Blackmagic Design představují nové karty DeckLink Mini Monitor HD a DeckLink Mini Recorder HD – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

11. července 2022

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená společností Syntex, uvedla inovované PCIe karty DeckLink Mini Monitor HD a DeckLink Mini Recorder HD pro náhled resp. záznam videa. Nové modely jsou vybaveny 3G‑SDI a HDMI rozhraními, podporují rozlišení až 1080p60 a 2Kp60 DCI a barevný prostor Rec. 2020, navíc jsou též levnější (v porovnání s původními 1,5G-SDI modely). Karty DeckLink Mini Recorder HD a DeckLink Mini Monitor HD se chlubí špičkovou elektronikou podporující nabírání a přehrávání nekomprimovaného a komprimovaného 10bitového videa s HD i SD rozlišením. Nové modely nahrazují předchozí generaci s 1,5G‑SDI rozhraním a podporují rozlišení až 1080p60 a 2Kp60 DCI, široký barevný gamut včetně standardu Rec. 2020 a 10bitové YUV resp. 12bitové RGB 4:4:4 video formáty.

Nové modely DeckLink Mini HD jsou realizovány jako kompaktní karty PCI Express x1 druhé generace, a lze je tedy snadno instalovat do běžných pracovních stanic i rackových serverů. Lze je snadno využít k nabírání z videopřehrávačů i kamer. resp. realizovat náhled pomocí monitorů či projektorů. Jde o ideální nástroje pro editací videa, efektovou práci, tvorbu grafiky a řadu dalších činností.

Varianta DeckLink Mini Recorder HD slouží k záznamu videa z 3G‑SDI a HDMI zdrojů prostřednictvím běžných počítačů s PCIe sběrnicí. Podporovány jsou všechny standardní zdroje SD nebo HD videa vč. produktů HDCAM, D5, SDCAM, Digital Betacam a dalších. DeckLink Mini Recorder HD samozřejmě podporuje též běžné aplikace pro streaming videa vč. OBS a značně tak usnadňuje streaming živě vytvářených pořadů. Model DeckLink Mini Monitor HD je určen k náhledu až 1080p60 videa prostřednictvím TV, projektorů apod. techniky s rozhraním 3G‑SDI nebo HDMI. Navíc podporuje i nejnovější HDR formáty pro barevně přesný náhled moderních formátů videa.

Funkce modelů DeckLink Mini Monitor HD a DeckLink Mini Recorder HD

 • V prodeji specializované varianty pro nabírání (DeckLink Mini Recorder HD) a náhled (DeckLink Mini Monitor HD) videa
 • Kompaktní PCIe x1 Gen 2 karty
 • PCIe rámeček pro standardní i nízkoprofilové skříně
  3G-SDI a HDMI rozhraní
  Podpora všech běžných SD/HD formátů videa až po 1080p60
 • Podpora DCI formátů až po 2Kp60 po SDI rozhraní
 • Nekomprimovaná a komprimovaná 10bitová YUV 4:2:2 nebo RGB kvalita
 • Podpora DaVinci Resolve a dalších aplikací pro postprodukci videa
 • Vývojářské nástroje zdarma

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 11. 07. 2022, Kategorie: Novinky