Blackmagic Design představují DaVinci Resolve 11.1 – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

12. září 2014

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, představil na právě probíhajícím veletrhu IBC 2014 novou verzi své aplikace
DaVinci Resolve pro barevné korekce videa. DaVinci Resolve 11.1 je aktualizace obsahující desítky nových funkcí vyžádaných uživateli z řad profesionálních střihačů a koloristů.

Beta verze aktualizace DaVinci Resolve 11.1 je nabízena zdarma ke stažení všem uživatelům programu a je také aktuálně demonstrována na veletrhu IBC 2014, na stánku H20 spol. Blackmagic Design, v hale 7.

Nové střihové funkce ve verzi DaVinci Resolve 11.1 byly navrženy pro zefektivnění práce. Resolve 11.1 obsahuje vylepšené funkce pro asymetrické trimování, nový příkaz Swap Edit, možnost sestřihávat mezery na časové ose, editovat body in a out v náhledovém okně, ovládací prvky pro rychlé nastavení průhlednosti videa a zobrazení bezpečných titulkovacích zón, dále možnost zobrazit časovou osu přes celou obrazovku, funkci pro aplikací prolínacích efektů na několik klipů najednou a další novinky.

DaVinci Resolve 11.1 se také pyšní podstatně lepší integrací se střihovou aplikací Final Cut Pro X, což zrychlí import projektů a v konečném důsledku i práci koloristů během dokončovacích prací a tvorby barevných úprav. Vylepšena byla podpora multikamerových záběrů, synchronizovaných klipů i médií s různou snímkovou frekvencí ve stejném projektu. Změny rychlosti přehrávání aplikované animačními křivkami jsou nyní importovány rovněž, jakož i nastavení programu Final Cut Pro X týkající se prolínání snímků a změn časování metodou detekce optického toku. Nově lze rovněž dekonstruovat média typu Compound a přejmenovávat je na časové ose programu Resolve.

Podporováno je i sledování a stabilizace videí v objektech typu Compound, možnost připojit k OpenFX plug-inům druhou vrstvu a definovat barvy přímo v prohlížeči OFX efektů nebo nové funkce pro nahrávání, mazání a přejmenovávání skupin. DaVinci Resolve 11.1 je nově kompatibilní s DNG RAW soubory využívajícími vizuálně bezeztrátovou kompresi, dále s formáty Panasonic Varicam vRAW a AVC-I, vylepšeno bylo i dekódování barev u souborů Phantom CINE RAW. Přibyla rovněž položka Phantom Cine Log Gamma v nastavení RAW souborů importovaných z kamer nebo podpora GPU karet značky AMD v operačním systému Linux.

Novinkou ve verzi DaVinci Resolve 11.1 je také podpora algoritmů pro zpracování obrazu Dolby Vision. Uživatelé budou moci pracovat s až 40násobným jasem v porovnání s běžnými televizemi, podstatně bohatší barevnou paletou a 1000 větším kontrastem.

DaVinci Resolve 11 byl pro nás velice významnou verzí, překvapilo nás i obrovské množství stáhnutí této aktualizace,“ uvedl Grant Petty, ředitel Blackmagic Design. „Byla to nejrychleji stahovaná aktualizace v naší historii. Jsme komunitě našich uživatelů oddáni a snažíme se Resolve neustále vylepšovat. Ohlasy byly velice positivní, což nás motivovalo k zapracování maximálního množství připomínek našich uživatelů do nové aktualizace 11.1

Blackmagic Design DaVinci Resolve 11.1

Dostupnost a cena
DaVinci Resolve 11.1 je aktuálně dostupný jako otevřená beta verze na stránkách společnosti Blackmagic Design. Plná verze aktualizace bude uvedena zdarma koncem letošního září.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.