Blackmagic Design oznamují podporu nových Apple ProRes™ formátů u produktu HyperDeck Studio – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

2. prosince, 2013

Korporace Blackmagic Design,
na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, uvolnila ke stažení software HyperDeck 4.1. Aktualizace obsahuje podporu pro tři nové kodeky Apple ProRes™ u video rekordérů HyperDeck Studio a je nabízena všem uživatelům zdarma.

Uživatelé produktu
HyperDeck Studio mohli doposud zaznamenávat nekomprimovaná videa, či videa ve formátech ProRes 422 (HQ) nebo DNxHD. Tato nová aktualizace přidává podporu pro tři nové kodeky Apple ProRes™, konkrétně ProRes 422, ProRes 422 (LT) a ProRes (Proxy), které dovolí zaznamenávat video soubory s menší velikostí při zachování 10bitové kvality a vzorkování 4:2:2.

Díky této nové aktualizaci mohou uživatelé pořizovat delší záznamy s menší velikostí na levné SSD disky při zachování vysoké obrazové kvality, a to ve všech podporovaných SD a HD rozlišeních. S kodekem ProRes 422 (Proxy) lze zaznamenat přes 24 hodin 1080 videa na jediný 480GB SSD disk. Volba záznamového formátu se provádí výběrem z nabídky, přehrávání ProRes souborů s různými kodeky je automatické.

Blackm,agic Design HyperDeck Studio Pro

Formáty Apple ProRes 422 byly navrženy specificky pro editaci vícestopého videa – produkují minimální generační ztráty a nevyžadují vysoký výpočetní výkon pro export – a jsou velice populární v oborech produkce i postprodukce videa. Veškeré soubory typu ProRes zaznamenané rekordérem HyperDeck Studio lze přímo importovat do aplikace Apple Final Cut Pro X™, bez konverze.

Jsme nadšeni, že můžeme nabídnout další bezplatnou aktualizaci pro majitele produktu HyperDeck Studio,“ uvedl ředitel společnosti Blackmagic Design, Grant Petty. „Původně byl rekordér HyperDeck Studio navržen pro záznam (a přehrávání) 10bitového nekomprimovaného videa na SSD disky. Od doby jeho uvedení jsme ovšem vydali několik bezplatných aktualizací, které přinesly řadu nových funkcí, například podporu DNxHD a ProRes 422 (HQ) formátů, nový ethernetový protokol pro vzdálené ovládání, či záznam spouštěný časovým kódem. Navíc jsme uvedli pokročilý model HyperDeck Studio Pro s podporou Ultra HD formátů a technologií 6G-SDI. S trojicí nových ProRes formátů je HyperDeck Studio ideálním nástupcem stárnoucích páskových videí!

O produktu HyperDeck Studio
HyperDeck Studio je profesionální SSD rekordér dovolující uživatelům zaznamenávat (a přehrávat) kvalitní nekomprimované i komprimované video soubory na 2,5“ SSD disky, z SDI a HDMI zdrojů. HyperDeck Studio podporuje nekomprimovaná video data, ale i formáty ProRes nebo DNxHD. Zařízení je vybaveno dvojicí slotů pro SSD disky a velice ergonomickým rozhraním s funkčními tlačítky, otočným ovladačem a RS-422 rozhraním pro dálkové ovládání. LCD displej s vysokým rozlišením, umístěný na čelním panelu, zobrazuje časový kód, režim přístroje a náhled právě zaznamenávaného nebo přehrávaného videa. Ovládací tlačítka zpřístupňují ovládací funkce ve stylu klasických páskových videí.

Dostupnost
Uživatelé produktu HyperDeck Studio si mohou aktualizaci HyperDeck 4.1 stáhnout zdarma, z webu
blackmagicdesign.com.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 02. 12. 2013, Kategorie: Novinky