Blackmagic Design představují nové 4K modely karet DeckLink – Tisková zpráva

Nové karty DeckLink SDI 4K a DeckLink Studio 4K pro nabírání a přehrávání videa nyní obsahují 6G-SDI a HDMI 4K rozhraní pro podporu SD, HD i Ultra HD formátů!

TISKOVÁ ZPRÁVA

10. dubna 2014

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, představila na právě probíhajícím veletrhu NAB 2014 dvě nové střihové karty v provedení PCI Express –
DeckLink SDI 4K a DeckLink Studio 4K. Nové modely mají stejnou funkční výbavu jako předchozí typy, nově ovšem přinášejí 6G-SDI a HDMI 4K podporu, a také čtyřlinkovou PCIe sběrnici pro bezproblémové nabírání a přehrávání SD, HD i Ultra HD videa.

Nové karty rovněž podporují plně duplexní provoz pro simultánní záznam a přehrávání. Tato funkce je podporována například programem DaVinci Resolve. Nové produkty nahrazují starší modely DeckLink SDI a DeckLink Studio a prodávají se za nižší cenu. Karta DeckLink SDI 4K bude v prodeji za 219 EUR bez DPH, model DeckLink Studio 4K bude prodáván za 445 EUR bez DPH.

Produkty DeckLink SDI a DeckLink Studio 4K byly představeny na veletrhu NAB 2014, ve stánku #SL219 společnosti Blackmagic Design.

Nové produkty v řadě DeckLink přinášejí podporu Ultra HD, 6G-SDI a HDMI 4K standardů za revoluční cenu a jsou určeny profesionálním uživatelům systémů Windows, Mac OS X a Linux i systémovým integrátorům.

Uživatelé programu DaVinci Resolve 11 budou moci využít nových možností simultánního záznamu a přehrávání videa pro aplikaci barevných korekcí v reálném čase, přímo na natáčecích lokacích. Díky tomu budou moci snáze optimalizovat barevnost filmu a osvětlení scény v součinnosti s kameramany a režiséry. Nové modely karet DeckLink také podporují vyšší snímkové frekvence a paměťový formát R10K RGB.

Pro systémové integrátory a vývojáře je taktéž připravena řada novinek, mj. i vylepšené synchronizační funkce, podpora titulků ve všech datových tocích, automatická detekce vstupů, dokonalejší kontrola chyb, extrémně nízká latence a podpora Direct GPU. Nově lze také přímo zapisovat do grafické paměti karet a vytvářet proprietární ovladače.

Produkt DeckLink SDI 4K nabízí 6G-SDI vstup i výstup, synchronizační vstup a port typu RS422 pro ovládání videí. Podporuje všechny běžné SD, HD i Ultra HD formáty videa a je ideálním nástrojem pro studia vybavená SDI routery a další SDI technikou.

Rozměrnější karta DeckLink Studio 4K je určena k nasazení na pracovištích, kde se využívá kombinace SDI, HDMI a analogové techniky. Takové požadavky jsou běžné například v postprodukčních studiích, která musí být schopna zpracovat veškeré typy formátů dodaných klienty. Karta nabízí samostatné 6G-SDI, HDMI 4K a analogové komponentní, S-Video i kompozitní video vstupy a lze k ní tedy připojit několik externích zařízení najednou. Rovněž jsou k dispozici 2 kanály AES/EBU a 4 symetrické zvukové vstupy a výstupy, vyvedené opět na separátních konektorech. Vyjma rozhraní SDI a HDMI jsou veškeré konektory instalovány na break-out kabelu, volitelně lze pořídit také delší, dvoumetrový break-out kabel.

Produkty DeckLink SDI 4K a DeckLink Studio 4K jsou určeny k instalaci do pracovních stanic a jsou ideálními nástroji pro střih videa, digitální malbu, barevné korekce, vizuální efekty, televizní grafiku a další činnosti.

Tyto nové modely jsou významnou modernizací řady DeckLink a obsahují množství inovovaných funkcí, včetně možnosti nabírat a přehrávat Ultra HD video. Jsou cenově dostupně a ideální pro špičkovou postprodukci videa,“ uvedl ředitel korporace Blackmagic Design, Grant Petty. „Jde o zcela přepracovaný hardware, který bude skvěle vyhovovat profesionálům z televizní i postprodukční branže i systémovým integrátorům.

Blackmagic Design DeckLink Studio 4K

Klíčové funkce DeckLink SDI 4K
6G-SDI vstupy a výstupy s podporou SD, HD až do 1080p60, 2K a Ultra HD videa.
Synchronizační vstupy Genlock/Tri-sync.
Port RS-422 pro kontrolu videí s podporou protokolu Sony.
Záznam a přehrávání komprimovaného i nekomprimovaného 8, 10 a 12bitového videa.
Kompatibilní se systémy Mac OS, Windows a Linux.
Podporuje aplikace DaVinci Resolve, Final Cut Pro, Adobe Premiere Pro, Photoshop, After Effects a řadu dalších.
Obsahuje bezplatný vývojářský balík pro Windows, Mac a Linux.
Součástí dodávky je i software Media Express pro nabírání a přehrávání videa na platformách Windows, Mac a Linux.

Klíčové funkce DeckLink Studio 4K
6G-SDI vstupy a výstupy s podporou SD, HD až do 1080p60, 2K a Ultra HD videa.
HDMI 4K vstup a výstup s podporou SD a HD formátů až do 1080p60.
Komponentní analogový vstup/výstup s podporou SD a HD formátů až do 1080p60; S-Video a kompozitní analogové rozhraní.
4 kanály symetrického zvuku na konektorech TRS.
2 kanály AES/EBU audia na konektorech TRS.
Synchronizační vstupy Genlock/Tri-sync.
Port RS-422 pro kontrolu videí s podporou protokolu Sony.
Záznam a přehrávání komprimovaného i nekomprimovaného 8, 10 a 12bitového videa.
Kompatibilní se systémy Mac OS, Windows a Linux.
Podporuje aplikace DaVinci Resolve, Final Cut Pro, Adobe Premiere Pro, Photoshop, After Effects a řadu dalších.
Obsahuje bezplatný vývojářský balík pro Windows, Mac a Linux.
Součástí dodávky je i software Media Express pro nabírání a přehrávání videa na platformách Windows, Mac a Linux.

Dostupnost
DeckLink SDI 4K je v prodeji za 219 EUR, DeckLink Studio 4K je v prodeji za 445 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz
www.syntex.cz.