Blackmagic Design představují Blackmagic MultiDock - Tisková zpráva

Blackmagic Design představují Blackmagic MultiDock

TISKOVÁ ZPRÁVA


12. dubna, 2013

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila Blackmagic MultiDock, nové zařízení určené k zabudování do přístrojových skříní a schopné připojit až 4 pevné nebo SSD disky k libovolnému počítači s rozhraním Thunderbolt a s operačními systémy Mac OS nebo Windows. Blackmagic MultiDock se bude prodávat za přibližně 11900 Kč resp. 455 EUR.

Produkt Blackmagic MultiDock je zařízením schopným připojit pevné a SSD disky k počítačům s rozhraním Thunderbolt. Úložný prostor všech disků může být také spojen pro vytvoření nízkonákladových diskových polí založených na technologii Thunderbolt.

Po představení SSD rekordéru a přehrávače Blackmagic Design HyperDeck a kamery Blackmagic Production Camera 4K, které používají SSD disky pro zpracování dat, vznikla poptávka po robustním řešení pro montáž do přístrojových skříní, schopném připojit několik disků k počítačům.

Blackmagic MultiDock

Nový produkt Blackmagic MultiDock je instalován v robustním kovovém šasi a dovoluje rychle připojovat nebo odpojovat disky, přímo na čelním panelu přístroje. Tento způsob práce značně zrychlí přenos médií. Integrované rozhraní typu Thunderbolt a nezávislé řadiče pro každý ze čtyř SATA portů zaručují rychlý přenos dat.


Blackmagic MultiDock je fantastické zařízení pro správu dat v prostředí režií nebo postprodukčních studií. Disky lze používat jednotlivě nebo je spojovat do polí,“ uvedl ředitel společnosti Blackmagic Design, Grant Petty. „Věříme, že produkt Blackmagic MultiDock vyřeší problémy se správou disků ve studiích a ještě zrychlí editaci videí!

Klíčové funkce produktu Blackmagic MultiDock

  • 4 porty pro pevné disky se světelnou indikací přístupu k datům.

  • Pro zabudování do přístrojových skříni. Vyžaduje 1U.

  • Integrovaný napájecí zdroj podporující síťová napětí 110V až 240V.

  • Vysokorychlostní rozhraní Thunderbolt pro přípojení k počítačům s Mac OS nebo Windows systémy.

Dostupnost
Blackmagic MultiDock bude v prodeji na českém a slovenském trhu
od května letošního roku za cenu přibližně 11900 Kč, resp. 455 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design

Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex

Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.