Blackmagic Design oznamují převzetí společnosti eyeon Software, Inc. – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

12. září 2014

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila převzetí firmy eyeon Software, Inc., lídra na trhu profesionálních softwarových nástrojů pro filmové a televizní vizuální efekty. Společnost eyeon, sídlící v kanadském Torontu, se tak stává součástí koncernu Blackmagic Design.

Kompoziční software
eyeon Fusion 7 je aktuálně demonstrován na stánku společnosti Blackmagic Design, č. H20 v hale 7 na veletrhu IBC 2014.

Software Fusion 7 je oblíbeným nástrojem hollywoodských trikových kouzelníků i profesionálů zabývajících se animovanou grafikou, a byl nasazen při tvorbě tisíců filmových i televizních projektů. Z nedávných filmových hitů, na jejichž tvorbě se Fusion 7 podílel, jmenujme Maleficent, Edge of Tomorrow, Sin City: A Dame to Kill For, The Amazing Spiderman 2, Captain America, Gravity a mnoho dalších.

Fusion 7 kombinuje to nejlepší na poli nástrojů pro vizuální efekty a animace v jediném, integrovaném rozhraní. Krom pokročilých kompozičních nástrojů obsahuje Fusion 7 také funkce pro malování, rotoscoping, klíčování, tvorbu titulků či vysoce výkonný generátor částic. Program je schopen importovat 3D geometrii z jiných aplikací nebo přímo vytvářet textové, částicové a další objekty. O maximálně rychlý rendering celé scény se stará špičkový renderovací systém využívající GPU akcelerace. Fusion 7 není jen pouhým videokompozičním programem: nabízí robustní sadu nástrojů pro tvorbu objektů a dalších elementů scény plně ve 3D a je schopen pracovat s miliony polygonů i s komplexními shadery.

Jsme nadšeni, že se společnost eyeon stává naší součástí,“ uvedl ředitel společnosti Blackmagic Design, Grant Petty. „Kompoziční, 3D i animační nástroje programu stály za trikovými sekvencemi těch největších hollywoodských trháků. Spolu se střihovými a korekčními funkcemi DaVinci Resolve tak naši zákazníci dostávají do rukou ty nejpokročilejší nástroje pro 3D kompozici, vizuální efekty nebo animovanou grafiku!

Blackmagic Design je nejprogresivnější společností na trhu s profesionální postprodukční technikou,“ prohlásil zakladatel firmy eyeon, Steve Roberts. „Díky snaze vytvářet ty nejlepší produkty a také díky globální distribuční síti je společnost v popředí zájmu uživatelů. Sloučení našich společností bude mít za následek rychlejší vývoj a širší podporu u produktů Fusion a Generation.

Nové 3D funkce ve verzi Fusion 7 jsou cenným doplňkem naší palety nástrojů a umožňují nám efekty nejen vytvářet, ale též upravovat, aniž bychom museli znovu použít dedikovanou 3D aplikaci,“ vysvětlil David Stinnett z postprodukčního studia Blur Studios, které se podílelo např. na trikové výbavě filmů Thor: The Dark World a Amazing Spiderman 2. „Fusion 7 značně zvyšuje naši flexibilitu, ať už je zadání jakékoliv.

Na tvorbě animované grafiky v programu Fusion je úžasný nekonečný počet možností, jak efekty vytvářet a upravovat, pro dokončení záběru prakticky nemusíte použít jiný program,“ uvedl grafik a specialista na vizuální efekty Dunn Lewis. „Fusion zvládne jakýkoliv úkol. S jeho 3D kompozičními nástroji, animačními funkcemi vč. editoru animačních křivek a časové osy, a také s nodálním strukturou scény můžete vytvořit prakticky cokoliv!

Společnost eyeon bude i nadále realizovat vývoj a podporu programu Fusion, své distribuční možnosti rozšíří díky celosvětovým distribučním kanálům mateřské firmy Blackmagic Design.

Blackmagic Design eyeon Fusion 7 at IBC 2014

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.