Blackmagic Design oznamují podporu pro Avid Media Composer 7 - Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

28. června 2013

Společnost
Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila podporu pro střihový software Avid Media Composer 7 u svých produktových řad DeckLink, UltraStudio a Intensity.

Avid Media Composer 7 obsahuje nové automatizační funkce pro realizaci výpočtů na pozadí, a také technologie dovolující uživatelům importovat 2K a 4K média či ukládat obsah přímo do HD rozlišení bez nutnosti zdlouhavě přepočítávat média.

Díky těmto vylepšeným technologiím pro zpracování videa s vysokým rozlišením budou nabírací a přehrávací karty Blackmagic Design DeckLink, UltraStudio nebo Intensity ideálním doplňkem střižen Avid pro editaci komprimovaného i nekomprimovaného videa v nejvyšší kvalitě. Externí zařízení
UltraStudio 4K nebo PCI Express karta DeckLink 4K Extreme dovolí uživatelům aplikace Media Composer 7 pracovat téměř s libovolným formátem a rozlišením videa.

Blackmagic UltraStudio 4K

Produktové řady DeckLink, UltraStudio a Intensity obsahují ty nejvýkonnější nabírací a přehrávací karty pro systémy Mac OS X, Windows a Linux. Využívají moderních rozhraní PCIe i Thunderbolt, jsou nabízeny v interních i externích variantách, a jsou oblíbeným nástrojem profesionálů pracujících ve všech oblastech filmové a video produkce.

Množství pořadů v Ultra HD a 4K rozlišeních narůstá a díky novým možnostem spolupráce produktů Avid Media Composer 7 a Blackmagic Design se všem uživatelům otevírají nové možnosti práce v těch nejkvalitnějších komprimovaných i nekomprimovaných formátech dneška. Uživatelé budou moci pracovat s médii o vysokém rozlišení snáze a rychleji,“ uvedl ředitel společnosti Blackmagic Design, Grant Petty.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 28. 06. 2013, Kategorie: Novinky