Blackmagic Design podporují Adobe Creative Cloud – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

18. června, 2013

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, ohlásila softwarovou aktualizaci Desktop Video 9.7.5, která aktivuje podporu aplikací řady Adobe Creative Cloud u hardwarových produktů pro zpracování videa značky Blackmagic Design.

Aktualizace Desktop Video 9.7.5 dovolí uživatelům využít nové funkce programů Adobe Creative Cloud, např. vylepšenou časovou osu, nové klávesové zkratky a funkce pro mixování zvuku v Adobe Premiere Pro CC nebo nové kreativní a efektové nástroje v Adobe After Effects CC. Software Desktop Video rovněž podporuje technologii Adobe Mercury Transmit pro připojení náhledových zařízení přímo k výpočetnímu jádru Adobe Mercury Playback Engine, což dovoluje použít neuvěřitelné množství efektů v reálném čase u libovolného formátu nebo kodeku.
Blackmagic DeckLink 4K Extreme

S novou aktualizaci budou produkty řady Blackmagic Design DeckLink, UltraStudio a Intensity bezchybně spolupracovat s novými funkcemi aplikací Adobe Creative Cloud pro střih videa a vizuální efekty. Produktové řady DeckLink, UltraStudio a Intensity obsahují ty nejvýkonnější nabírací a přehrávací karty pro systémy Mac OS X, Windows a Linux. Využívají moderních rozhraní PCIe i Thunderbolt, jsou nabízeny v interních i externích variantách, a jsou oblíbeným nástrojem profesionálů pracujících ve všech oblastech filmové a video produkce.

Uživatelé Adobe After Affects CC budou moci pracovat s komprimovaným i nekomprimovaným videem té nejvyšší kvality až do rozlišení Ultra HD a 4K. Pro práci se 4K materiálem mohou volit mezi externí jednotkou UltraStudio 4K nebo PCIe kartou DeckLink 4K Extreme. Oba produkty disponují 6G-SDI a HDMI 4K rozhraními pro nabírání a přehrávání Ultra HD a 4K videa nebo dvoukanálového stereoskopického 3D materiálu. Společnost Blackmagic Design navíc v nedávné době snížila cenu produktu UltraStudio 4K na 20.008 Kč resp. 755 EUR bez DPH.

Je úžasné vidět naše video produkty v součinnosti s novými aplikacemi řady Adobe Creative Cloud. Uživatelům se díky novým střihovým a efektovým funkcím otevírají fantastické možnosti tvůrčí realizace. Naši uživatelé tak mohou pracovat s těmi nejlepšími nástroji,“ prohlásil Grant Petty, ředitel společnosti Blackmagic Design.

Dostupnost a ceny
Aktualizace Desktop Video 9.7.5 s podporou softwarové řady Adobe Creative Cloud je dostupná bezplatně, všem uživatelům produktů DeckLink, UltraStudio a Intensity. Lze ji zdarma stáhnout na stránkách www.blackmagicdesign.com/support.

Produkty UltraStudio 4K a DeckLink 4K Extreme jsou v prodeji za 20.008 Kč / 755 EUR resp. 20.950 Kč / 785 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 18. 06. 2013, Kategorie: Novinky