video dat! DaVinci Resolve Studio představuje nejrychlejší a nejkvalitnější způsob zpracování záběrů z kamer URSA Mini Pro.

Klíčové funkce kamery
Blackmagic URSA Mini Pro

 • Digitální filmová kamera s 15 clonovými čísly dynamického rozsahu
 • Snímač velikosti Super 35mm s rozlišením 4,6K s třetí generací algoritmů fy Blackmagic Design pro zpracování obrazu
 • Výměnná montáž pro bajonety objektivů, standardně se kamera dodává s bajonetem EF, volitelné lze zakoupit také PL nebo B4
 • Vysoce kvalitní integrované ND filtry s kompenzací infračerveného světla a optimalizací pro kolorimetrii kamer URSA Mini Pro
 • Redundantní ovládací prvky pro přímé nastavení ND filtrů, hodnoty ISO, závěrky, vyvážení bílé, zisku audia, nastavení objektivu apod.
 • Zabudované duální rekordéry využívající média C-Fast 2.0 a karty SD/UHS-II pro nepřerušené nahrávání
 • Lehké a pevné tělo z magnéziové slitiny
 • Stavový LCD displej pro náhled časového kódu, nastavení závěrky a objektivu, stav akumulátorů, stav záznamu a úrovně zvuku
 • Záznam CinemaDNG 4.6K RAW souborů a kodeků ProRes 4444 XQ, ProRes 4444, ProRes 422 HQ, ProRes 422, ProRes 422 LT, ProRes 422 Proxy v Ultra HD a HD rozlišeních.
 • Podpora RAW záznamu rychlostí až 60 fps v rozlišení 4,6K.
 • Standardní rozhraní včetně dvou audio vstupů s XLR konektory a mikrofonní/linkovou úrovní, 12G-SDI výstupu pro náhled videa (vč. doplňkových informací o natáčeném materiálu) a 4pinového XLR konektoru pro napájení hledáčku, výstupu pro sluchátka, konektoru LANC pro dálkové ovládání nebo 4pinového konektoru pro externí 12V= napájecí zdroje/baterie
 • Kvalitní integrovaný stereofonní mikrofon
 • 4” vyklápěcí displej pro náhled videa a dotykové ovládání
 • Obsahuje plnou verzi aplikace DaVinci Resolve pro barevní korekce a střih


Příslušenství Blackmagic URSA Mini

 • Volitelné bajonety pro objektivy PL a B4
 • Dodatečný bajonet EF v prodeji i samostatně jako náhradní díl
 • Volitelná sada Blackmagic URSA Mini Shoulder Kit obsahuje vše potřebné pro základní kamerový rig: rozety, ramenní opěrku, držák pro hledáček, horní madlo apod.
 • Volitelný špičkový hledáček Blackmagic URSA Viewfinder s HD OLED displejem a precizní skleněnou optikou pro dokonalý náhled zaostření
 • Volitelný 7” displej Blackmagic URSA Studio Viewfinder pro nasazení kamery ve studiu
 • Volitelný montážní prvek URSA VLock Battery Plate pro připojení akumulátorů VLock a dalšího příslušenství.


Blackmagic Design URSA Mini Pro 4.6K

Dostupnost a cena
Kamera
URSA Mini Pro je již v prodeji za 153.873 Kč bez DPH! V prodeji jsou také volitelné bajonety URSA Mini Pro PL Lens Mount za 6.345 Kč bez DPH resp. URSA Mini Pro B4 HD Lens Mount za 10.395 Kč bez DPH. Model URSA Mini Pro je vybaven bajonetem EF, který lze ale koupit i samostatně jako náhradní díl, a to za 4.833 Kč bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 03. 03. 2017, Kategorie: Novinky