Blackmagic Design představují filmovou kameru do kapsy! - Tisková zpráva

Blackmagic Design představují filmovou kameru do kapsy!

TISKOVÁ ZPRÁVA

9. dubna, 2013

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, představila produkt Blackmagic Pocket Cinema Camera, kapesní digitální filmovou kameru s profesionálními funkcemi. Přístroj nabídne atraktivní kompaktní design, rozměrný senzor velikosti Super 16 s HD rozlišením 1080, široký dynamický rozsah 13 clonových čísel, záznam na SD karty ve formátech Apple ProRes nebo v bezeztrátově komprimovaném CinemaDNG RAW a aktivní bajonet Micro Four Thirds. V prodeji bude na českém a slovenském trhu za přibližně 19.900 Kč resp. 755 EUR. Model Blackmagic Pocket Cinema Camera byl představen na NAB 2013 (stánek SL218).

Od svého odhalení na veletrhu NAB 2012 byla kamera Blackmagic Cinema Camera obdivována pro svou vynikající filmovou obrazovou kvalitu. Nový produkt Blackmagic Pocket Cinema Camera disponuje většinou ze schopností svého většího sourozence, včetně filmové obrazové kvality, byl ovšem výrazně přepracován pro maximální kompaktnost – kamera se snadno vejde do dlaně. Tento kompaktní design předurčuje model Blackmagic Pocket Cinema Camera pro použití v situacích, kdy by nasazení větší kamery bylo nepraktické nebo dokonce nebezpečné. Obrazová kvalita jejího výstupu přibližuje styl a kreativitu filmového natáčení i běžným uživatelům!

Blackmagic Pocket Cinema Camera

Blackmagic Pocket Cinema Camera je osazena senzorem standardní velikosti Super 16, je proto snadné použít klasické filmové objektivy pro kamery Super 16 prostřednictvím MFT adaptéru se stejným výsledkem, jako by byla optika použita na filmové kameře. A díky 13 clonovým číslům dynamického rozsahu je obrazová kvalita plně srovnatelná s profesionálními Super 16mm kamerami. Bajonet Micro Four Thirds dává uživatelům na výběr z mnoha kvalitních a cenově dostupných objektivů i možnost použít objektivy jiných standardů pomocí adaptérů – např. profesionální filmovou optiku určenou pro bajonet PL.

Jednou z nejdůležitějších vlastností modelu Blackmagic Pocket Cinema Camera je široký dynamický rozsah 13 clonových čísel. V televizní branži je často opakován mylný předpoklad, že větší rozlišení znamená vyšší kvalitu. Většina kamer, včetně těch zaznamenávajících větší než HD rozlišení, ovšem může produkovat obraz s malým množstvím detailů ve světlých a tmavých partiích obrazu, tedy obraz jaký si spojujeme s výrazem „video“. Široký dynamický rozsah kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera eliminuje tento neduh a poskytuje filmovou kvalitu obrazu s vysokou úrovní detailů ve stínech i světlých částech záběrů. Po ukončení natáčení lze navíc dále využít široký dynamický rozsah kamery prostřednictvím aplikace pro barevné korekce DaVinci Resolve Lite.


Blackmagic Pocket Cinema Camera také eliminuje obrazové artefakty běžně vznikající při kompresi videa, integrovaným rekordérem na SD karty, který realizuje záznam celého dynamického rozsahu senzoru do profesionálních formátů ProRes 422 (HQ) a do 12bitových RAW souborů CinemaDNG s bezeztrátovou kompresí. Tyto otevřené formáty mohou uživatelé následně zpracovávat pomocí profesionálních aplikací pro editaci videa. Vedle standardního formátu CinemaDNG RAW poskytne výrobce také kontejner pro rozhraní QuickTime, který zpřístupní kodek CinemaDNG všem běžně používaným programům pro editaci videa.

Přístroj Blackmagic Pocket Cinema Camera je dokonale kompatibilní s populárními programy Final Cut Pro X a Avid Media Composer. Na rozdíl od řady jiných kamer nepoužívá Blackmagic Pocket Cinema Camera proprietární kodeky; každý formát, do kterého zaznamenává, je otevřeným standardem.

Integrovaný, velký LCD displej usnadňuje ostření a kontrolu již natočených záběrů. Blackmagic Pocket Cinema Camera nabízí zabudovaný mikrofon, a také konektor pro připojení externích zdrojů audio signálu s mikrofonní nebo linkovou úrovní. Během přehrávání uložených záběrů může být zvuk poslouchán prostřednictvím interního reproduktoru, sluchátek nebo posílán na micro HDMI výstup. HDMI výstup může obsahovat také graficky zobrazená stavová data kamery, včetně časového kódu, aktuálního režimu přístroje, úhlu otevření clony, barevné teploty, ASA a dalších informací.

Je to úžasná kamera, kterou bylo radost vytvářet. Náš pilotní model Blackmagic Cinema Camera byl malý, ale tato nová kamera je tak miniaturní, že sami nemůžeme uvěřit, jak srovnatelně vysokou obrazovou kvalitu poskytuje,“ prohlásil Grant Petty, ředitel společnosti Blackmagic Design. „Myslíme, že se bude nová kamera zákazníkům opravdu líbit a budou ji rádi používat profesionálně i v soukromí. Umožní natáčet ve velmi stísněných podmínkách v bezkonkurenční kvalitě. Stane se také první kamerou tisíců začínajících filmařů, kteří ji použijí pro tvorbu nezávislých snímků. Už se nemůžeme dočkat!“

Klíčové vlastnosti kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera:

  • Senzor s velikostí Super 16 a rozlišením 1080 HD pro maximálně detailní záběry.

  • Extrémně široký rozsah 13 clonových čísel pro záznam videa ve filmové kvalitě.

  • Kompatibilní s velmi kvalitními objektivy standardu Micro Four Thirds. Kompatibilní s jinými standardy, např. PL, prostřednictvím adaptérů od třetích výrobců.

  • Integrovaný rekordér zaznamenává video na standardní SD karty.

  • Používá pouze otevřené souborové standardy ProRes 422 (HQ) a bezeztrátově komprimovaný 12bitový CinemaDNG RAW formát. Žádné proprietární kodeky.

  • Pouze standardní rozhraní – TRS pro připojení audio techniky, micro HDMI výstup pro monitoring videa včetně grafického zobrazení stavových informací, výstup na sluchátka, LANC konektor pro dálkové ovládání a standardní napájecí konektor.

  • Integrovaný LCD displej zobrazující nastavení kamery.

  • Podporuje 1080 HD rozlišení a snímkovací frekvence 23,98, 24, 25, 29,97 a 30 fps.

  • Kompatibilní s programem DaVinci Resolve Lite pro barevné korekce.

 Dostupnost
Blackmagic Pocket Cinema Camera bude na českém a slovenském trhu v prodeji od července letošního roku za cenu přibližně 19.900 Kč, resp. 755 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design

Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex

Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 09. 04. 2013, Kategorie: Novinky