Blackmagic Design podporují nové formáty Apple ProRes u svých digitálních filmových kamer – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

21. července 2014

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil vydání aktualizace 1.8.2 pro své digitální filmové kamery. Aktualizace obsahuje podporu nových formátů Apple ProRes u kamer
Blackmagic Cinema Camera, Blackmagic Pocket Cinema Camera a Blackmagic Production Camera 4K a je nabízena zcela zdarma na webových stránkách společnosti Blackmagic Design.

Uživatelé kamer značky Blackmagic Design měli vždy možnost zaznamenávat do formátů CinemaDNG RAW nebo do komprimovaných souborů ProRes 422 HQ, nově ale mohou natáčet také do třech nových formátů ProRes, konkrétně ProRes 422, ProRes 422 LT a ProRes 422 Proxy. Díky tomu mohou uživatelé vytvářet video soubory s podstatně menší velikostí pro záznam delších pořadů na stávající datové karty a s plnou, 10bitovou kvalitou při vzorkování 4:2:2.

Aktualizace je nabízena bezplatně a pro její instalaci je nutné její stažení ze stránek výrobce, propojení kamery s počítačem pomocí USB kabelu a spuštění instalátoru na systémech Windows nebo Mac OS X. Po ukončení instalace se nové formáty objeví v nabídce kamery.

Nové formáty s nižšími datovými toky umožní uživatelům použít levnější SSD disky nebo SD karty pro kvalitní záznam videa v HD nebo Ultra HD rozlišeních. V režimu ProRes 422 Proxy je možné zaznamenat přibližně 230 minut 1080 HD videa na jedinou 64GB SD kartu. Volba cílového ProRes formátu je prováděna pomocí nabídky kamery, stejně tak přehrávání všech video souborů s kodeky ProRes.

V postprodukční branži velice populární kodeky Apple ProRes 422 byly navrženy specificky pro snadnou nelineární editaci, minimální generační ztráty a rychlý export. Veškeré soubory typu ProRes zaznamenané kamerami Blackmagic Cinema Camera, Blackmagic Pocket Cinema Camera a Blackmagic Production Camera 4K mohou být importovány do aplikací DaVinci Resolve 11 nebo Apple Final Cut Pro X pro okamžitou realizaci barevných korekcí nebo střihu.

Z nové aktualizace našich kamer jsme nadšeni,“ uvedl ředitel spol. Blackmagic Design, Grant Petty. „Díky implementaci tří nových kodeků ProRes mohou uživatelé zaznamenávat delší pořady na levnější SSD disky nebo SD karty, aniž by výrazně utrpěla obrazová kvalita – záznam je i v těchto případech realizován v 10bitové 4:2:2 kvalitě. Díky naší softwarové architektuře můžeme průběžně aktualizovat všechny naše kamery a neustále je tak zlepšovat! A stále pracujeme na dalších funkcích!

Blackmagic Production Camera 4K

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 21. 07. 2014, Kategorie: Novinky