Blackmagic Design přebírá společnost Fairlight – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

14. září 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, převzal
společnost Fairlight, která je významným tvůrcem profesionálních produktů pro zpracování zvuku živě přenášených pořadů, filmů i televizních seriálů.

Společnost Fairlight má bohatou historii a je známým výrobcem mixážních pultů a zvukových aplikací ceněných pro jejich rychlost, flexibilitu a skvělou zvukovou kvalitu. Produktová řada Fairlight Live obsahuje pulty pro zpracování náročných živých pořadů a nabízí modely s 12 – 60 kanály vybavené technologiemi pro maximálně bezpečný provoz bez výpadků signálu. Pulty jsou navrženy pro rozhlasová a televizní studia, přenosové vozy a koncertní haly nebo stadiony.

V oblasti zvukové postprodukce nabízí značka Fairlight celou škálu produktů, od kompaktních systémů až po velké mixážní pulty. Technologie Fairlight jsou schopné zpracovat až 1000 stop a dovolují vytvářet extrémně komplexní projekty s až 64 kanály odposlechu. Nástroje pro časovou kompresi nebo expanzi usnadňují synchronizaci obrazu se zvukem. Výrobky
Fairlight neopomíjejí ani prostorový zvuk a podporují formáty 5.1, DTS MDA, Dolby Atmos, NHK 22.2 a další. Velké pulty s podporou 3D zvuku také dovolují přehrávat 2K a 4K video materiál.

Blackmagic Design Fairlight

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 14. 09. 2016, Kategorie: Novinky