Blackmagic Design přebírá společnost Ultimatte – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

13. září 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, převzal společnost Ultimatte, světového lídra v oblasti barevného klíčování.

Značka Ultimatte je proslulá kvalitou svých řešení pro barevné klíčování, která přinášejí fotorealismus do tvorby virtuálních studií. Hardware značky Ultimatte je schopen v reálném čase odstraňovat zelená i modrá klíčovací pozadí a integrovat tak hosty diskuzních pořadů, reportéry apod. do virtuálních studií. V dnešní době stojí prakticky každý televizní reportér nebo moderátor před klíčovacím pozadím a značka Ultimatte byla synonymem pro kvalitní klíčovací software a hardware posledních 40 let.

Technologie
Ultimatte využívají sofistikované algoritmy pro zpracování obrazu pro přesné oddělení popředí od klíčovacího pozadí. Produkty obsahují nástroje pro opravu masek, korekci barevného závoje popředí nebo redukci okrajových artefaktů pracující v reálném čase.

Společnost
Ultimatte byla založena v roce 1976 a její technologie v minulosti posbíraly nespočet cen, včetně Emmy nebo Ceny Akademie.

Blackmagic Design kupují Ultimatte

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 13. 09. 2016, Kategorie: Novinky