Blackmagic Design představují nové kamerové monitory/rekordéry Blackmagic Video Assist 3G - tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

20. července 2020

Nově uvedené kamerové monitory/rekordéry Blackmagic Video Assist 3G značky Blackmagic Design – na českém a slovenském trhu zastoupené společností Syntex – představují cenově dostupnější variantu k stávajícím 12G HDR modelům. Nové varianty nabízejí integrované funkce pro měření signálu, 3G-SDI a HDMI rozhraní s podporou všech SD a HD formátů, a také napájení pomocí akumulátorů řady Sony L-Series.

Všechny modely kamerových monitorů a rekordérů Video Assist jsou vybaveny velkou dotykovou obrazovkou pro snadný náhled, záznam i přehrávání videí, měření signálu a zobrazení funkcí pro asistenci ostření. 7“ varianty jsou díky většímu tělu vybaveny také analogovými zvukovými vstupy a dvěma sloty pro SD karty dovolujícími realizovat kontinuální záznam. Veškeré modely jsou rovněž vybaveny zadním signalizačním světlem, reproduktorem a výstupem pro sluchátka. Nová generace produktů Video Assist využívá baterie typu Sony L-Series a díky dvěma slotům pro akumulátory umožňuje nepřetržitý provoz.

5“ i 7“ varianty s dotykovými displeji usnadňují kompozici záběrů i ostření a zobrazují podstatné informace a ovládací prvky vč. časového kódu, transportních tlačítek, audio metrů, či histogramu. K dispozici jsou také funkce pro asistenci ostření, zobrazení ve falešných barvách, 3D LUT korekce a další funkce. 3D LUT korekce dovolují realizovat náhled blízký finální podobě obrazu po postprodukci; korekce lze aplikovat přímo do zaznamenávaných souborů či aplikovat nedestruktivně.

Integrované rekordéry monitorů Video Assist využívají standardní, snadno dostupná SD média vč. rychlých variant UHS-II (jsou podporovány souborové systémy ExFAT a HFS+). Vetší 7“ verze jsou vybaveny dvojicí slotů pro SD karty pro možnost výměny zaplněných médií a tedy realizaci nekonečného záznamu. SD karty zosobňují cenovou dostupnost, malé rozměry a vysokou záznamovou rychlost.

Produkty Blackmagic Video Assist jsou ideálním doplňkem kamer, které ve většině případů nabízejí pouze malé displeje s nedostatečnou světelností, navíc mnohdy neposkytují kvalitní funkce pro asistenci ostření nebo kvalitní záznamové kodeky. Řada Video Assist rovněž může sloužit k upgradu starších modelů kamer, kterým prodlouží životnost díky moderním záznamovým formátům Apple ProRes a Avid DNx. HDMI a SDI vstupy dovolují monitory připojit prakticky k libovolné konzumní i profesionální kameře nebo DSLR/DSLM přístrojům.

Blackmagic Video Assist 3G

Inovativní dotykové ovládání poskytuje rychlý přístup ke všem funkcím včetně virtuálních tlačítek pro přehrávání záznamu, miniaturní časové osy určené k rychlému procházení zaznamenaných videí a zobrazení časového kódu, video standardu nebo úrovní zvuku. Samozřejmostí je také možnost zrychleného přehrávání pomocí gest.

Produkty Video Assist disponují širokou podporou rozhraní a video standardů vč. SD/HD u všech modelů až po Ultra HD u 12G-SDI variant. 7“ verze jsou navíc vybaveny Mini XLR vstupy pro připojení profesionálních mikrofonů nebo externích mixážních pultů. Všechny modely jsou rovněž osazeny 12V= napájecím vstupem, u 12G modelů navíc s pojistnou matici proti nechtěnému odpojení napájecího kabelu.

Záznam využívá standardní otevřené formáty videa, odpadá tedy nutnost následné konverze: zaznamenaná videa lze okamžitě zpracovávat pomocí standardních programů (např. DaVinci Resolve Studio) na všech běžných operačních systémech. Monitory zaznamenávají standardní 10bitové ProRes a DNx soubory, a také – v případě 12G-SDI HDR variant a podporovaných kamer – 12bitový formát Blackmagic RAW.

Součástí softwarové výbavy jsou rovněž funkce pro měření signálu zajišťující např. kompatibilitu záznamu s vysílacími standardy. K dispozici je nástroj pro náhled vlnového průběhu signálu, vektorskop, zobrazení RGB složek a histogram. Výstup měřících funkcí lze zobrazit také jako součást náhledu videa v reálném čase či jako miniaturu v pravém horním rohu displeje.

Digitální filmové kamery zachovávají široký dynamický rozsah obrazu, jejich výstup se ale díky tomu značně liší od finálního vzhledu pořadu. Tento problém řeší 3D LUT korekce dovolující bezeztrátově korigovat vzhled materiálu během jeho náhledu. Modely Video Assist podporují import standardních 17 a 33bodových 3D LUT tabulek příp. nabízejí několik vlastních presetů, např. Extended Video, Film to Video apod.

Funkce virtuální klapky a možnosti vkládání metadat značně usnadňují správu natáčeného materiálu. Stačí gestem (tažením zleva doprava) vyvolat panel digitální klapky a informace zadat manuálně či se spolehnout na automatické inkrementální číslování záběrů. Metadata jsou ukládána jako součást videosouborů a jsou následně k dispozici během postprodukce, např. v DaVinci Resolve. Software DaVinci Resolve nabízí díky funkci Sync Bin v sekci Cut automatické vyhledání a synchronizaci záběrů!

SDI i HDMI rozhraní podporují standardní SD a HD normy, varianty 12G navíc též Ultra HD standardy. Nechybí podpora PAL i NTSC SD rozlišení, 720p HD standardy vč. 720p50 a 59,94p, 1080i HD normy 1080i50 a 59i94, 1080p HD rozlišení 1080p23,98, 24, 25, 29,97, 30, 50, 59,94 a 60p. Navíc jsou podporovány též 1080 PsF formáty.

Monitory Blackmagic Video Assist také díky kvalitnímu záznamu zvuku eliminují potřebu využívat specializované audio rekordéry. Při záznamu SDI signálu je možné ukládat 2, 4, 8 nebo 16 zvukových kanálů v reálném čase. 7” modely jsou navíc vybaveny dvojicí analogových audio vstupů s konektory Mini XLR, fantomovým napájením kondenzátorových mikrofonů a záznamem 16 i 24bitového zvuku při vzorkovací frekvenci až 192 kHz! Úrovně lze monitorovat pomocí na displeji zobrazených metrů s VU nebo PPM balistikou.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.