Blackmagic Design představují Blackmagic Video Assist 4K – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

1
9. dubna 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
představil produkt Blackmagic Video Assist 4K, přenosný profesionální monitor a videorekordér pro kamery vybavené SDI nebo HDMI rozhraními.

Blackmagic Video Assist 4K je vybaven vysoce světelným 7” displejem s vysokým rozlišením, dvěma rekordéry pro záznam HD nebo Ultra HD videa na SD karty, dvojicí kvalitních mikrofonních předzesilovačů s konektory Mini XLR, integrovaným reproduktorem a řadou dalších funkcí.

Monitor Blackmagic Video Assist 4K je v prodeji za 825 EUR bez DPH a je aktuálně vystavován na NAB 2016, u stánku společnosti Blackmagic Design (#SL217).

Zařízení
Blackmagic Video Assist 4K je určeno všem filmařům, kteří touží po kvalitnějším náhledu videa i jeho záznamu. Starší kamery většinou používají nemoderní souborové formáty nebo dokonce pásky, levnější nové kamery jsou často vybaveny malým náhledovým displejem nebo nekvalitním záznamem, což značně omezuje jejich použitelnost v profesionální sféře video produkce. Blackmagic Video Assist 4K je proto ideálním doplňkem jak pro starší přístroje, tak novější DSLR nebo digitální filmové kamery.

Blackmagic Video Assist 4K je vybaven dvěma rekordéry s podporou záznamu na rychlé SD karty typu UHS-II v rozlišení až 2160p30! 10bitové video soubory se vzorkováním 4:2:2 využívají profesionální formáty ProRes nebo DNxHD a jsou proto snadno editovatelné ve střihových aplikacích, např. DaVinci Resolve (součástí dodávky), aniž by bylo nutné nejprve provádět konverzi souborů. Záznam lze spouštět/zastavovat také dálkově, a to pomocí rozhraní LANC nebo HDMI a SDI, přímo z kamery. Díky integraci dvou rekordérů lze zaznamenávat non-stop: po zaplnění jedné jsou data automaticky ukládána na druhou SD kartu.

Blackmagic Video Assist 4K nabízí i velice kvalitní záznam zvuku: Integruje dva Mini XLR konektory a 48V napájení kondenzátorových mikrofonů. Díky tomu lze zvuk zaznamenávat s podstatně vyšší kvalitou, než je běžné u DSLR fotoaparátů a videokamer. Nízká úroveň vlastního šumu předzesilovačů činí pouhých -128dBV. Zvuk je zaznamenán spolu s videem a uživatelé se proto nemusí obávat problémů s pozdější synchronizaci audio a video stop!

Pevné a lehké tělo je osazeno vysoce světelným 7” dotykovým displejem s rozlišením 1900 x 1200 a pozorovacím úhlem 135?. Nadbytečné vertikální rozlišení dovolí zobrazovat video s poměrem stran 16:9 včetně stavového řádku, který nepřekrývá obraz. Díky dotykové obrazovce lze funkce přístroje snadno ovládat gesty. Součástí náhledu natáčeného videa jsou také dodatečné informace o snímkové frekvenci, úrovních zvuku, časovém kódu nebo histogramu.

Napájení je realizováno pomocí dvou slotů pro standardní akumulátory typu
LP-E6 nebo externího 12V stejnosměrného zdroje. Díky možnosti použít dva akumulátory najednou lze snadno měnit baterie za provozu.

Blackmagic Video Assist 4K

Klíčové funkce Blackmagic Video Assist 4K
7” LCD displej s rozlišením
1920 x 1200 a dotykovým ovládáním.
Záznam profesionální kvality: 10bitová videa se vzorkováním
4:2:2 jsou kódována do formátů ProRes nebo DNxHD.
Záznam HD nebo UHD videa na dostupné UHS-II SDHC karty.
D
va rekordéry dovolují kontinuální záznam.
2
x Mini XLR audio vstupy s 48V fantomovým napájením pro kondenzátorové mikrofony.
K
valitní audio předzesilovače s vlastním šumem -128dBV.
Konektor LANC pro dálkové ovládání.
M
ožnost spouštění/zastavení záznamu pomocí povelů zasílaných po HDMI nebo SDI rozhraní.
D
va sloty pro akumulátory s možností výměny jednoho z nich bez přerušení činnosti. Napájení také pomocí 12V= externího zdroje.
P
lná kompatibilita se střihovými aplikacemi vč. DaVinci Resolve, Final Cut Pro X, Avid a Premiere Pro.
Možnost montáže na kameru nebo instalace na pracovní stůl pomocí přiloženého stojánku.
6G-SDI vstup pro monitoring Ultra HD videa.

Dostupnost a cena
Blackmagic Video Assist 4K je již v prodeji za 825 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 19. 04. 2016, Kategorie: Novinky